Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Wątek: Uwaga! Nierzetelny sprzedawca!

  1. #1
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imię: Łukasz
    Skąd: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Uwaga! Nierzetelny sprzedawca!

    Zakładam ten temat żeby w jednym miejscu zebrać śmietankę nierzetelnych sprzedawców.
    Jeżeli pojechaliście oglądać jakieś auto, które miało być idealne, a okazało się, że to kompletny trup i tylko ponieśliście straty, to zapraszam do opisania całej sytuacji. Jeżeli spotkaliście jakiegoś nierzetelnego, który sprzedawał części w idealnym stanie, a po odpakowaniu paczki okazywały się kompletnym szrotem - tak samo.

    Nie będziemy tutaj tolerować oszustów, którzy kłamią w ogłoszeniach o stanie technicznym i wizualnym auta czy innych gratów, tracąc nasz czas i pieniądze.


    Proszę o robienie screenów ogłoszeń, z racji tego, iż po jakimś czasie znikają one z wszystkich popularnych serwisów aukcyjnych (allegro, otomoto czy tablica).
    Dla użytkowników Chrome polecam ten dodatek. Robi screeny całych stron internetowych.

    4 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  2. #2
    ユーザー
    Awatar mario80
    Imię: Mariusz
    Skąd: Gdzieś na Śląsku
    Posty: 3

    Auto: IS200
    Silnik: 1g-fe
    Moc: 155


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Uwaga! Lexus is 200 z Częstochowy 100% bezwypadkowy !Kpina totalna!

    Witam!
    Pojechałem obejrzeć tego Lexa
    http://otomoto.pl/lexus-is200-bezwyp...C28249535.html

    Auto w beznadziejnym stanie, nawet laik bez doświadczenia jakiegokolwiek zaraz to zauważy.
    Maska malowana stan wg miernika 300 mikronów, Klapa bagażnika 850 mikronów, mirzyłem tylko w tych dóch miejscach bo reszty mi sie odechciało. Pod maską totalna rdza wyszystkie śuby zardzewiałe rdza na elementach konstukcji, oraz na oprzyrzadowania silnika. W srodku było grzebane rozkrecane itp. Auto musiało bardzo długo stac albo było zalene i napewno bite. Ja miałem 40km to dużo nie straciłem, ale innych z dalszej odległości ostrzegam.
    Na dodatek sprzedawca twierdzi że malowane to nie znaczy bite. Przyjrzałem sie torche innym samochodom w tym omisie i też nie są to bezwypadki. Omijać z daleka.



    Zrobiłem screena ogłoszenia: ogłoszenie otomoto.pl
    //Gierade

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar YendreK
    Imię: Jack Torrance
    Skąd: DG/Będzin
    Posty: 2,456

    Auto: Osobowe
    Silnik: Mechaniczny
    Moc: Niech Moc będzie z Tobą


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Sama cena względem rocznika i wyposazenia daje do myślenia.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar ArteK
    Imię: Artur
    Skąd: SX
    Posty: 387

    Auto: Mazda 626 GD
    Silnik: FE4
    Moc: ?


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jeśli mogę coś zasugerować to róbmy zdjęcia(screenshot) danego ogłoszenia by w przypadku jego przedawnienia móc obejrzeć dane auto/przedmiot.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    >> Fuck the plastic, ride the classic! <<

    "The only thing necessary for the triumph of evil, is for good men to do nothing" - Edmund Burke

  5. #5
    ユーザー
    Awatar Zewus
    Skąd: Katowice
    Posty: 643

    Auto: Toyota Celica ST182 WB
    Silnik: 3S-GE REV2 || 4AGE
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez mario80
    rdza wyszystkie śuby zardzewiałe rdza na elementach konstukcji, oraz na oprzyrzadowania silnika. W srodku było grzebane rozkrecane itp.
    lampy wyglądały ok? opis brzmi jak zalanie albo podtopienie auta

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6
    ユーザー
    Awatar mario80
    Imię: Mariusz
    Skąd: Gdzieś na Śląsku
    Posty: 3

    Auto: IS200
    Silnik: 1g-fe
    Moc: 155


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Lampy nie rzuciły mi się w oczy ale nie wykluczam że były wymienione bo dosyc świerzo wyglądały z tego co pamietam. Z tyły lewa lampa była klejona jakims silikonem. Aha i zapomniałem dodać o szelinach maska i klapa bagażnika róznice jakieś 3-5mm. Bezwypadek haha.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imię: Łukasz
    Skąd: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jak już jesteśmy w temacie kupna Lexusów.

    Ogólnie rzecz biorąc odradzam kupno tego samochodu. Screen ogłoszenia.
    Auto stoi w Szczytnie (jakieś 460km od miejsca mojego zamieszkania), ale po zapewnieniach ze strony sprzedawcy, że z IS'em jest wszystko w porządku, postanowiłem zaryzykować i pojechać go obejrzeć. W końcu na zdjęciach wygląda naprawdę przyzwoicie i za bardzo nie ma się do czego przyczepić. Facet przez telefon wydaje się konkretny, ale na miejscu okazało się, że o tych samochodach w ogóle nie ma pojęcia.

    W teorii auto ma przebieg w granicach - 167kkm i był serwisowany w ASO. Książka serwisowa oczywiście jest w schowku, jednak nikt nawet nie zadbał o wymianę filtra powietrza, który wyglądał tak:


    Na pierwszy rzut oka auto wydaje się naprawdę godne uwagi. Niestety z odległości kilku metrów. Po podejściu do samochodu, oczom naszym ukazują się chamskie zapraweczki na tylnej klapie oraz masce. Każdy element karoserii był malowany, aczkolwiek nie ma różnic koloru. Przód auta (zderzak oraz maska), są bardzo poobijane (odpryski), od kamyczków. Ktoś lubił siedzieć komuś "na dupie". Przednia szyba wymieniona - Lexus. Dodatkowo nie działa składanie lusterka od kierowcy.

    Auto raczej nie miało solidnego dzwona, bo podłużnice proste, reszta elementów pod maską także prosta. Najbardziej jednak zastanawiającym elementem tego samochodu (o którym sprzedawca zapomniał mnie poinformować przez telefon), są przednie słupki przy łączeniach z dachem.

    Mam nadzieję, że poniższe zdjęcia doskonale to zobrazują:


    Dla mnie kompletna dyskwalifikacja tego samochodu. Nie wiadomo co tam było robione - sprzedawca też nie wie. Dodatkowo szpachla chamsko zaciągnięta na dach. Nie wiem co tam się stało, ale na pewno nie zostało to zrobione profesjonalnie, tylko tak jak widać na zdjęciach.

    W środku auto jest dość zadbane. Z tego co pamiętam nic nie jest popękane jeżeli chodzi o tapicerkę i siedzenia, ani nic nie jest nadmiernie zużyte, jeżeli chodzi o całą resztę plastików wewnątrz auta. Można się przyczepić do pokrętła sterowania klimatyzacją, że jest na niej jakiś klej i nie wygląda to zbyt estetycznie. Nie wiem jak tam zmieniarka w radiu, bo nie sprawdzałem. Reszty przyznam szczerze nie pamiętam, ale rozwiążę zagadkę podłokietnika ze zdjęcia. Jest to normalny schowek z przedlifta, na którym ktoś przymocował kawał poduchy obszytej skórą. Nie wygląda to źle i w sumie jest praktyczne, bo można na tym łapę oprzeć, ale nie jest to w żaden sposób ori podłokietnik. Nie zostało to też źle wykonane. Taki trochę lepszy home made.

    Dysponuję dokładnymi zdjęciami środka (podesłanymi przez sprzedawcę), tak więc gdyby ktoś chciał, to proszę o wiadomość.
    Moim zdaniem jeżeli ktoś mieszka do 50km od Szczytna, to można jechać sobie go pooglądać. Cena 18700pln moim zdaniem nie na miejscu.


    Dodatkowo nie polecam też tych dwóch IS'ów:
    Lexus IS200 - Kutno - sprzedawca cwany handlarz. Auto malowane, w dodatku nie dość dokładnie. Całe po mega polerce - widać fale dunaju. Przednie lampy poklejone, maska nie oryginalna (brak wygłuszenia), nie pomalowana wnęka drzwi od strony pasażera (tył), pokrzywiony tylny zderzak. Dodatkowo tylna klapa nie do końca dobrze spasowana. Ciemne szyby nie przyciemniane przez fabrykę, wnętrze w średnim stanie. Potargane uszczelki drzwi od strony kierowcy i zakrzywiony dach w miejscu szyberdachu - po dwóch stronach. Więcej nie było sensu oglądać. Nie polecam!

    Lexus IS200 - Oleszki k. Busko Zdrój, Pińczów - sprzedawcą jest sołtys wsi. Na placu sporo aut ściągniętych z Belgii. Malowany błotnik od strony pasażera (widać różnice koloru), zapylone drzwi od strony pasażera oraz malowany tylny zderzak i klapa. Malują auta w szopie na placu - dość średnio. Na zdjęciach auto wygląda jakby stało na alufelgach - zwykła stal z kołpakiem w dodatku opony na śmietnik. Pod maską nawet ok, brudny filtr powietrza. Jednak przestrzegam przed środkiem. Auto kompletnie nie jest zadbane! Kierownica zniszczona, gałka zmiany biegów, klamka drzwi, daszek oraz tunel. Wszystko bardzo mocno porysowane przez pierścionki. Elementy skórzane nigdy nie były zakonserwowane przez co skóra wygląda tragicznie. Przyznam, że nigdy do tej pory nie widziałem bardziej zniszczonego wnętrza.

    2 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  8. #8
    ユーザー
    Awatar mario80
    Imię: Mariusz
    Skąd: Gdzieś na Śląsku
    Posty: 3

    Auto: IS200
    Silnik: 1g-fe
    Moc: 155


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Lexus is 200 Busko:
    http://otomoto.pl/lexus--is200gwaran...C30491400.html (Screen ogłoszenia)
    Odradzam autko malowane: prawy bok, drzwi tylne i przednie, próg i tak tandetnie że widać zacieki. Tarcze tynle wymienione na nowe, a tarcze przednie wymienione na !!!uwaga !!! stare albo jeszcze starcze, rant wytarty z klocka ok 3-4mm!!! sprzedawca twierdzi że nowe!!!Ale teraz będzie najlepsze!!! Cytat sprzedawcy:
    "Silnik 2litry turbodoładowany, moc 155km".
    jak się go spytałem gdzie te turbo to powiedział "z tyłu"
    Silnik chodzi ładnie lecz jest troszkę zapocony.


    Co do lexusa z miejscowości Oleszki. Nie doczytałem poprzedniego tekstu chyba do końca i pojechałem (miałem podrodze).
    Potwierdzam 100% opinie kolegi, znalałem na drzwiach karteczkę z przebiegiem na rok 2012 który wynosił 273Tys.






    //Zrobiłem i dodałem screena ogłoszenia.
    //Gierade.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9
    ユーザー
    Awatar Zewus
    Skąd: Katowice
    Posty: 643

    Auto: Toyota Celica ST182 WB
    Silnik: 3S-GE REV2 || 4AGE
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    http://otomoto.pl/honda-civic-zamian...C31301501.html


    El lusterek brak, szyby dokładane i ledwo unoszą się, rudy rudy i do tego nieudolnie zwalczany, klosze cała zżółkłe, silnik zapocony spod dekla,
    Lewego progu brak, nadkola zgnite, tylnie nieudolnie reperowane. Środek mega zaniedbany połamane plastiki nad kolanami i koło lewarka.
    ogólnie syf, auto nie myte od dawna.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #10
    ユーザー
    Awatar bajas
    Skąd: Katowice
    Posty: 5

    Auto: Honda Integra


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cena 3950 mowi sama za siebie, w tej cenie ciezko nawet w miare ogarniete jajko z d13 kupic po zdjeciach widac jaki jest stan.

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. UWAGA [dziura]
    By freeway in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 0
    Data: 15-01-2012, 21:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top