Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Wątek: prostownik

  1. #1
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    prostownik

    czasem się przydaje a i do prewencyjnego podładowania bym go wykorzystywał.
    Pytanie czy polecacie coś w miarę taniego? Na alledrogo sporo tego, pewnie większość to chińszczyzna, więc dlatego pytam...
    Jest też opcja złożenia samemu takiego prostownika, jeśli ceny zaproponowanych będą wysokie, bo koszt śmieszny

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  2. #2
    ユーザー
    Awatar pitbedzin
    Imię: Piotrek
    Skąd: Dąbrowa Górnicza/Będzin
    Posty: 2,899

    Auto: Nissan Primera
    Moc: Wystarczająca


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Pierwsze pytanie czy potrzebujesz mieć sam prostownik czy prostownik z urządzeniem rozruchowym.
    O ile co do pierwszego to do prewencyjnego ładowania raz na pół roku ( wg zaleceń wszelakich nie wazne jak dobry masz alternator raz na pół roku nalezy aku naładować do pełna prostownikiem) wystarczy Ci ten przysłowiowy chinol za 100 pln byle miał jakaś regulacje prądu ładowania i tyle.
    Sprawa ma się inaczej jeśli obawiasz się że któregoś dnia Twój aku nie zakręci, i wtedy sam prostownik na nic się zda, bo żeby nąladować aku, by pokręcił silnikiem potrzeba conajmniej jednej godziny ładowania dużym pradem ( skuteczne choć często stosowane uszkadza akumulator). W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest urządzenie rozruchowe które dziala jak 2gi akumulator, jednocześnie ladując ten na aucie wyczerpany, dostarcza na tyle duzego prądu by uruchomić silnik. Jednak cena tych urzadzeń jest już sporo wyższa i w sumie kupowanie tego na wszelki wypadek mija sie trochę z celem bo w momencie kiedy masz sprawny akumulator i dobre ladowanie w samochodzie to kupowanie na zapas takiego urzdzenia nie jest konieczne

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar Rikoo
    Skąd: S1 Rikoo
    Posty: 408

    Auto: Honda Civic
    Silnik: B16A2+
    Moc: 185KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    sebo jak co to wiesz gdzie udezyc

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar adiyts
    Skąd: Bojszowy
    Posty: 348

    Auto: CTS
    Silnik: 2ZZ-GE


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    najlepsze prostowniki to cyfrowe
    najlepsza firma CTEK np. http://moto.allegro.pl/prostownik-ak...845798078.html
    taniej troche np. Bosch C3
    nie przeładujesz akumulatora, są różne tryby ładowania bardzo dobry sprzęt

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar pitbedzin
    Imię: Piotrek
    Skąd: Dąbrowa Górnicza/Będzin
    Posty: 2,899

    Auto: Nissan Primera
    Moc: Wystarczająca


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    czasem się przydaje a i do prewencyjnego podładowania bym go wykorzystywał.


    Cytat Zamieszczone przez adiyts
    najlepsze prostowniki to cyfrowe
    najlepsza firma CTEK np. http://moto.allegro.pl/prostownik-ak...845798078.html
    taniej troche np. Bosch C3
    no do uzytku raz czy 2 razy w roku to cena ciut przesadzona

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6
    ユーザー
    Awatar YendreK
    Imię: Jack Torrance
    Skąd: DG/Będzin
    Posty: 2,456

    Auto: Osobowe
    Silnik: Mechaniczny
    Moc: Niech Moc będzie z Tobą


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Ja mam prostownik od roku za 60zl z auchana i obsluguje 3 samochody i nie narzekam. Prostownik ma ladowac aku, anie ladowac. Robic kawe i inne rzeczy. Takie moje zdanie.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Ciuuu, za 2 stówy to ja na prawdę poświęcę kilka wieczorów i złożę prostownik, który będzie jeszcze robił kawę i odbierał radio....
    5-6 dych za podstawową funkcjonalność to cena odpowiednia, więc w własnoręczne składanie chyba bawił się nie będę...
    dzięki

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  8. #8
    ユーザー
    Awatar Rikoo
    Skąd: S1 Rikoo
    Posty: 408

    Auto: Honda Civic
    Silnik: B16A2+
    Moc: 185KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    ja do swojego uzytku mam c3

    a moge zalatwic takie cos



    DANE TECHNICZNE:

    napięcie nominalne 6V ORAZ 12V
    napięcie wejściowe 220 - 240V
    prąd ładowania 6 A
    max rozmiar akumulatora 70 Ah
    rodzaj akumulatorów kwasowo-ołowiowe
    długość przewodu zacisk akumulatora: 1,2 m
    typ wyświetlacza: wskaźniki LED
    waga: 1734g
    opakowanie wymiary: H213 x W233 x D100mm

    - Kontrola polaryzajcji : zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem biegunów sygnalizowane kontrolką LED
    - wbudowany bezpiecznik
    - czytelny wskaźnik informujący o ładowaniu oraz zakończeniu ładowania akumulatora
    - nowoczesny design oraz wygodny schowek na przewody

    za cene 115zl

    lub



    -Ładownanie akumulatorów samochodowych DC 12V prąd malejący
    -Wychyłowy wskaźnik prądu ładowania - amperomierz
    -Zabezpieczenie układem elektronicznym przed zwarciem i przeciążeniem oraz odwrotnym połączeniem zacisków wyjściowych do akumulatora
    -Samoczynnie powraca do stanu gotowości po usunięciu zwarcia - oznaczenie literą S
    -Beziskrowe podłącznie i rozłączanie akumulatora

    za cene 95zl

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9
    ユーザー
    Awatar Marek83
    Imię: Marek
    Skąd: Czeladź
    Posty: 5,891

    Auto: Honda GG3
    Silnik: L13Z2


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Podobnie jak Yendrek mam siakiś prostownik za śmieszne pieniądze z Praktikera i wytrzymał już 7 lat. W tym pierwsze dwa lata był używany intensywnie przy dwóch akumulatorach z malucha
    Więc po co przepłacać?

    1 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #10
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    a macie w nich regulację prądu czy ładuje jakimś stałym prądem? zależałoby mi właśnie na regulacji, czasem wystarczy mały prąd, ale może się zdarzyć, że awaryjnie trzeba będzie dowalić amperami
    drugie pytanie to czy po naładowaniu jest przełączany na podtrzymanie czy trzeba pilnować, żeby nie zagotować aku?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [Inne] prostownik DIY :)
    By sebawo in forum Elektryka / Elektronika / ECU
    Postów: 5
    Data: 23-01-2013, 17:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top