Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Wątek: Swap'y - a jak z ubezpieczeniem itp.

  1. #11
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imię: Łukasz
    Skąd: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Karolek
    Sebcio, widze ze madrościa szalejesz, to powiedz mi prosze co ja mam zrobic, jak mi przy swapie pojemnosc sie nie zmienila, natomiast silnik jest wiecej wart, komu i jak to zglosic, ubezpieczyć silnik?? XD
    Skoro nie zmieniła Ci się pojemność, to według prawa nie zmieniło Ci się nic.

    Dodatkowo mam pytanie, po co im faktura w tym urzędzie?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  2. #12
    ユーザー
    Awatar Piotrek!
    Skąd: Częstochowa
    Posty: 598

    Auto: Toyota Celica AT180


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Gress
    a jak nie mam zadnej faktury, dowodu?
    sam zmienialem, a silnik kupilem na forum z anglika
    tez by sie przydalo kiedys przerejestrowac..
    Przy takiej zmianie w papierach niezbędny jest papier od rzeczoznawcy.


    Problemy mogą być przy dzwonie. Jeśli ktoś skasuje auto i ubezpieczyciel podczas wyceny szkody zauważy, że płaciło się za mniejszą pojemność niż się ma na prawdę to w świetle prawa jest się oszustem i nici z odszkodowania.


    Przy zmianie pojemności olał bym sikiem prostym tę papierkologię bo nie ma to wpływu na koszt ubezpieczenia więc podając przykładowo 1.6 przy zawieraniu ubezpieczenia nie poświadcza się nieprawdy.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Piotrek! ; 14-03-2012 o 18:06

  3. #13
    ユーザー
    Awatar axello
    Imię: Alex
    Skąd: Myszków
    Posty: 2,712

    Auto: Subaru Legacy GLX
    Silnik: EJ25
    Moc: 165


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    pojemnośc sie nie zwiekszyła za to moc w prownaniu do tamtego silnika jest wieksza

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #14
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imię: Łukasz
    Skąd: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez axello
    pojemnośc sie nie zwiekszyła za to moc w prownaniu do tamtego silnika jest wieksza
    Ale to równie dobrze po zrobieniu dolotu i wydechu Ci się moc zwiększy. To nic nie zmienia w dokumentach. Ich nie interesuje czy ty masz seryjnie 125 koni, czy dmuchnięte 200.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  5. #15
    ユーザー
    Awatar maliniak
    Imię: Jakub
    Skąd: ..........
    Posty: 171

    Auto: gnojek
    Silnik: 1,9tdi


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    u mnie Pani ze starostwa w Civicu d15b7 wpisała że to jest silnik Diesla i co? żadna kontrola Policyjna bądź Diagnostyczna takiego wybryku nie dojrzała tym bardziej później jak zrobiłem swapa na z6 też w to nikt nie wnikał więc ja na twoim miejscu bym to olał i jeździł z takim silnikiem jak mi się podoba...z gazem hmm...musiał byś się poradzić jakiegoś instalatora gazu co dalej zrobić i jak to formalnie wygląda z tą eliminacją gazu

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #16
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Gress
    a jak nie mam zadnej faktury, dowodu?
    sam zmienialem, a silnik kupilem na forum z anglika
    tez by sie przydalo kiedys przerejestrowac..
    Żaden ubezpieczyciel Ci nie ubezpieczy wozu na wyższą kwotę niż katalogowa, chyba, że udowodnisz, że jest więcej wart. Tak samo jest przy car audio, czy sprzęcie domowym przy ubezpieczaniu mieszkania/domu. Natomiast porządek w papierach możesz sobie zrobić zmieniając pojemność w dowodzie.


    Cytat Zamieszczone przez Karolek
    Sebcio, widze ze madrościa szalejesz, to powiedz mi prosze co ja mam zrobic, jak mi przy swapie pojemnosc sie nie zmienila, natomiast silnik jest wiecej wart, komu i jak to zglosic, ubezpieczyć silnik?? XD
    Powtarzam, nie mając dowodu zakupu/wymiany silnika nikt Ci na słowo honoru auta nie ubezpieczy na wyższą kwotę. No chyba, że zapłacisz rzeczoznawcy za wycenę wprowadzonych zmian.

    Widzę, że nie wszyscy rozumieją różnicę między przeglądem, dowodem rejestracyjnym i danymi w nich zawartymi a ubezpieczeniem, to są dwie różne kwestie. Po swapie dowód możesz wyprostować łatwo, a jeśli się zmieniła pojemność to ubezpieczyciel przeliczy składkę do nowej pojemności, ale wartość auta się nie zmieni i dalej będzie warte tyle ile daje eurotax. A to, że swap kosztował połowę wartości auta, to jeśli nie masz na to dowodu, to tylko Twój problem. Jak ktoś Cie rozwali i skasuje wóz to dają Ci tyle, ile warte było auto wg eurotaxu w chwili zdarzenia.


    Nie wiem czy zauważyliście, ale w dowodzie jest również moc podana, w kilowatach. Generalnie w polskich przepisach nie ma na to paragrafu, ale niezgodność to niezgodność, tak jak wrzucisz lpg bez zmian w dowodzie, tak jak wozisz ludzi w aucie nieprzystosowanym, przykładów przeróbek, które należałoby zgłaszać a się nie zgłasza jest mnóstwo i tylko kulawe polskie przepisy to zlewają. Bo ubezpieczyciele już umieją się czepiać. I o ile nie słyszałem, żeby komuś z powodu swapa się dowalili (nie policja, nie diagnosta, bo oni nic z tego nie mają), to słyszałem o przypadkach, że komuś sprawdzali czy miał w chwili kolizji prawidłowy (fabrycznie dozwolony) rozmiar opon...
    Imho sprawa indywidualna, chcesz, zmieniaj, nie chcesz, nie zmieniaj, przecież nawet rzeczoznawca z pzu się nie zorientuje, że zamiast d14 masz K20...

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  7. #17
    ユーザー
    Awatar Gress
    Skąd: SPS
    Posty: 148

    Auto: EJ9
    Silnik: B18C4
    Moc: 171


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    ale mi nie chodzi o to ze dostane wieksze odszkodowanie, napisales tak jakby przy zmianie pojemnosci trzebaby bylo miec jakas fakture, ja nic nie mam a chce zmienic pojemnosc w dowodzie, gdzie isc?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #18
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Gress
    ale mi nie chodzi o to ze dostane wieksze odszkodowanie, napisales tak jakby przy zmianie pojemnosci trzebaby bylo miec jakas fakture, ja nic nie mam a chce zmienic pojemnosc w dowodzie, gdzie isc?
    Sory, faktycznie tak to zabrzmiało, bo niejako odpowiadałem tym co chcą oprócz zmiany pojemności jeszcze mieć droższe auto
    Najlepiej będzie jak sobie zadzwonisz do wydziału komunikacji albo do stacji kontroli pojazdów, powinni Cie poinformować dokładnie gdzie masz iść, jakie papiery mieć i ile zapłacić To chyba można załatwić na stacji kontroli pojazdów, przyjeżdżasz, mówisz, że ma silnik zmieniony na większą pojemność i chcesz to mieć w dowodzie. Pan Cie powinien spytać jaki to silnik, potem odszukać jego parametry i wystawić papier, z którym idziesz do urzędu do wydziału komunikacji i tam Ci wyrabiają nowy dowód.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    where dafuq is my signature...


  9. #19
    ユーザー
    Awatar Piotrek!
    Skąd: Częstochowa
    Posty: 598

    Auto: Toyota Celica AT180


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    To chyba można załatwić na stacji kontroli pojazdów, przyjeżdżasz, mówisz, że ma silnik zmieniony na większą pojemność i chcesz to mieć w dowodzie. Pan Cie powinien spytać jaki to silnik, potem odszukać jego parametry i wystawić papier, z którym idziesz do urzędu do wydziału komunikacji i tam Ci wyrabiają nowy dowód.
    Takie coś można zrobić tylko w okręgowej stacji kontroli pojazdów. Mają niby rzeczoznawców i kosztuje to niecałe 200zł w tym przegląd na rok.

    Z oskp ciśniemy do urzędu gdzie składamy wniosek o wymianę dowodu z powodu zmiany pojemności silnika.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #20
    ユーザー
    Awatar Karolek
    Imię: Karol
    Skąd: Częstochowa
    Posty: 920

    Auto: CRX ED9/EE8
    Silnik: d16z2
    Moc: ???????????


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez sebawo
    Widzę, że nie wszyscy rozumieją różnicę między przeglądem, dowodem rejestracyjnym i danymi w nich zawartymi a ubezpieczeniem
    Dlatego mamy takie osoby jak TY na forum, ktore nam wytlumaczą od A do Z

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Swap d16z6, swap klimatyzacji R134a 95 Civic V
    By DONgregor in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 20-03-2015, 21:35
  2. (K) skrzynie s9b itp
    By budzik in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 05-02-2013, 18:12
  3. Usługi: Swap, mechanika, spawanie, lakierowanie itp
    By Dave in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 7
    Data: 22-02-2012, 08:58
  4. Filmiki promujące, reklamy itp
    By pitbedzin in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 1
    Data: 01-01-2012, 18:03
  5. Przepisy, nowe regulacje itp ...
    By pitbedzin in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 3
    Data: 09-07-2011, 10:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top