Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Wątek: [FILTR POWIETRZA] wkładka "sportowa" czy grzybek?

  1. #1
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    [FILTR POWIETRZA] wkładka "sportowa" czy grzybek?

    Panowie, problem mam - co wybrać?

    1. filtr K&N do "puchy":
    http://allegro.pl/mitsubishi-galant-...034975155.html

    2. grzybek HKS
    http://allegro.pl/hks-super-power-fl...049061859.html

    Który wybrać i dlaczego?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    マネージャー
    Awatar Gierade
    Imię: Łukasz
    Skąd: SBE
    Posty: 6,442

    Auto: Bimmer


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez kuzi
    2. grzybek HKS
    Za taką cenę kupujesz HKS Style...
    Z resztą te grzybki nie filtrują za dobrze...

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Lexus IS200 GXE10 1G-FE Sport EditionBMW E36 M52B20 Drift Missile CarMitsubishi Colt CJ0 4G13Honda Civic EH3 D16Z6 Supercharger.
    We're not the same person we were a year ago, a month ago, or a week ago. We're constantly changing. Experiences don't stop. That's life.


  3. #3
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    A-ha. Mniejsza z tym grzybkiem więc. Czy warto bawić się we wkładkę z K&N czy od razu zainwestować w stożek/grzybek za większe pieniądze?

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar pitbedzin
    Imię: Piotrek
    Skąd: Dąbrowa Górnicza/Będzin
    Posty: 2,899

    Auto: Nissan Primera
    Moc: Wystarczająca


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    wkładka K&N

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  5. #5
    ユーザー
    Awatar YendreK
    Imię: Jack Torrance
    Skąd: DG/Będzin
    Posty: 2,456

    Auto: Osobowe
    Silnik: Mechaniczny
    Moc: Niech Moc będzie z Tobą


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Ja mam taka wkładke i nie wiem czy działa bo nie mam porównania do seryjnej pozdrawiam, jak by ktoś chciał do civa to chętnie odsprzedam , sorki za oftopika.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  6. #6
    友人
    Awatar ODi
    Imię: Przemo
    Skąd: Sosnowiec (Zagłębie)
    Posty: 5,698

    Auto: EE9, RD8, GG8
    Silnik: B16a1, B16a, k20a4, l13
    Moc: 150+, 135


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Z wkładkami jest mniej nieprzyjemnosci mowimy tu oczywiscie o renomowanych firmach.

    K&N
    Wysok przepŁyw powietrza przy doskonałym filtrowaniu
    Konstrukcja zwiększająca moc i przyśpieszenie
    Łatwe do mycia i przeznaczone do wielokrotnego użycia
    Konieczność czyszczenia dopiero po przejechaniu do 80 000 km (50 000 mil), zależnie od warunków eksploatacji
    K&N Million Mile Limited Warranty® (1 600 000 km)
    Poziom emisji zgodny z przepisami we wszystkich 50 stanach USA.
    Oszczędny filtr powietrza K&N będzie służyć przez cały okres eksploatacji samochodu, motocykla lub pojazdu ATV
    Pracuje z elektroniką pojazdu stanowiącą oryginalne wyposażenie fabryczne
    Przyjazny dla środowiska
    Oryginalny wysokoprzepływowy filtr powietrza dla rynku samochodowego
    Firma K&N konstruuje, produkuje i ulepsza wysokoprzepływowe filtry powietrza od 1969 roku. Jesteśmy firmą działającą na całym świecie, która skonstruowała i wyprodukowała ponad 2 400 różnych typów wysokoprzepływowych filtrów powietrza pasujących do większości pojazdów osobowych, motocykli i ATV. Nasze produkty są częściej stosowane w pojazdach niż podobne produkty innych producentów, jesteśmy również wynalazcami kategorii wysokiej przepływności, ale również technologii wysokiej przepływności, która jest wykorzystywana w naszych wyrobach.

    Ochrona silnika i filtrowanie
    Filtry powietrza firmy K&N są tak skonstruowane, aby uzyskiwać wysoki, praktycznie nieograniczony przepływ powietrza przy jednoczesnym zachowaniu poziomów filtrowania zapewniających długą żywotność silnika. Nasze zamienne filtry powietrza do samochodów w zwykle dodają 1-4 koni mechanicznych mocy. Nasze wysokoprzepływowe filtry z wkładem z gazy bawełnianej można myć, wielokrotnie używać i budować tak, aby były w pełni sprawne przez cały okres eksploatacji samochodu lub motocykla. Filtry powietrza K&N składają się z czterech do sześciu arkuszy gazy bawełnianej ułożonej warstwami pomiędzy dwoma arkuszami aluminiowej siatki drucianej. Taki materiał jest składany harmonijkowo i nasączany olejem, co poprawia zdolność filtrowania i ogólną wydajność filtrowania. W rezultacie otrzymujemy filtr powietrza, który pozwala na pobrania znacznie większej ilości powietrza do silnika, który można myć i wielokrotnie używać oraz który ochroni silnik przez cały okres eksploatacji pojazdu.
    Szczerze z tego co wnioskuje z wiekszosci informacji znalezionych na necie i ze tak ujme ze slyszenia to wkładka jest najlepszym rozwiazaniem duzo moich znajomych lata na K&N nie narzekaja.Choc kupujac wkładke najlepiej jest tez kupic sobie zestaw czyszczacy i przy kazdej wymianie oleju sobie przemyc wkladke.A dobrac stozek pod auto to nie takie łatwie jak niektorym sie zdaje(czyt.panowie z Lanosow wkladajacy najwieksze jakie sa w ofecie a potem sa reklamacjie ze za duzo pali)

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    ユーザー
    Awatar kuzi
    Imię: Marcin
    Skąd: Beuthen Oberschlesien
    Posty: 913

    Auto: Mitsubishi GTO TT
    Silnik: 6g72TT
    Moc: 320KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    No to zdecydowałem się na wkładkę. Nie dość, że sami obstawiacie tą opcję, to jeszcze kilku znajomych ma w Galantach K&N i sobie chwalą. Zakupu dokonam przy następnej wymianie filtrów. Dzięki.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  8. #8
    ユーザー
    Awatar MikeFoto
    Skąd: Myszków
    Posty: 605

    Auto: Honda Civic 5D ecoVTi-S
    Silnik: D14A8
    Moc: 90


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    U mnie mieszka wkładka, K&Na. Porównując do seryjnego filtra papierowego,z obliczeń wynika, że spalanie spadło o ok 0.2l/100km.
    Stożek jest głośniejszy, wkładka jeśli chodzi o walory akustyczne nie odbiega od zwykłego filtra (oczywiście w seryjnej puszcze + rezonator).

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  9. #9
    ユーザー
    Awatar Marek83
    Imię: Marek
    Skąd: Czeladź
    Posty: 5,891

    Auto: Honda GG3
    Silnik: L13Z2


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Osobiście też decydowałbym sie na wkładke. Wkładasz ją do seryjnej puszki + ewentualnie jakiś nadmuch zimnego powietrza i masz lepszy zestaw niż Big Tuba Simoty
    Na KHŚ koleś robił porównanie parówy i zwykłej kibel rury i zgadnij co... Nie było znaczącej różnicy w przyroście mocy.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  10. #10
    ユーザー
    Awatar Jarzomb
    Imię: Mateusz
    Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
    Posty: 1,489

    Auto: Honda Civic EG5
    Silnik: D16Z6
    Moc: 140KM


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj się, aby w pełni korzystać z możliwości forum!

    Cytat Zamieszczone przez Marek83
    Na KHŚ koleś robił porównanie parówy i zwykłej kibel rury i zgadnij co... Nie było znaczącej różnicy w przyroście mocy.
    Dźwięk parówy rekompensuje wszystko

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [S] Filtr powietrza D14A8 + lakier
    By ReaperDG in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 15-11-2014, 14:27
  2. Filtr stożkowy Fujita 3" + dekielek do felgi Dezent
    By TomekRaku in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 1
    Data: 18-06-2014, 11:36
  3. Dolot powietrza B16A2 + wkładka
    By billiejoe in forum Archiwum ogłoszeń
    Postów: 0
    Data: 20-08-2013, 12:42
  4. Postów: 1
    Data: 09-02-2012, 20:08
  5. [Honda] Filtr powietrza
    By naitsyrk in forum Silnik / Przeniesienie napędu / Układ wydechowy
    Postów: 4
    Data: 18-08-2011, 14:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

on top