Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Wątek: Swap'y - a jak z ubezpieczeniem itp.

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Bagi
    Imię: Łukasz
    Skąd: Dąbrowa Górnicza
    Posty: 955

    Auto: Honda Civic EG4
    Silnik: D15Z8


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Swap'y - a jak z ubezpieczeniem itp.

    Witam. Chciałem sie o coś zapytać. Być może i będę robił swapa. Ale chodzi mi o to jak to wygląda. Czy w ubezpieczalni dalej mam ubezpieczać auto na ten silnik co był ? I czy w dokumentach też nic nie zmieniam i zostaje jak jest? Chciałbym się też pozbyć gazu. Ale w dokumencie będzie dalej wbity, więc mam pojechać na stacje kontroli i powiedzieć żeby wykreślili mi gaz ? czy trzeba będzie nowy dokument wyrabiać.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar freeway
    Imię: Krzysztof
    Skąd: SBE
    Posty: 407

    Auto: Seat Ibiza
    Silnik: 1.9 TDi++
    Moc: 154


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Powiem krótko.Olej to i nic nie zmieniaj.Tylko niepotrzebne koszty,urząd oraz OC.Jakbyś kiedyś sprzedawał Hanke to wtedy zgłosisz.
    Co do LPG to pojawia się pewien problem.Instalacje LPG powinna zdemontować firma zajmująca się montażem LPG a nie w przydomowym garażu.Po demontażu wydają stosowne zaświadczenie i z tym udajesz się do urzędu.Tam skreślają adnotacja LPG i na tym koniec.

    @Kawalerro
    O LPG pisałem w czasie gdy Ty skrobałeś.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez freeway ; 14-03-2012 o 16:40

  3. #3
    ユーザー
    Awatar kawalerro
    Imię: Kamil
    Skąd: Dąbrowa Górnicza
    Posty: 1,089

    Auto: Civic EG4
    Silnik: B18C4+
    Moc: 200


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    A po co Kolega ma płacić 60zł więcej za przegląd??
    Co do swapa to nic nie zmieniaj w dokumentach.

    LPG musisz mieć papierek ze stacji kontroli pojazdów że takowej instalacji nie posiadasz i z tym papierkiem do urzędu miasta...
    Chyba nie obędzie się bez nowego dowodu...

    Ale mogę się mylić. Miałem sam tak robić w jajku kiedyś ale plany się zmieniły ;p

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Nie moc silnika, a technika czynią z ciebie zawodnika

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Bila
    Skąd: kątownia
    Posty: 881

    Auto: EG3/ED7/EJ6/EG4/EG3
    Silnik: zwinny
    Moc: stoczterdzieści


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez kawalerro
    Co do swapa to nic nie zmieniaj w dokumentach.
    co wy pieprzycie, nie nic nie zmieniaj tylko to jest twoja decyzja

    zmieniasz pojęmnosc, to masz obowiązek zgłosić to w urzędzie, ale że jako numerów silnika w dowodach już nie ma - to nie zgłaszasz tego tylko z tego względu że za zmiane na wyższa pojemność zapłacisz wyższe ubezpieczenie - jednak w przypadku kolizji, np masz w dowodzie 1.3 a zmienisz na k20 warte 8k, to i tak dostaniesz warosć pojazdu z dowodu czyli z 1.3

    i tyle tylko różnic

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imię: Łukasz
    Skąd: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Bila
    jednak w przypadku kolizji, np masz w dowodzie 1.3 a zmienisz na k20 warte 8k, to i tak dostaniesz warosć pojazdu z dowodu czyli z 1.3
    Jeżeli masz kolizję EG3 z K20 pod maską + nowy lakier, etc. to uwierz mi, ale nie dostaniesz pieniędzy jak za zwykłe EG3. Tylko faktycznie miej wszystko w porządku w papierach.

    Prawda jest taka, że jak robisz swapa i chcesz być w porządku wobec prawa, to powinieneś zgłosić zwiększenie pojemności silnika, zrobić przegląd, opłacić większe OC.
    Natomiast spora część osób zmienia pojemności nigdzie tego nie zgłaszając i też żyją.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  6. #6
    ユーザー
    Awatar Gress
    Skąd: SPS
    Posty: 148

    Auto: EJ9
    Silnik: B18C4
    Moc: 171


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez freeway
    Instalacje LPG powinna zdemontować firma zajmująca się montażem LPG a nie w przydomowym garażu
    z tym sie akurat nie zgodze, sami targalismy całą instalacje u kumpla w garazu, pojechał na przegląd, powiedzial ze nie ma juz gazu, dostał kwitek i z kwitkiem do wydziału komunikacji.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    ユーザー
    Awatar Karolek
    Imię: Karol
    Skąd: Częstochowa
    Posty: 920

    Auto: CRX ED9/EE8
    Silnik: d16z2
    Moc: ???????????


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Co do gazu to sie nie znam bo nigdy nie mialem, a co do silnika to i mozesz posluchac Kawallero i Gierade, zglosic mozesz ale nie musisz, tylko wiedz o tym ze jak ktos dojdzie glupim przypadkiem ze masz wieksza pojemnosc a placisz za mniejsza, to tez możesz miec nieprzyjemności, juz nie chodzi o to ze dostaniesz zwrot kasy za 1.3 majac k20 przy kolizji..... (oczywiscie z nie Twojej winy )
    Ja tez powinienem zglosic mojego swapa mimo tego ze mam 1.6 ale juz we Vtec-u, tylko szkoda mi kasy na nowy wyrób nowego dowodu, bo za niedługo mi sie zameldowanie zmieni i dwa razy nie ma po co ( tak mi sie zdaje )....

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Karolek ; 14-03-2012 o 17:33

  8. #8
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    A jest tak:
    Po zmianie silnika jedziesz na stację kontroli i gadasz jaki wsadziłeś silnik, potem jedziesz do wydziału komunikacji i dostajesz nowy dowód. Z dowodem i FAKTURĄ z wymiany silnika jedziesz do ubezpieczalni i rekalkulujesz składkę pod kątem zmiany pojemności i wzrostu wartości pojazdu o nowy silnik. Jak jest z gazem, to nie wiem, w dowodzie jest wbity i przy każdym przeglądzie zapłacisz ekstra 60PLN, czy ten gaz tam faktycznie jest czy nie, więc musisz się go pozbyć z dowodu. a jak, to pewnie pani w wydziale komunikacji Ci powie, więc sobie zadzwoń

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  9. #9
    ユーザー
    Awatar Gress
    Skąd: SPS
    Posty: 148

    Auto: EJ9
    Silnik: B18C4
    Moc: 171


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    Z dowodem i FAKTURĄ z wymiany silnika jedziesz do ubezpieczalni
    a jak nie mam zadnej faktury, dowodu?
    sam zmienialem, a silnik kupilem na forum z anglika
    tez by sie przydalo kiedys przerejestrowac..

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #10
    ユーザー
    Awatar Karolek
    Imię: Karol
    Skąd: Częstochowa
    Posty: 920

    Auto: CRX ED9/EE8
    Silnik: d16z2
    Moc: ???????????


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Sebcio, widze ze madrościa szalejesz, to powiedz mi prosze co ja mam zrobic, jak mi przy swapie pojemnosc sie nie zmienila, natomiast silnik jest wiecej wart, komu i jak to zglosic, ubezpieczyć silnik?? XD

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Swap d16z6, swap klimatyzacji R134a 95 Civic V
    By DONgregor in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 20-03-2015, 22:35
  2. (K) skrzynie s9b itp
    By budzik in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 05-02-2013, 19:12
  3. Usługi: Swap, mechanika, spawanie, lakierowanie itp
    By Dave in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 7
    Data: 22-02-2012, 09:58
  4. Filmiki promujące, reklamy itp
    By pitbedzin in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 1
    Data: 01-01-2012, 19:03
  5. Przepisy, nowe regulacje itp ...
    By pitbedzin in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 3
    Data: 09-07-2011, 11:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top