Wątek: kosmetyka lakieru dla początkujących

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    ユーザー
    Awatar sebawo
    Imię: Sebastian
    Skąd: Ruda Śląska
    Posty: 2,467

    Auto: civic EJ6
    Silnik: B16A2
    Moc: milionpińcet


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    kosmetyka lakieru dla początkujących

    Jest w sieci kilka for poświęconych stricte kosmetykom dla samochodu, ale jak to zwykle bywa, jest tam znacznie więcej informacji niż początkujący użytkownik potrzebuje, żeby zacząć dbać o wóz. Jako, że jestem kompletnym laikiem, to jedyne kosmetyki, jakie potrafię rozróżnić to szampon i wosk...

    Pomijam kwestię mycia i osuszania samochodu, jak również kwestię opon i felg. Chciałbym wiedzieć co, w jakiej kolejności, czym i w jaki sposób nakładać na lakier, żeby efekt był zadowalający. Z drugiej strony nie chodzi o jakiś górnolotny detailing, ot zadbany samochód powyżej standardów

    Pozwolę sobie zacytować kolegę MikeFoto, gdyż biorąc pod uwagę efekty, musi się trochę znać

    Cytat Zamieszczone przez MikeFoto
    Wosk i cleaner to nie wszystko. Najważniejsze jest tak naprawdę wcześniejsze przygotowanie lakieru. Niema się co czarować i tracić czasu na środki - zawsze punktem startowym musi być glinkowanie, a następnie polerka lakieru. Ja robiłem polerkę prawie 2 lata temu, samodzielnie, pastą Farecla. Potem niestety z braku wiedzy i techniki wielokrotnie przysparzałem mu rys.

    Jeśli chodzi przygotowanie przed zimą i po zimie - zrobię glinkowanie i polerkę ręczna miejsc gdzie pojawiły się ryski - do ręcznego polerowania drobniutkich rysek tzw Swirlsów (efekt halo jeśli poświecimy na punktowym skupionym strumieniem światła) - polecam Meguire's SwirlX. Świetna sprawa.

    Gdy już mamy przygotowany i wypolerowany lakier, musimy przygotować auto do nakładania wosku. W tym celu korzystamy z clean'era. Niektórzy używają zamiast dedykowanych cleanerów - tzw IPA - czyli izopropoanolu. Generalnie chodzi o to by odtłuścić lakier, pozbawić go warstw starego wosku i innych pozostałości. Nieprzygotowana powierzchnia skraca niestety żywoność wosku.

    Jeśli chodzi o pad, to mam na myśli taką specjalną gąbeczkę do ręcznego nakładania o powierzchni z mikrofibry. Do nakładania wosku używam padów gąbkowych. Oczywiście wszystko ręcznie.

    I jeszcze jedno. Jeśli autko było woskowane, to wystarczy przemyć je na myjce bezdotykowej, wytrzeć do sucha, spryskać quickdetailer'em i mamy autko jak po woskowaniu. A pracy jest na 20 minut.
    Cytat Zamieszczone przez MikeFoto
    Myślę że tak ci się tylko wydaje . To dyskusje praktycznie na osobny temat. Ale zrób prosty test. Umyj auto i osusz. Przejedź otwartą dłonią po lakierze. Wyczuwasz szorstkość? Słychać szuranie? Jeśli tak - potrzebna Ci glinka. Wierz mi, jak raz użyjesz stwierdzisz, że to absolutne must have! Po glinkowaniu lakier jest gładziutki jak tyłek niemowlaka. Wszelkie przyklejone grudki, po glinkowaniu znikają kompletnie.

    Moim zdaniem, jeśli chodzi o lakier, to jeśli chcesz mieć spokój na długo i tak naprawdę raz się namęczyć po to żeby się potem nie męczyć to minimalny zestaw do twojego lakieru to:
    - Glinka Bilt Hamber 50g (wystarczy ci spokojnie na 2 sezony) ja kawałkiem glinki 25g glinkowałem auto 4 razy.
    - Meguire's SwirlX do usuwania swirlsów
    - cleaner
    - wosk
    - QuickDetailer - jak chcesz na szybko przywrócić blask.
    - kilka szmatek z mikrofibry, miękka rękawica do mycia auta (specjalna)
    - specjalny szampon który nie zmywa wosku
    Myślę, że możemy rozwinąć powyższe wskazówki ze zwróceniem uwagi czym i jak nakładać, w jakiej kolejności, itd.
    Oczywiście biorę pod uwagę jedynie własne ręce, bez polerowania lakieru czy woskowania maszyną i takie tam (nie znam się). Bo można szkód narobić

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez sebawo ; 26-02-2012 o 13:15
    where dafuq is my signature...


Podobne wątki

  1. kosmetyka z Groupona
    By GoliATK in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 1
    Data: 28-10-2013, 14:53
  2. Fabryczne kody lakieru do Civica
    By Basstek in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 1
    Data: 23-08-2012, 20:29
  3. kod lakieru?
    By Pedros in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 10
    Data: 05-08-2012, 18:48
  4. Preparat do ściągania lakieru?
    By Gierade in forum Styling & Detaling
    Postów: 8
    Data: 20-10-2011, 14:50
  5. Ratunek dla schroniska dla zwierząt!
    By myszka20221 in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 0
    Data: 10-08-2011, 14:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top