Wątek: Honda EH3 + Eaton M62

  1. #1
    ユーザー
    Awatar mateusz3233
    Imię: Mateusz
    Skąd: Kamien Pomorski
    Posty: 14

    Auto: Honda Civic
    Silnik: D16Z6
    Moc: 200+


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Honda EH3 + Eaton M62

    Witam mam zamiar jechać kupić tą Hondę,jednak auto chciał bym użytkować na co dzień i tu rodzi się pytanie czy takie auto nadaje się,bo ponad 10tys. to nie mała kwota a nie chciałbym być niemile zaskoczony ze zaraz coś się stanie i koszty napraw będą duże(chodzi mi o ten kompresor czy jest to trwałe rozwiązanie).Auto bodajże jest na tym forum dlatego zdecydowałem się założyć tu post i spytać się.
    Liczę na waszą pomoc.
    Z góry dzięki.

    http://honda4sale.jdmstyle.pl/
    http://otomoto.pl/honda-civic-eh3-d1...C27797474.html

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar Bagi
    Imię: Łukasz
    Skąd: Dąbrowa Górnicza
    Posty: 955

    Auto: Honda Civic EG4
    Silnik: D15Z8


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Nie lepiej zadzwonić do kierownika tego auta ? Więcej powie na ten temat niż my.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar axello
    Imię: Alex
    Skąd: Myszków
    Posty: 2,712

    Auto: Subaru Legacy GLX
    Silnik: EJ25
    Moc: 165


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Auto jest samego prezesa forum, cześci zawsze z najwyżej połki zero druciarstwa do codziennej jazdy sie też nadaje, ponoc ma pstryczek którym wyłaczasz kompresor Auto godne polecenia, możesz smiało brać

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Pedros
    Skąd: Czeladź
    Posty: 515

    Auto: Peugeot 407


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez axello
    Auto jest samego prezesa forum, cześci zawsze z najwyżej połki zero druciarstwa do codziennej jazdy sie też nadaje, ponoc ma pstryczek którym wyłaczasz kompresor Auto godne polecenia, możesz smiało brać

    x2

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar YendreK
    Imię: Jack Torrance
    Skąd: DG/Będzin
    Posty: 2,456

    Auto: Osobowe
    Silnik: Mechaniczny
    Moc: Niech Moc będzie z Tobą


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jedyna słuszna opcja, jak nie kupisz będziesz żałowac do końca zycia że taka perełka ci czmychła sprzed nosa, cena nieadekwatna do serca, pracy, serca i monet wrzuconych w ten projekt.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6
    ユーザー
    Awatar Bartez
    Imię: Bartek
    Skąd: SBE
    Posty: 491

    Auto: BMW E46


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Civ jest baaaardzo zadbany.. za taką kasę opłaca się jak ch..
    A i kompresor zakładali ludzie z pojęciem.

    Tak więc jeżeli masz kasę i szukasz czegoś w tym stylu to nawet nie ma co się zastanawiać

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    友人
    Awatar hwasciur
    Imię: Bartek
    Skąd: Zagłębie
    Posty: 2,314

    Auto: Integra DC5
    Silnik: k20z1


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    wejdz sobie w temat auta i poczytaj to Ci da więcej niż zapewnienia jakiegokolwiek usera... auto jest warte dużo więcej niż tylko $

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    hwasciuR DC5 k20z1


    EG3 ---> BB8 ---> DC5

  8. #8
    ユーザー
    Awatar kit'
    Imię: Maciek
    Skąd: masz te fele ??
    Posty: 595

    Auto: Fun car,dupowóz
    Silnik: 2.5T, 1.8T


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez mateusz3233
    Witam mam zamiar jechać kupić tą Hondę,jednak auto chciał bym użytkować na co dzień i tu rodzi się pytanie czy takie auto nadaje się
    Nadaje się, kompresor jest na elektrosprzęgle, wyłączasz i jezdzisz na "serii", chcesz przypierd... włączasz i ogień

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez kit' ; 05-02-2013 o 23:41

  9. #9
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imię: Łukasz
    Skąd: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez mateusz3233
    Witam mam zamiar jechać kupić tą Hondę,jednak auto chciał bym użytkować na co dzień i tu rodzi się pytanie czy takie auto nadaje się,bo ponad 10tys. to nie mała kwota a nie chciałbym być niemile zaskoczony ze zaraz coś się stanie i koszty napraw będą duże(chodzi mi o ten kompresor czy jest to trwałe rozwiązanie).Auto bodajże jest na tym forum dlatego zdecydowałem się założyć tu post i spytać się.
    Liczę na waszą pomoc.
    Witaj. Jak widać jest to moje auto i chyba najwięcej mogę powiedzieć w tym temacie Cały projekt opisany jest tutaj, więc jeżeli masz chwilkę czasu, to śmiało możesz przebrnąć przez te kilka stron tematu.

    Jeżeli chodzi o użytkowanie auta na co dzień, to jak najbardziej się nadaje. Sam przez jakiś czas dojeżdżałem nią codziennie do pracy. Męczące mogą bywać jedynie dłuższe korki, a to za sprawą spiekowego sprzęgła. Ale tak poza tym, to auto zachowuje się jak każda inna Honda. Z resztą gdybyś nie chciał jeździć na co dzień na doładowaniu, to jest taki magiczny pstryczek-elektryczek, którym można wyłączyć kompresor

    Jeżeli chodzi o sprawę kompresora. Cóż, kompresor to prosta budowa - dwa rotory i obudowa która jest przymocowana do bloku silnika. Kompresor jest w fajnym stanie, rotory nie mają luzów, nie są pokrzywione. Olej w kompresorze także jest, więc jest to element który jest raczej bezobsługowy. Całość składana na nowych częściach, a nie używkach. Doładowanie jest niskie więc silnik też nie został przez to narażony na jakieś ekstremalne "wyżyłowanie". Z resztą zaraz po montażu kompresora auto zostało wstępnie wystrojone, później wpadł nowy wydech i odbyło się kolejne, finalne strojenie. Strojenie przebiegło bardziej z myślą o bezpieczeństwie silnika, niż jaraniem się ilością wyplutych koni, których pewnie mogliśmy jeszcze trochę urwać.

    Montaż kompresora + strojenie to marzec/kwiecień zeszłego roku. Kompresor wkładali mi chłopaki którzy już kilka fajnych setupów wypuścili na rynek, a i strojeniem zajął się człowiek który ma o tym świetne pojęcie.

    Więcej tak jak wspomniałem w ogłoszeniu można dowiedzieć się telefonicznie.
    Pozdrawiam.

    Auto sprzedane, temat zamykam.


    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


Podobne wątki

  1. Civic EH3 D16Z6 + Eaton M62 - mateusz3233
    By mateusz3233 in forum V generacja
    Postów: 31
    Data: 29-01-2017, 14:02
  2. Kompresor eaton m62 odwrócone rotory
    By dominiqe16 in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 05-09-2016, 20:55
  3. Kompresor kit badz sam kompresor Eaton m45, Eaton m62
    By GHOSTRIDER in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 24-07-2016, 11:42
  4. zestaw EATON M62 do dserii P&P
    By stiepe in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 27-08-2014, 10:48
  5. (K) Kompresor Eaton M62 Bądz M42
    By ODi in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 2
    Data: 02-06-2013, 10:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top