Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Wątek: prostownik

  1. #11
    ユーザー
    Awatar adiyts
    Skąd: Bojszowy
    Posty: 348

    Auto: CTS
    Silnik: 2ZZ-GE


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    a macie w nich regulację prądu czy ładuje jakimś stałym prądem? zależałoby mi właśnie na regulacji, czasem wystarczy mały prąd, ale może się zdarzyć, że awaryjnie trzeba będzie dowalić amperami
    drugie pytanie to czy po naładowaniu jest przełączany na podtrzymanie czy trzeba pilnować, żeby nie zagotować aku?
    dlatego kupuje się nowoczesny prostownik który wie jak ładować akumulator
    akumulator nie lubi być ładowany szybko i dużym prądem
    Ja nawet auto podłaczam latem pod prostownik bosch c3 i ładuje się niekiedy akumulator 4h tak raz w miesiącu
    bo raczej użytkuje auto na krótkich trasach i aku nigdy się nie naładuje na max
    możesz kupić tani shit z lidla za 70zł może to ładuje tylko czy nie zepsuje akumulatora na dłużej

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #12
    友人
    Awatar ODi
    Imię: Przemo
    Skąd: Sosnowiec (Zagłębie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Nie żebym sie chwalił ale jako certyfikowany technik firmy Varta musze sie zgodzic z tym ze co jest tanie jest do dupy Osobiscie mam w pracy mały prostownik który cenie sobie po tym jak dowiedziałem sie ile on kosztuje w detallu i co potrafi to nie jeden akumulator naprawił po rozładowaniu i to co napisał adiyts ze długie ładowanie jest lepsze (u mnie ładuje od 2 do nawet 12godzin zalezy od akumulatora)to po pierwsze a po drugie prąd ładowania dostosowany jest przez prostownik do stanu akumulatora a tanie badziewa ładuja ciagle stałym napieciem

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #13
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Co do elektrotechniki to ja noga nie jestem, choć na studiach tylko 3, ale zasadę działanie i dobre praktyki znam. To, że prostownik 'wie' jakim prądem ładować, mnie nie przekonuje, poza tym wolałbym sam to wyregulować. jedyny ficzer, na jakim mi zależy, to auto wyłączenie-podtrzymanie po osiągnięciu odpowiedniego napięcia (zwykle 14,4V), co bym nie zagotował.
    Gdyby tylko znaleźć gdzieś w garażu jakiś artefakt z CCCP - takie są najlepsze
    No nic, dzięki, poszukam i coś kupię

    Cytat Zamieszczone przez ODi
    po drugie prąd ładowania dostosowany jest przez prostownik do stanu akumulatora a tanie badziewa ładuja ciagle stałym napieciem
    po pierwsze to chyba prądem, nie napięciem, po drugie budowa akumulatorów kwasowo-ołowiowych jest niezmieniona od początku powstania, a mój dziadek potrafił jeździć 15lat na jednym ładując go jakimś ruskim 'badziewiem' bez grama elektroniki Więc kupowanie prostownika przewyższającego kosztem aku uważam za bezzasadny, nawet gdyby parzył kawę

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  4. #14
    友人
    Awatar ODi
    Imię: Przemo
    Skąd: Sosnowiec (Zagłębie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    po pierwsze to chyba prądem, nie napięciem
    Moje nieuwaga

    ---------- Post dodany o 10:00 ---------- Poprzedni post dodany o 09:56 ----------

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    Więc kupowanie prostownika przewyższającego kosztem aku uważam za bezzasadny
    Ale kto tu mowi o kupowaniu prostownika za wiecej niz 300zł bo tyle średnio kosztuje akumulator.Jezeli chcesz kupic prostownik to lepiej kupic juz cos co sie jakos nazywa i nie wypuszcza go na rynek lidl badz inne firmy które handluja juz wszystkim Dlatego na twoim miejscu kupił bym cos do 150zł i dowiedział sie jak ładuje i co ma w dodatku bo kawe moze tez parzyc w tej cenie

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #15
    ユーザー
    Awatar Rikoo
    Skąd: S1 Rikoo
    Posty: 408

    Auto: Honda Civic
    Silnik: B16A2+
    Moc: 185KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    dolozyl bym 50zl do tego co odi pisze i kupil c3

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #16
    ユーザー
    Awatar adiyts
    Skąd: Bojszowy
    Posty: 348

    Auto: CTS
    Silnik: 2ZZ-GE


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    tak samo jak mówi Rikoo mam bosch c3 i jest ok
    ale teraz bym dołożył do ctek

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [Inne] prostownik DIY :)
    By sebawo in forum Elektryka / Elektronika / ECU
    Postów: 5
    Data: 23-01-2013, 16:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top