W±tek: O dodatkowych wska¼nikach s³ów parê

  1. #1
    ユーザー
    Awatar AriN
    Sk±d: 3M
    Posty: 83

    Auto: Civic EJ2
    Silnik: D15B7


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    O dodatkowych wska¼nikach s³ów parê

    Rodzaje wska¼ników czego potrzebujemy przy monta¿u, itp. (opieram siê na produktach auto gauge)

    Rodzaje wska¼ników:

    1) Wska¼niki Mechaniczne - wymagaj± fizycznego doprowadzenia no¶nika wskazywanego parametru (np. oleju, p³ynu ch³odniczego czy do³adowywanego powietrza) do mechanicznego czujnika, znajduj±cego siê we wska¼niku, co wi±¿e siê z konieczno¶ci± przeprowadzenia z komory silnika do wewn±trz auta odpowiednich przewodów;

    2) Wska¼niki Elektryczne - dzia³aj± na zasadzie odczytu impulsów elektrycznych, doprowadzonych okablowaniem pod³±czonym do czujników znajduj±cych siê w komorze silnika. Monta¿ wska¼ników elektrycznych wymaga przeci±gniêcia przewodów przez ¶cianê grodziow±. Ponad to wska¼niki elektryczne dysponuj± czêsto dodatkowymi mo¿liwo¶ciami takimi jak np. pamiêæ, warning czy te¿ mo¿liwo¶ci± wyprowadzenia sygna³u do zewnêtrznego shiftlighta ostrzegawczego w przypadku przekraczania zadanych warto¶ci np. ci¶nienia czy temperatury.

    Wska¼niki elektryczne s± zazwyczaj dro¿sze, jednak s± prostsze w monta¿u i pewniejsze w u¿ytkowaniu (bezpieczniejsze).

    Typy wska¼ników:

    1) Wska¼nik ci¶nienia do³adowania / podci¶nienia – pokazuje ci¶nienie w kolektorze ss±cym, powstaj±ce w wyniku pracy turbosprê¿arki b±d¼ kompresora. Zbyt wysokie ci¶nienie do³adowania mo¿e powodowaæ ryzyko mechanicznego uszkodzenia silnika, natomiast zbyt niskie oznacza nisk± moc, spalanie stukowe, nadmierny wzrost temperatury spalania i w efekcie zniszczenie silnika poprzez stopienie t³oków. Ponad to poprzez wska¼nik mo¿na kontrolowaæ pracê turbosprê¿arki i kompresora. Wska¼nik równie¿ pozwoli na optymalizacje stylu jazdy – dziêki niemu wiadomo przy jakiej prêdko¶ci obrotowej silnika ci¶nienie do³adowania jest najwy¿sze. Ka¿dy samochód maj±cy silnik z do³adowaniem, a zw³aszcza auto po przeróbkach, powinno byæ wyposa¿one we wska¼nik ci¶nienia do³adowania.


    2) Wska¼nik temperatury spalin ( EGT ) – najwa¿niejszy ze wszystkich wska¼ników - monitoruje temperaturê gazów wylotowych (spalin) w kolektorze wydechowym. Temperatura spalin jest niezwykle wa¿nym parametrem obrazuj±cym pracê silnika, jej zbyt wysoka warto¶æ wskazuje na nadmiern± temperaturê panuj±c± w cylindrach, co zazwyczaj prowadzi do stopienia t³oka, a w konsekwencji do powa¿nej awarii jednostki napêdowej. Przyczyn± zbyt wysokiej temperatury spalin jest zazwyczaj spalanie zbyt ubogiej mieszanki, wynikaj±ce z b³êdów w sterowaniu sk³adem mieszanki lub te¿ awarii uk³adów odpowiedzialnych za zasilanie silnika powietrzem lub paliwem. Bezpieczne typowe temperatury spalin to ok. 500 stopni Celsjusza dla silników diesla, oraz do ok. 900 stopni dla silników benzynowych.


    3) Wska¼nik ci¶nienia oleju – zastêpuje seryjne wska¼niki ci¶nienia oleju, w jakie wyposa¿ona jest wiêkszo¶æ samochodów; w sytuacji zbyt niskiego ci¶nienia wska¼niki seryjne pokazuj± to poprzez zapalenie kontrolki na desce rozdzielczej. Wad± wielu czujników seryjnych jest to, i¿ w momencie zapalenia kontrolki silnik jest ju¿ zazwyczaj uszkodzony z powodu niedostatecznego ci¶nienia oleju. Zbyt niskie ci¶nienie oleju prowadziæ mo¿e do zatarcia silnika, dlatego te¿ lepiej mieæ precyzyjny wska¼nik z ca³a skal±.


    4) Wska¼nik temperatury oleju - mierzy temperaturê oleju w silniku. Zbyt wysoka temperatura oleju powoduje utratê w³a¶ciwo¶ci smarnych mog±c± prowadziæ do zatarcia smarowanych elementów, wska¼nik pokazuje te¿ ogólnie zbyt wysok± temperaturê pracy silnika.


    5) Wska¼nik temperatury wody – w samochodach tuningowanych i wykorzystywanych do sportu wymagana jest wiêksza dok³adno¶æ pomiaru, dlatego te¿ wska¼nik ten zastêpuje seryjnie montowane zegary w wielu samochodach, temperatura pracy w autach sportowych jest zazwyczaj wy¿sza ni¿ w autach seryjnych, dlatego te¿ przydatne jest zamontowanie takiego wska¼nika.


    6) Wska¼nik AFR (air fuel ratio) czyli sk³ad mieszanki - ma zastosowanie w silnikach benzynowych wyposa¿onych w sondê lambda. Wska¼nik jest wrêcz nie zbêdny w silnikach podanych zmianom - informuje nas czy sk³ad mieszanki jest prawid³owy. AFR jest idealny do aut wyposa¿onych w instalacje gazowa, ³atwo zauwa¿yæ rozregulowanie instalacji ,a rozregulowuj± sie nawet sekwencje. Wska¼nik pod³±cza siê do fabrycznej sondy.


    7) Woltomierz - czêsto zdarza siê, ¿e seryjne samochody nie s± wyposa¿one w takowy wska¼nik. Pozwala nam zauwa¿yæ wszelkie usterki zwi±zane z ³adowaniem akumulatora, uszkodzeniami alternatora. Warto go równie¿ w samochodach wyposa¿onych w mocniejszy sprzêt audio.


    8) Wska¼nik ci¶nienia paliwa – pokazuje ci¶nienie jakie wytwarza pompa paliwa. Je¶li jest zbyt niskie (czêsta przypad³o¶æ w turbodo³adowanych japoñskich autach) znacznie zwiêksza siê ryzyko niew³a¶ciwego doboru sk³adu mieszanki (mieszanka zbyt uboga – niedobór paliwa), w wyniku czego wzrasta temperatura spalania, a wraz z ni± niebezpieczeñstwo powa¿nej awarii silnika.


    9) Obrotomierz - stosowany w autach niewyposa¿onych w obrotomierz b±d¼ w których uzyskujemy wy¿sze prêdko¶ci obrotowe ni¿ wyskalowanie seryjnego obrotomierza.



    Akcesoria monta¿owe:

    1) Adapter z³aczka pod czujnik temperatury cieczy - z³±czkê stosuje siê w przypadkach gdy producent auta nie przewidzia³ monta¿u dodatkowego czujnika w silniku lub gdy jest to bardzo uci±¿liwe.


    2) Czujnik ci¶nienia oleju


    3) Termopara do zegarów EGT


    4) Czujnik temperatury


    5) Trójnik


    6) Podk³adka pod filtr oleju - stosuje siê w przypadkach gdy producent auta nie przewidzia³ monta¿u dodatkowych czujników lub gdy jest to bardzo uci±¿liwe. Posiada np. 4 miejsca monta¿owe które mo¿na wykorzystaæ do monta¿ czujników (ci¶nienie , temperatura oleju), smarowanie sprê¿arki, zasilenie ch³odnicy oleju. Podk³adka wystêpuje w 3 rozmiarach gwintu: m18 np: (opel), m20 np: (honda), 3/4-16 np (toyota)


    6) Adapter 1 din


    7) Adaptery na deskê i s³upek


    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    友人
    Awatar ODi
    Imiê: Przemo
    Sk±d: Sosnowiec (Zag³êbie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    AriN Nie wiem skad ty bierzesz te artyku³y ale odwalasz kawal dobrej roboty.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar AriN
    Sk±d: 3M
    Posty: 83

    Auto: Civic EJ2
    Silnik: D15B7


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Ciesze siê, ¿e siê podoba Ju¿ my¶la³em, ¿e mnie zdybiesz i¿ niepotrzebny temat

    P.S. Wpadnie nied³ugo kolejny ciekawy temat, który znalaz³em w koñcu po d³u¿szym szukaniu, a dla czê¶ci osób bêdzie do¶æ ciekawy.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez AriN ; 09-02-2012 o 23:20

  4. #4
    友人
    Awatar ODi
    Imiê: Przemo
    Sk±d: Sosnowiec (Zag³êbie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Co ty takie rzeczy warto wiedziec sam na ten temat kiedys szuka³em

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar AriN
    Sk±d: 3M
    Posty: 83

    Auto: Civic EJ2
    Silnik: D15B7


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Teraz jak mam jeszcze looz na uczelni to mogê powrzucaæ na forum co nieco tym bardziej, ¿e s± pomys³y i chêci aby co¶ zapodaæ

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6
    ユーザー
    Awatar Suse³
    Imiê: Hubert
    Sk±d: Myszków
    Posty: 2,363

    Auto: CLK W209
    Silnik: M271
    Moc: 184


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Proszê o wiêcej takich tematów.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    "If in doubt, flat out."
    Colin McRae 1968-2007

    OGRODZENIA, BALUSTRADY, AUTOMATYKA BRAM


  7. #7
    ユーザー
    Awatar pitbedzin
    Imiê: Piotrek
    Sk±d: D±browa Górnicza/Bêdzin
    Posty: 2,899

    Auto: Nissan Primera
    Moc: Wystarczaj±ca


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    AriN tyle powiem i czekam na wiecej

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Podobne w±tki

  1. Parê gratów do Atr
    By rybek in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 0
    Data: 19-11-2013, 20:15
  2. [Honda] Wyciek bez dodatkowych objawów
    By qubbus in forum Silnik / Przeniesienie napêdu / Uk³ad wydechowy
    Postów: 8
    Data: 20-12-2011, 13:04

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top