Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Wątek: Auto uszkodzone przy transporcie przez lawete.

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Dajs
    Skąd: Będzin (Zagłębie)
    Posty: 78

    Auto: Civic Coupe EJ6


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Auto uszkodzone przy transporcie przez lawete.

    Siema!

    Sprawa ma się następująco, parę dni temu zjeżdżając z krawężnika pod domem ukręcił mi się zapieczony sworzeń dolnego wahacza z przodu. Zadzwoniłem po mechanika, wycenił naprawę na 80zł + części. Jednak nie podjął się wciągania auta na swoją lawetę, gdyż nie była do tego przystosowana, bał się że wypadnie półośka, i że może rozwalić błotnik, o czym mnie poinformował i odpuściłem temat.

    Zacząłem szukać innego laweciarza który podjąłby się tego zadania, dziś przyjechał laweciarz z polecenia znajomego, stwierdził że może to potrwać, że będzie to robił powolutku i będzie git.
    Kazał mi wsiąść do fury i skręcać kołami, a sam wciągał tyłem auto na lawetę, po czasie spytał się czy, auto ma napęd (zaraz po szkodzie miało), jednak półośka wypadała przy wciąganiu(i go stracił), w***y stwierdziłem że jak auto już jest na lawecie to nie mam już nic do stracenia, najwyżej będę się z kolesiem dochodził. BŁĄD!

    Przy ściąganiu auta pod serwisem chłop sobie nie umiał poradzić i tak opuszczał furę że koło wbiło się w błotnik.
    Suma sumarum, błotnik do malowania, półośka wyleciała (mam nadzieje że się nie skrzywiła), olej ze skrzyni wyciekł, wypadł uszczelniacz, mam nadzieje że wahacz i mcperson są całe. Chodź obawiam się że mechanik będzie ściemniał z uszkodzeniami, bo może zwalić winę na laweciarza.

    Próbowałem się dogadać z laweciarzem, odmówił - twierdzi że takie rzeczy się zdarzają i nie mógł tego przewidzieć. Jednak o nie czuje się winny za całą sytuacje, żeby płacić za czyjeś błędy, zamówiłem usługę, koleś się podjął, pomijając już czas trwania wszystkiego, s******ł to i wygenerowało to masę dodatkowych kosztów.

    Mam świadka który widział auto około 12ej że nie miało uszkodzeń, fotkę auta na lawecie gdzie widać jego i moją rejestracje, rzeczony świadek z rana przyjechał potem na miejsce rozładunku, laweciarz nie wystawił mi paragonu, ani faktury vat (co widział świadek, ale mu zapłaciłem żeby mi nie wybił szyb w nocy, gdyż auto stoi pod serwisem na ulicy), mało tego odmówił odpowiedzialności za uszkodzenie w transporcie.
    Dane, adres i numer typa od lawety mam jak coś.

    Miał ktoś kiedyś taką sytuacje. Co zrobić!?

    Pozdrawiam
    Dajs

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Dajs ; 27-11-2012 o 20:33

  2. #2
    ユーザー
    Awatar Margo
    Skąd: Katowice
    Posty: 819

    Auto: Accord CM6 3.0 V6
    Silnik: 3.0 V6 Vtec
    Moc: 246


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    zgłaszamy sprawę z OC laweciarza

    btw. słownictwo aż razi

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar Dajs
    Skąd: Będzin (Zagłębie)
    Posty: 78

    Auto: Civic Coupe EJ6


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Proponowałem to gościowi i odmówił, mówiąc że takie sytuacje się zdarzają i że go chcę naciągnąć.
    Przepraszam, poprawiłem tekst, trochę mnie emocje poniosły.

    Dzwoniłem nawet po niebieskich, ale Pan dyżurny stwierdził że to nie była kolizja drogowa i mogę się z nim dochodzić jedynie na drodze cywilnej.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Dajs ; 27-11-2012 o 20:38

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Macioł
    Skąd: Oberschlesien
    Posty: 2,768

    Auto: Osobowe


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Ewidentnie chce się wymigać, nie bądź miętki nie daj się

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar Zewus
    Skąd: Katowice
    Posty: 643

    Auto: Toyota Celica ST182 WB
    Silnik: 3S-GE REV2 || 4AGE
    Moc: 156


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Dajs
    Chodź obawiam się że mechanik będzie ściemniał z uszkodzeniami, bo może zwalić winę na laweciarza.
    zmień mechanika to po 1
    a po 2 laweciarz ma OC, to ze nie dostałeś potwierdzenia usługi (faktury, rachunku) może być problemem ale jak masz foto to może coś jeszcze ugrasz.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6
    ユーザー
    Awatar Dajs
    Skąd: Będzin (Zagłębie)
    Posty: 78

    Auto: Civic Coupe EJ6


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Dowiedziałem się na innym forum że z tego tytułu( na co mam świadka na to że mu płaciłem i nie wystawił mi żadnego rachunku) mogę złożyć donos do urzędu skarbowego, gdzie przetrzepią życie typa i będzie musiał udokumentować dochód, a przed urzędem sam będzie musiał udowodnić niewinność, a nie jak ja w sądzie, gdzie ja będę musiał udowadniać jego winę. I wtedy na dobitkę sprawa sądowa na drodze cywilnej.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Dajs ; 27-11-2012 o 20:48

  7. #7
    ユーザー
    Awatar Szymon
    Skąd: Będzin
    Posty: 597

    Auto: 無限
    Silnik: nie jedzie


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    jak nie masz kwitu na usługę to jest słowo przeciwko słowu. Niby jest świadek, ale on też może znaleźć świadka. A jeśli przed zapakowaniem auta na lawetę mówił że może się coś spierdzielić no to odbębnił swoje bo poinformował Cię o możliwych konsekwencjach. Jakbyś miał dowód zapłaty to można podbijać do ubezpieczyciela, tak bez niczego może być ciężko, pozostaje sąd. Czy warto się sądzić? Nie.

    Spróbuj dogadać się z nim na spokojnie. Możesz postraszyć go Skarbówką w ostateczności. a nóż gość zmięknie.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Eco driving? No, thanks.

  8. #8
    ユーザー
    Awatar Dajs
    Skąd: Będzin (Zagłębie)
    Posty: 78

    Auto: Civic Coupe EJ6


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Tzn. ten typ mnie nie informował, on mówił że spokojnie się to zrobi tylko może to potrwać, wcześniej inny gość lawetą przyjechał i nie podjął się tego.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9
    ユーザー
    Awatar Szymon
    Skąd: Będzin
    Posty: 597

    Auto: 無限
    Silnik: nie jedzie


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    generalnie kiepska sytuacja i nauczka na przyszłość. Jesli się z gościem nie dogadasz to raczej niestety nie zdziałasz zbyt wiele...

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Eco driving? No, thanks.

  10. #10
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    no chwila, co znaczy nic nie zdziała? Usługa została wykonana, ale z rażącymi błędami, co z tego, że został poinformowany? To nie zmienia faktu, że koleś, będąc świadom możliwych konsekwencji, nie powinien się podejmować...
    Podbijasz do typa, pytasz, czy Ci wystawi rachunek/fakture, bo się już dogadałeś, odpuszczasz i w ogóle, załatwisz ze swojego ubezpieczenia, tylko potrzebujesz fakture, żeby Ci zwrócili z nawiązką, zgrywasz spoko typa, tylko MUSISZ wyciągnąć dowód wykonania usługi. Z tym, to już leciutko podbijasz na komisariat, pokazujesz foty i składasz zeznanie. Jeśli nie będą chcieli się tego podjąć, to już faktycznie potrzebna pomoc prawnika, ew. wiedza gdzie i co zgłosić.
    Ja bym tak zrobił...

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [Mitsubishi] dodatkowe wskaźniki - przez bezpiecznik?
    By Seiji in forum Elektryka / Elektronika / ECU
    Postów: 6
    Data: 07-06-2014, 21:30
  2. [Honda] Problem przy SWAPie
    By ciichy in forum Elektryka / Elektronika / ECU
    Postów: 11
    Data: 19-12-2013, 22:14
  3. [K] uszkodzone silniki hondy, inne takze
    By Bila in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 20-08-2012, 15:13
  4. Listwa przy szybie czolowej
    By Kamil in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 29-04-2012, 09:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top