Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

W±tek: Carbon czê¶ci homemade DIY Zabawy laminatem materia³y pomocne

  1. #11
    ユーザー
    Awatar zabas
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Brzeszcze
    Posty: 1,652

    Auto: Mazda Premacy Sportive
    Silnik: 123456
    Moc: 130 KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    czy to jakie¶ ... wyzwanie

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #12
    友人
    Awatar ODi
    Imiê: Przemo
    Sk±d: Sosnowiec (Zag³êbie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Troche info o w³óknach szklanych.Jedna z najciekawszych jest tkaniny diolenowe

    Maty emulsyjne

    Charakterystyka:
    Maty emulsyjne przeznaczone s± jako wype³nienie przy wytwarzaniu laminatów poliestrowo-szklanych. Ich najwiêksz± zalet± jest zwarta struktura, u³atwiaj±ca przygotowanie maty do u¿ycia oraz mo¿liwo¶æ profilowania ob³ych kszta³tów. Nie zaleca siê stosowaæ tego rodzaju mat w po³±czeniu z ¿ywicami epoksydowymi ze wzglêdu na zawart± w nich emulsjê klej±c±.
    Szczegó³y techniczne:
    Maty emulsyjne wystêpuj± w postaci wa³ków/bel o szeroko¶ci 125cm i wadze ~50kg oraz w spzeda¿y luzem.
    Dostêpne gramatury: 150g/m2, 300g/m2, 450g/m2, 600g/m2.

    Maty proszkowe

    Charakterystyka:
    Maty proszkowe przeznaczone s± do wytwarzania laminatów epoksydowo-szklanych. Ich lu¼na strutura umo¿liwia stosownie ich w po³±czeniu z ¿ywicami epoksydowymi oraz formownie ob³ych kszta³tów. Mo¿na j± ³±czyæ z ¿ywicami poliestrowymi.
    Szczegó³y techniczne:
    Maty proszkowe wystêpuj± w postaci wa³ków/bel o szeroko¶ci 125cm i wadze ~60kg oraz w spzeda¿y luzem.
    Dostêpne gramatury: 300g/m2, 450g/m2.

    Tkaniny rowingowe

    Charakterystyka:
    Tkaniny rowingowe przeznaczone s± do wytwarzania laminatów epoksydowo- oraz poliestrowo-szklanych. Ten rodzaj w³ókna szklanego mo¿na zastosowaæ do elementów w kszt³tacie walca sze¶cianu oraz do powierzchni p³askich. Charakteryzuje siê zdecydowanie wy¿sz± wytrzyma³o¶ci± ni¿ maty szklane.

    Szczegó³y techniczne:
    Tkaniny rowingowe wystêpuj± w postaci rolek o szeroko¶ci: 10cm, 15cm oraz 20cm i d³ugo¶ci 100mb, a tak¿e wa³ków/bel 100cm, 125cm i wadze ~50kg oraz w spzeda¿y luzem.
    Dostêpne gramatury: 200g/m2, 350g/m2, 500g/m2 600g/m2. Splot prosty [p³ócienny].

    Tkaniny diolenoweNajciekawsza

    Charakterystyka:
    Tkaniny diolenowe przeznaczone s± do wytwarzania laminatów epoksydowo- oraz poliestrowo-szklanych. Tkanina diolenowa jest koloru czarnego do z³udzenia przypominaj±ca wygl±dem w³ókno wêglowe. Szczególnie polecana do tuningu optycznego w samochodach oraz wszêdzie tam, gdzie liczy siê przedewszystkim wygl±d.
    Szczegó³y techniczne:
    Tkaniny diolenowe wystêpuj± w postaci wa³ków/bel o szeroko¶ci: 100cm.
    Dostêpne gramatury: 200g/m2 oraz w sprzeda¿y luzem. Splot prosty [p³ócienny]

    Rowing ciêty

    Charakterystyka:
    Rowing ciêty wykorzystuje siê do wype³nia ¿ywic odlewniczych g³ównie poliestrowych, ale tak¿e epoksydowych w celu zmniejszenia skurczu i zwiêkszenia wytrzyma³o¶ci [poliestry] oraz zwiêkszenia wytrzyma³o¶ci odlewu [epoksydy]
    Szczegó³y techniczne:
    Rowing ciêty wystêpuje w postaci pociêtej [4,5mm] ta¶my rowingowej w workach 25kg oraz w spzeda¿y luzem.

    Rowing - sznurek szklany

    Charakterystyka:
    Rowing w postaci sznurka z w³ókna szklanego
    Szczegó³y techniczne:
    Rowing ciêty wystêpuje w postaci, nawiniêtego w formie belki, sznurka o szeroko¶ci: ~3-4mm i wadze ~20kg oraz w spzeda¿y luzem.

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #13
    ユーザー
    Awatar olixx
    Imiê: Micha³
    Sk±d: Bêdzin
    Posty: 192

    Auto: Ford Mustang SN95
    Silnik: 3.8
    Moc: Za ma³a ;)


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    ODi jakby¶ siê pobawi³ tkanin± diolenow± to zdaj relacjê a najlepiej fotorelacjê bez tajemnic ;DD

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    She was a fast machine, she kept the motor clean,
    [...]She had the sightless eyes, tellin' me no lies,
    Knockin' me out with those American thighs


  4. #14
    ユーザー
    Awatar zabas
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Brzeszcze
    Posty: 1,652

    Auto: Mazda Premacy Sportive
    Silnik: 123456
    Moc: 130 KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Ale dlaczego diolenowa jest najciekawsza ? bo kosztuje 1/3 carbonu ?
    Bo sie ³atwiej uk³ada ?
    Bo 90% ludków co kupi³o co¶ z carbonem ma w³asnie diolen zmiast orygina³u ?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #15
    友人
    Awatar ODi
    Imiê: Przemo
    Sk±d: Sosnowiec (Zag³êbie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Cytat Zamieszczone przez zabas
    Ale dlaczego diolenowa jest najciekawsza ? bo kosztuje 1/3 carbonu ?
    Bo sie ³atwiej uk³ada ?
    Bo dok³adnie jest tañsza od carbonu jest miêksza za co idzie lepiej sie uk³ada i nie powstaja wybrzuszenia.Rozmawia³em z kolesiem który robi³ kiedys z carbonu i w³asnie z maty diolenowej elementy do roweru i do domu.Mówi³ mi ¿e po wykonaniu elementu trudno odró¿niæ co jest co
    Cytat Zamieszczone przez zabas
    Bo 90% ludków co kupi³o co¶ z carbonem ma w³asnie diolen zmiast orygina³u ?
    Zapewne tak mo¿e byæ.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #16
    ユーザー
    Awatar wojskowy
    Imiê: RAFA£
    Sk±d: gdañsk
    Posty: 10

    Auto: civic ej 2
    Silnik: d15b7
    Moc: 101


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    proste

    na co dzien pracuje w laminatach i po pracy wykonuje ma³e elementy JDM . ma³e os³ony airducty itp.

    nie jest to nic trudnego . najtrudniej jest zrobic formke bo trzeba wiedziec co i jak .
    gdyby ktos chcia³ to moge doradzic pytac w temacie

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #17
    ユーザー
    Awatar zabas
    Imiê: £ukasz
    Sk±d: Brzeszcze
    Posty: 1,652

    Auto: Mazda Premacy Sportive
    Silnik: 123456
    Moc: 130 KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    jak mo¿esz to daj znaæ co potrzeba do zrobienia formy - z czego rze¼biæ np. taki air duct albo os³one sto¿ka. jakis tutorialek

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #18
    ユーザー
    Awatar wojskowy
    Imiê: RAFA£
    Sk±d: gdañsk
    Posty: 10

    Auto: civic ej 2
    Silnik: d15b7
    Moc: 101


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    co potrzeba do zrobienia takiej formki przyk³adowo airduck.^a

    po pierwsze troche cierpliwosci nic na wariata bo bedzie wiecej poprawek niz to warte. odrobine dok³adnosæi zeby wysz³o po ludzku bez zadnych dziór itp.

    a teraz na serio

    ze sprzetu :

    1.twardy wa³ek do zwa³owania maty 20-30 z³
    2. ma³y baranek z r±czk± lub pêdzelek do przemaczania zywic± 7 z³
    3.jakies pojemniki przynajmniej 4 (do zywicy,zelkotu,szpachla,acetonu)
    4.jeden osobny pêdzelek do malowania 2-3 z³
    5.szpacelki do zaci±gania szpachlem . 2 -3 z³
    teraz materia³ :
    1.mata szklana (ja uzywam 450) 6 z³ kg
    2.zywica poliestrowa 12 z³ kg
    3.wosk rozdzielaj±cy 60 z³ polecam honey wax 500 g
    4.aceton 9 z³ 1l
    5.krzemionka lub mikrobalon.
    6.utwardzacz do zywicy i ¿elkotu (ten sam)
    7.¿elkot (do formy najlepiej narzedziowy) jest drogi 40 z³ kg. zwyk³y 25 z³ kg

    co do form to mozna je zrobic z róznych materia³ów .p³yt plisnowych sklejek listewek .wszystko zalezy od kszta³tu elementu.
    najwazniejsze jest to zeby nigdzie nie zrobi³ sie tzw KLIN czyli mówi±c krótko zeby wyroby mog³y swobodnie wychodzic z foremki.


    foremka musi byc sztywna .ob³o¿ona kilkoma warstwami maty szklanej i grubiej pomalowana zelkotem zeby nie porobi³y sie tzw raki lub wci±gniecia.

    ja osobiscie robie formy z gotowych elementow przyk³adowo kupuje b³otnik i sæi±gam z niego foremke. jest to prostrze ale jezeli ktos ma w³asny projekt np jakiegos b³otnika lotki czy zderzaka to zaczyna od podstaw.



    co do klejnosci to jest taka:
    -dok³adne oczyszczenie formy lub gotowego elementu
    -woskowanie (przynajmniej 5x w odstepach po 15 min.) -jak juz nawoskujesz 5 x to mozezesz z formy wyci±gn±æ kiolkanascie wyrobów nie trzeba za kazdym razem woskowac

    -malowanie
    - laminowanie w³óknem szklanym
    -dok³adne zwa³owanie maty twardym wa³kiem (tak aby nie by³o pecherzyków)


    pózniej jak juz zywica sie utwardzi to wyrywamy gotowy element i robimy ew . poprawki


    mówi±c szczerze nie jest to az takie trudne jak juz troche wiesz co do czego. poprostu trzeba duzo my¶leæ.

    to tyle

    ---------- Post dodany o 20:13 ---------- Poprzedni post dodany o 20:10 ----------

    totorial to moze raz nakrêce jak znajde chwilke.

    ---------- Post dodany o 20:18 ---------- Poprzedni post dodany o 20:13 ----------

    tu macie przyk³adowy airduck mojego wykonania

    http://www.tinypic.pl/v16y1s0nrgmg
    http://www.tinypic.pl/piimi6lnu0dy

    4 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #19
    友人
    Awatar ODi
    Imiê: Przemo
    Sk±d: Sosnowiec (Zag³êbie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Ciekawy Tutorial czekam na wersje na youtube.I wiecej przydatnych informacji.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #20
    ユーザー
    Awatar wojskowy
    Imiê: RAFA£
    Sk±d: gdañsk
    Posty: 10

    Auto: civic ej 2
    Silnik: d15b7
    Moc: 101


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    informacje moge podac tylko potrzebuje pytañ pytaæ ¶mia³o

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. Naprawa / Powlekanie Carbon/ Laminat ?
    By Chmura in forum Który warsztat to ogarnie?
    Postów: 0
    Data: 21-03-2015, 21:03
  2. Postów: 1
    Data: 29-12-2013, 12:29
  3. [Inne] prostownik DIY :)
    By sebawo in forum Elektryka / Elektronika / ECU
    Postów: 5
    Data: 23-01-2013, 16:59
  4. Parówa Password JDM Carbon
    By Speedy in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 0
    Data: 21-06-2012, 16:43

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top