W±tek: reset po wy³±czeniu zap³onu i problem z ABS

  1. #1
    ユーザー
    Awatar maximus
    Imiê: Micha³
    Sk±d: Czêstochowa
    Posty: 72

    Auto: Civic EJ9
    Silnik: D14A3/4
    Moc: za ma³o :)


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    reset po wy³±czeniu zap³onu i problem z ABS

    Nie wiem czy to dobry dzia³, ale mam nadzieje, ¿e tak.

    Sytuacja wygl±da nastêpuj±co. Parê dni temu jecha³em jakie¶ 50km i w tym czasie jakie¶ trzy razy zdarzy³o mi siê co¶ takiego: jadê na dajmy na to 4tym biegu, naciskam sprzêg³o, zbijam bieg, na dwójkê, bo szykujê siê do zakrêtu i jednocze¶nie naciskam hamulec. W tym momencie, zapala siê na pó³ sekundy kontrolka ABS, a radio przestaje na ten u³amek czasu graæ. Tak jakby zabrak³o napiêcia w danym momencie.

    Od tego czasu jednak taka sytuacja siê nie powtórzy³a. Powtarza siê natomiast raz na jaki¶ czas co¶ takiego, ¿e wy³±czam zap³on po je¼dzie i w tym czasie jakby resetuje siê czê¶ciowo komp. Czyli wy³±cza mi siê ca³kowicie radio i gubi wszystkie ustawienia, a sterownik gazu prze³±cza siê na benzynê. Zegar jednak siê nie resetuje. Po ponownym bezproblemowym odpaleniu, wszystko jest ok.

    Zauwa¿y³em, ¿e zaczê³o siê tak dziaæ podczas ostatnich upa³ów, ale nie wiem czy ma to zwi±zek. Wiem te¿, ¿e ABS wyrzuca jakie¶ b³êdy, ale nie sprawdzi³em jeszcze dok³adnie jakie. Poza tym sam ABS chyba takich b³êdów powodowaæ by nie móg³?

    Co Wy na to?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    “Je¿eli wszystko jest pod kontrol± jedziesz zbyt wolno” - (Sir Stirling Moss)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar pitbedzin
    Imiê: Piotrek
    Sk±d: D±browa Górnicza/Bêdzin
    Posty: 2,899

    Auto: Nissan Primera
    Moc: Wystarczaj±ca


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    jak dla mnie jest gdzie¶ albo zwarcie w instalacji albo glupieje sterownik silnika. Choæ bardziej bym siê sk³adnia³ na zwarcie ... Sprawd¿ równie¿ bezpiecniki zw³aszcza ten 7.5A pod mask± bo on odpowiedzialny jest za komputer i radio, choæ powinien siê zresetowaæ zegar ... Posprawdzaj równie¿ wtyczki pod mask± mo¿e co¶ siê rozsune³o delikatnie i czasem nie ³±czy b±dz powoeduje zwarcie... Zrób samodiagnostykê i zczytaj b³êdy ABS skoro wiesz ¿e s±.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar maximus
    Imiê: Micha³
    Sk±d: Czêstochowa
    Posty: 72

    Auto: Civic EJ9
    Silnik: D14A3/4
    Moc: za ma³o :)


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    pit, bezpieczniki posprawdza³em, a ten 7.5A, wymieni³em, chocia¿ wygl±da³ ok. Dzisiaj d¼wignê maskê ponownie, posprawdzam po³±czenia, poczyszczê masy, klemy etc. zczytam b³êdy ABS, natomiast co do zwaræ i innych dziwnym zachowañ elektrycznych to niestety najmocniejszy tutaj nie jestem, wiêc jak to nie pomo¿e, trzeba bêdzie udaæ siê do elektryka...

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    “Je¿eli wszystko jest pod kontrol± jedziesz zbyt wolno” - (Sir Stirling Moss)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Rikoo
    Sk±d: S1 Rikoo
    Posty: 408

    Auto: Honda Civic
    Silnik: B16A2+
    Moc: 185KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    jak co to mam gdzies komputer od ABS`u

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Podobne w±tki

  1. [Honda] prelude problem z obrotami po zagrzaniu do 90 stopni
    By wojo in forum Silnik / Przeniesienie napêdu / Uk³ad wydechowy
    Postów: 12
    Data: 30-07-2014, 21:27
  2. Problem po wypadku, PZU
    By Zbynio in forum Ubezpieczenia
    Postów: 12
    Data: 17-06-2013, 15:42
  3. [Honda] kontrolka oleju - problem po dolaniu
    By Bila in forum Silnik / Przeniesienie napêdu / Uk³ad wydechowy
    Postów: 19
    Data: 13-11-2011, 14:16
  4. [Honda] PROBLEM B18C4 spadek mocy po za³±czeniu V-teca
    By Darek_civic in forum Silnik / Przeniesienie napêdu / Uk³ad wydechowy
    Postów: 7
    Data: 03-08-2011, 08:08

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top