W±tek: "MIL Eliminator" czyli Jak oszukaæ drug± sondê lambdy (Corolla E12 TS)

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Cr@cker
    Imiê: Kamil
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 581

    Auto: Toyota Corolla TS
    Silnik: 2ZZ-GE
    Moc: ~192


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    "MIL Eliminator" czyli Jak oszukaæ drug± sondê lambdy (Corolla E12 TS)

    Witam chcia³bym siê z wami podzieliæ wiedz± na temat tzw. MIL eliminator-a



    po dokonaniu jazdy próbnej 200 km tras± ze ¶redni± prêdko¶ci± 120 km/h nie ma b³êdów z sondy wiêc kolejny krok to wyciêcie Kat. z którym s± ju¿ problemy
    i od razu pytanie dla znaj±cych siê na rzeczy. Co lepiej wstawiæ ? metalow± rurê, czy bawiæ siê ze sportowymi Kat. lub strumienicami które ponoæ nic nie daj± ?? co polecacie z góry mówie ¿e proszê bez szaleñstw typu 1000 z³

    oto jak zrobi³em uk³ad i modyfikacje (tak dla potomnych)
    A wiêc odkrêcamy ga³ke zmiany biegów i zdejmujemy plastikow± cze¶æ razem z mieszkiem



    otwieramy pod³okietnik i pod znajduj±ca siê tam "wyk³adzin±" mamy dwie ¶ruby 10" które nale¿y odkrêciæ.



    nastêpnie delikatnie zdejmujemy ca³y ¶rodkowy tunel
    przewody od s±dy s± zaraz nad d¼wignia rêcznego



    dla ¦w. spokoju odpinamy sondê od wtyczki i dzia³amy



    no i dobieramy siê do kabli tym razem mamy dobry dostêp do miedzianych kabli tak wiêc lutowanie nie stanowi wiêkszego problemu.
    Wyodrêbniamy bia³y i br±zowy kabel



    a Nastêpnie tniemy bia³y



    i zak³adamy nasz wynalazek czyli Rezystor i Kondensator. Ja zrobi³em to w nastêpuj±cy sposób ... do kondensatora dolutowa³em krótki przewód oko³o 4cm



    i rezystor



    nastêpnie dolutowuj±c kondensator do rezystora otrzyma³em co¶ takiego







    do bia³ego kabla lutujemy rezystor i kondensator a do kabla br±zowego wpinamy siê przy pomocy "magicznej" z³±czki

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Cr@cker ; 22-01-2012 o 14:00

  2. #2
    ユーザー
    Awatar krisss1111
    Sk±d: Miñsk Maz / Szczytno
    Posty: 536

    Auto: Honda Accord Coupe CG4
    Silnik: F20B7


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    powiem Ci ¿e ciekawy sposób. ja u siebie ju¿ w którym¶ aucie mam usuniêtego kata, ale honda jako pierwsza ma drug± sondê i ja zastosowa³em emulator. mniej kombinowania, ale Twój sposób jest "mniej rzucaj±cy siê w oczy".
    co zamiast kata, ja bym proponowa³ t³umik przelotowy w obudowie katalizatora. mam u siebie i jestem zadowolony. cena bardzo przystêpna.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar Cr@cker
    Imiê: Kamil
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 581

    Auto: Toyota Corolla TS
    Silnik: 2ZZ-GE
    Moc: ~192


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Jaki¶ link ?? nazwa ?? mój sposób wp³ywa na charakterystykê pracy sondy i jest to filtr dolnoprzepustowy dziêki czemu wysokie czêstotliwo¶ci s± t³umione co za tym idzie s±da dostaje sygna³ ale o zani¿onej warto¶ci i dziêki temu komp. uznaje ¿e wszystko jest ok. przy emulatorze sonda niestety "wêszy" i w razie odnotowania wzrostu mieszanki zakomunikuje to Engin-em

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar krisss1111
    Sk±d: Miñsk Maz / Szczytno
    Posty: 536

    Auto: Honda Accord Coupe CG4
    Silnik: F20B7


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    w hondach jest to "nagminnie" stosowane i jeszcze siê nie spotka³em, ¿eby komu¶ wali³o checkiem przy emulatorze. link rozumiem do t³umika? je¶li tak to wskocz tu:
    http://moto.allegro.pl/tlumik-przelo...969904619.html
    ja od nich kupowa³em i jestem zadowolony. trzeba by³o tylko flansze dospawaæ no i gniazdo na sondê (emulator w tym przypadku) ale to nie problem

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez krisss1111 ; 14-12-2011 o 20:10

  5. #5
    友人
    Awatar hwasciur
    Imiê: Bartek
    Sk±d: Zag³êbie
    Posty: 2,314

    Auto: Integra DC5
    Silnik: k20z1


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    podobnie jak krisss1111 zastosowa³em emulator, szybciej, pro¶ciej, checka nie ma = efekt ten sam

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    hwasciuR DC5 k20z1


    EG3 ---> BB8 ---> DC5

  6. #6
    ユーザー
    Awatar Cr@cker
    Imiê: Kamil
    Sk±d: Sosnowiec
    Posty: 581

    Auto: Toyota Corolla TS
    Silnik: 2ZZ-GE
    Moc: ~192


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Ja zastosowa³em to rozwi±zanie z racji na problemy z emulatorem, toyota ponoæ jest bardziej wybredna pod tym wzglêdem i potrafi rozkminiæ problem koszt mojej modyfikacji to 2 z³ za emulator wo³aj± ko³o 50 z³ :\

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  7. #7
    ユーザー
    Awatar krisss1111
    Sk±d: Miñsk Maz / Szczytno
    Posty: 536

    Auto: Honda Accord Coupe CG4
    Silnik: F20B7


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    no tak wo³aj±, ale nie jest problemem zrobienie go u jakiego¶ tokarza (rozmiar gwintu tyko jest potrzebny), a jak ma siê jeszcze znajomego tak jak ja s±siada to wychodzi gratis

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Podobne w±tki

  1. Toyota Corolla TS 2zz-ge - adiyts
    By adiyts in forum Toyota / Lexus
    Postów: 49
    Data: 08-10-2017, 16:32
  2. 4x114.3 15", 16", 17" / 5x114.3 17" / Opony ZIMOWE 15"
    By SaTeR in forum Archiwum og³oszeñ
    Postów: 0
    Data: 27-01-2014, 13:02
  3. Toyota Corolla TS [2ZZ-GE] - NEO
    By neo in forum Toyota / Lexus
    Postów: 36
    Data: 24-05-2012, 16:54
  4. [Toyota] Corolla E12 HB TS Problemy z SRS, AIRBAG
    By Cr@cker in forum Elektryka / Elektronika / ECU
    Postów: 3
    Data: 09-05-2012, 18:22
  5. Postów: 1
    Data: 09-02-2012, 21:08

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top