Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

W±tek: Mazda 626 GE dok³adany immobilizer - jak siê pozbyæ?

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Peedro
    Imiê: Pawe³
    Sk±d: Nowy S±cz
    Posty: 3

    Auto: Mazda 626 GE 95'
    Silnik: 1,8 16v
    Moc: 90


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Mazda 626 GE dok³adany immobilizer - jak siê pozbyæ?

    Ad@mus da³ znaæ ¿e nie bijecie na forum i jest tu kilka m±drych g³ów w dziedzinie elektroniki wiêc pytam

    Mam Mazdê 626 GE rocznik 95 1,8 (przedstawiê j± w swoim czasie ). Jako ¿e jakie¶ niemiaszki siê nudzi³y i zamontowa³y w niej immobilizer, mam teraz problem. Wygl±da to tak:




    Czyli sticka wk³adamy w z³±cze i powinno byæ fajnie. A nie jest ;] bo by³o gniazdo to ju¿ nieco wyrobione i ³apa³o po kilku razach, a dzi¶ siê mi ta ¶rodkowa blaszka w z³±czu urwa³a i nici z odpalania.

    Na szybach mam naklejkê która co¶ tam chyba mówi o tym zabezpieczeniu.



    A pod dech± takie co¶:




    Jak widaæ niemiaszki byli cwani bo wszystkie kable s± czarne... Odpinanie wtyczek od tego modu³u nic nie daje, bo pewnie co¶ gdzie¶ to odcina. Informacji na necie za wiele nie ma (przynajmniej po polsku, bo po niemiecku jest, ale ja niemieckiego nie znaju za dobrze). Any Ideas?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Peedro ; 09-04-2012 o 16:05 Powód: miniaturki out zgodnie z regulaminem ;)

  2. #2

    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    a gdyby dolutowac do stika blaszke?? jakis elektronik by oblutowal stika ciasniej i by chulalo?? przy jednej robocie niech rzuci okiem na gniazdo i niech je tez poprawi? nieeeeeewiem,
    http://i4.photobucket.com/albums/y10...a/IMGP3250.jpg
    to mowi "system antykradziezowy-elektroniczne zabezpieczenie"

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar pitbedzin
    Imiê: Piotrek
    Sk±d: D±browa Górnicza/Bêdzin
    Posty: 2,899

    Auto: Nissan Primera
    Moc: Wystarczaj±ca


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Albo obwód który odcina immo ( zap³on, pompa paliwa) przywróciæ do pierwotnego stanu omijaj±c immo, tylko trzeba znale¼æ gdzie siê niemcy wpiêli w instalacjê.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4

    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    tzn??

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar pitbedzin
    Imiê: Piotrek
    Sk±d: D±browa Górnicza/Bêdzin
    Posty: 2,899

    Auto: Nissan Primera
    Moc: Wystarczaj±ca


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    No niefabryczny immo odcina jaki¶ obwód, albo zap³on albo zasilanie pompy paliwa. Wiec trzeba go fizycznie przerwaæ a immo go zamyka jesli jest oki, a przerywa je¶li nie oki, czyli kluczyk nie daje sygna³u. Wiêc trzeba znale¼æ miejsce gdzie wpiêty jest immo w instalacjê i przywróciæ j± do fabrycznego stanu co. Tak to powinno chyba dzia³aæ

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6

    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    problem w tym ze kable sa wszystkie czarne, i immo nie jest w stacyjce tylko to to gniazdo w kolumnie z takim penem jakby...
    i podejrzewam ze to dokladane immo nie jest na jednym kabelku zasilajacym pompe czy zaplon...grubo;/

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    ユーザー
    Awatar pitbedzin
    Imiê: Piotrek
    Sk±d: D±browa Górnicza/Bêdzin
    Posty: 2,899

    Auto: Nissan Primera
    Moc: Wystarczaj±ca


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    No ¿adne nei jest na jednym kabelku za proste by to by³o, immo steruje przekaznikiem który puszcza pr±d przez odcinany obwód, ja bym siê sam tym nie bawi³, oddal bym to gdzie¶ do warsztatu z dobrym elektrykeim.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #8
    ユーザー
    Awatar Peedro
    Imiê: Pawe³
    Sk±d: Nowy S±cz
    Posty: 3

    Auto: Mazda 626 GE 95'
    Silnik: 1,8 16v
    Moc: 90


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Ogólnie odcina to wszystko, nie ¶wiec± kontrolki, przekrêcenie kluczyka nie skutkuje krêceniem rozrusznika - nie dzieje siê nic.

    pewnie na tym forum te¿ siê nie klepie posta pod postem ale napisze ¿e jednak nie taki diabe³ straszny. Po zmostkowaniu tych grubszych wszystko ¶miga, poszed³em za kablami i jedno odcina pompê paliwa, a drugie jeszcze nie wiem.

    Edit: A jednak nie bo dalej nie krêci, wiêc dr±¿ê dalej

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9

    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    nie umisz dolutowac pinow do tego pena?? moze to styknie...szwabskie patenty;/

    Cytat Zamieszczone przez Peedro
    Mam Mazdê 626 GE rocznik 95 1,8 (przedstawiê j± w swoim czasie )
    kiedy??

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #10
    ユーザー
    Awatar Peedro
    Imiê: Pawe³
    Sk±d: Nowy S±cz
    Posty: 3

    Auto: Mazda 626 GE 95'
    Silnik: 1,8 16v
    Moc: 90


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Usun±³em ca³kiem - po kablach gdzie co rozcina itd. Uda³o siê z seryjnym nie by³o by tak prosto.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w±tki

  1. MAZDA 626 GE 94r. LPG
    By TeWu in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 1
    Data: 16-09-2014, 18:17
  2. [Inne] Zawieszenie PU, czym smarowaæ aby pozbyæ siê pisków.
    By Walnuts.inc in forum Zawieszenie / Uk³ad kierowniczy / Hamulce
    Postów: 4
    Data: 15-02-2014, 20:58
  3. Mazda 626 gf '00 - Grubenz
    By Grubenz in forum Mazda
    Postów: 392
    Data: 15-09-2013, 11:51
  4. Mazda 626 GE FS - Lukas007
    By Lukas007 in forum Mazda
    Postów: 22
    Data: 09-11-2012, 14:40
  5. Jak pozbyæ sie naklejek ?
    By Bagi in forum Styling & Detaling
    Postów: 6
    Data: 02-03-2012, 19:56

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top