Wątek: Mam zamiar kupić mały pojazd mechaniczny...

  1. #31
    ユーザー
    Awatar barteq
    Skąd: .
    Posty: 50

    Auto: Civic EJ9
    Moc: 12


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    chyba koreanska

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #32
    ユーザー
    Awatar Slawer
    Imię: Sławek
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 1,129

    Auto: Renault Scenic
    Silnik: 1,9dci.
    Moc: 102. 131


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    To jest suzuki alto w koreańskim ubraniu. I przyszła mi do głowy jeszcze jedna opcja, Kia Pride, czyli starsza Mazda 121 w koreańskim ubraniu, też chwalone autko

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #33
    ユーザー
    Awatar jimijoe
    Skąd: Warszawa
    Posty: 352

    Auto: jakieś


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    po tym co tu piszecie to chyba sobie kupię Tico ))

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #34
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    ... a ja chyba już ostatecznie zdecydowałem: Suzuki Alto / Maruti 800.

    kolejność wygląda tak:
    1. Suzuki Maruti 800 - gaźnik
    2. Suzuki Maruti 800 - MPI
    3. Daewoo Tico

    od początku sierpnia zaczynam poszukiwania modelu wartego kupienia

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #35
    ユーザー
    Awatar barteq
    Skąd: .
    Posty: 50

    Auto: Civic EJ9
    Moc: 12


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    a moze Mistu Colt, i jeszcze jest opcja nissan Sunny

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #36
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Widzę, że się temacik rozwinął, a niedawno też pytałem, w sumie po przeszperaniu sieci moje typy były podobne z tym że zależało mi na czymś co nie gnije... tico w dobrym stanie kosztuje w porywach nawet 4k i nie widzi mi się za rok/dwa wywalać na złom, co innego gdybym dał 1,5k... Alto/Maruti to super opcja, zdarzają się egzemplarze w gazie, gdzie już chyba nawet bilet MPK, albo jazda na rowerze wychodzą drożej
    Czemu mówisz że w seju jest mało miejsca? Wujek, były ciężarowiec wagi ciężkiej, mieści się bez problemów...

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  7. #37
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez barteq
    a moze Mistu Colt, i jeszcze jest opcja nissan Sunny
    Czemu nie Colt? Najmniejszy silnik to 1.3 (w przypadku C5, CA i CJ). Spalanie wcale nie takie małe (8-9 LPG), koszt części na poziomie Carismy i Space Stara. Dla przykładu:
    - rozrząd zamiennik 500zł
    - łożyska tylko z piastami - 630 zł oryginał, 330 zł zamiennik / szt
    - czujnik położenia wałka rozrządu - 870 zł
    - czujnik położenia wału korbowego - 550 zł

    Szukam bajecznie taniego auta, a nie takiego, które w razie "W" będzie wymagało (w niektórych kwestiach) większego wkładu niż Galant. ;-)

    Po drugie: RDZA... i to nie na zewnątrz, a podłużnice...A znam przypadki, gdy podczas jazdy podłużnice po prostu... pękały w tych autach.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #38
    ユーザー
    Awatar freeway
    Imię: Krzysztof
    Skąd: SBE
    Posty: 407

    Auto: Seat Ibiza
    Silnik: 1.9 TDi++
    Moc: 154


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Jak szukasz takiego auta to zostaje tylko Tico.Innej opcji nie widze.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #39
    ユーザー
    Awatar Piotrek!
    Skąd: Częstochowa
    Posty: 598

    Auto: Toyota Celica AT180


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Tico rządzi jeśli chodzi o stosunek osiągów do ceny zakupu i eksploatacji

    Kolega zajeździł Tico totalnie. Tarcze, klocki, łożyska na śmietnik. Filtrów nie wymieniał nigdy. Autem jeździł 10 lat, olej zmieniał raz na 25 000km. Tuleje w zawieszeniu powybijane.

    Oddał do mechanika i za zrobienie kompleksowo zawieszenia, hamulców, łożysk, wymianę filtrów, płynów itp zapłacił z robocizną w 2000zł.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Piotrek! ; 17-06-2012 o 15:49

  10. #40
    ユーザー
    Awatar MikeFoto
    Skąd: Myszków
    Posty: 605

    Auto: Honda Civic 5D ecoVTi-S
    Silnik: D14A8
    Moc: 90


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Hajtek
    Samochód niezawodny. Z 4 letnich własnych obserwacji wiem, że w mieście spala 5-6 litrów, a zimą ponad 6. Za to na trasie - Śląsk - Bory Tucholskie - spalało jakieś 4,15 do 4,3 litra na setke w dwie osoby plus załadowany tył po dach
    W pełni potwierdzam. Jak zasuwałem co tydzień trasę Myszków-Kraków + trochę po krakowie i okolicach to średnia i tak wychodziła 4.3 l /100. Zimą najwięcej spaliłem 6l. Bardzo wdzięczne autko choć trzeba jeździć jak motorem bez kasku - nie że włosy rozwiewa , tylko poziom bezpieczeństwa. Blaszka cieńsza od konserwy.

    Z gazem to różnie. Ja zamontowałem gaz przy 160kkm. I ile cały wcześniejszy dystans przejechał bez problemów na PB, to od czasu montazu gazu - co chwilę coś nie działało, przwerywało, nierówno chodził itp. A spalanie kształtowało się w okolicach 7,5l. srednio. Nawet na trasie szczególnie nie spadało.

    Uważać też trzeba na tylne hamulce, najlepiej zrobić je porządnie, bo miałem sytuację gdy pod Silesią pedał mi w podłodze został..... - wypchnęły tłoczki cylinderka tylnego i płyn się wylał. Ale skrzyneczka i narzędzia w bagażniku więc na parkingu przeprowadziłem mały remont łącznie z odpowietrzeniem :p.

    Po tych doświadczeniach wymieniłem kompletnie wszystko co z tyłu - tarcza kotwiczna, cylinderki, sprężynki, szczęki, śruby, bębny. Koszt wszystkiego - 360zł części. Od tego czasu problem zniknął kompletnie.

    Bolączką tico jest też kopułka, kable i palec rozdzielacza. Warto je mieć zawsze w zapasie w aucie.

    Poza tym, w 101% polecam tico, miło je wspominam. Nie ma tańszego środka transportu
    Autko banalne w konstrukcji, praktycznie wszystko zrobisz sam jak masz jakieś pojęcie.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Podobne wątki

  1. Pierwsze japońskie coupe - co kupić?
    By Szustarol in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 6
    Data: 14-09-2020, 13:57
  2. Tuning sklep www.rpmotorsport.pl tuning mechaniczny
    By rpmotorsport in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 30-01-2015, 21:12
  3. Postów: 34
    Data: 04-12-2011, 20:09
  4. mały, tani choć ciekawy projekt ...
    By kuzi in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 8
    Data: 31-08-2011, 14:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top