W±tek: Sprzêg³o czy co¶ innego?? Pomocy

  1. #1
    ユーザー
    Awatar Pawwelll
    Imiê: Pawe³
    Sk±d: Czelad¼
    Posty: 214

    Auto: Honda Civic EJ9
    Silnik: D14Z1


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Sprzêg³o czy co¶ innego?? Pomocy

    Witam. Mam taki problem :

    Jak jadê na obrotach w granicach 2tys (czyli na niskich) gdy puszczê ca³kowicie peda³ gazu i zaraz go znowu wcisnê oczywi¶cie jest szarpniêcie ( delikatne lub wiêksze w zale¿no¶ci od tego jak stanowczo siê naci¶nie peda³, ale to raczej normalne) i czuje na pedale taki jakby stuk jeden. Wyczuwam to pod peda³em i trochê jak siê ws³ucham to jednak co¶ tam s³ychaæ delikatnie nie tylko na pedale. Co to mo¿e byæ? mo¿e to byæ wina sprzêg³a które mi siê koñczy ? Dodam jeszcze ze przy zmianie biegów jest taki sam stuk (przypomnê ¿e tylko na niskich obrotach,bo na wysokich obrotach czyli od 2,5 wzwy¿ nie ma tego problemu)

    Proszê o pomoc.

    Nie wiem czy w dobrym dziale to napisa³em z góry sory je¶li w z³ym.

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  2. #2
    ユーザー
    Awatar pitbedzin
    Imiê: Piotrek
    Sk±d: D±browa Górnicza/Bêdzin
    Posty: 2,899

    Auto: Nissan Primera
    Moc: Wystarczaj±ca


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Ciezko wyczuæ przez internet ... podjed¼ do Bêdzina w sobotê to co¶ sie popatrzy bo tak szczerze mówi±c nie wiem o co Ci chodzi po tym opisie

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  3. #3
    ユーザー
    Awatar Pawwelll
    Imiê: Pawe³
    Sk±d: Czelad¼
    Posty: 214

    Auto: Honda Civic EJ9
    Silnik: D14Z1


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    a¿ tak idiotycznie opisa³em ? sory.. Sobota,Niedziela jestem w szkole od rana do wieczora;/ ( nie ma lekko) Spróbuje jeszcze raz opisaæ

    Przy zmianie biegów w momencie jak ju¿ sprzêg³o puszcza i dodaje gazu to czuje taki delikatny stuk i minimalne szarpniêcie. Jak jadê ju¿ na biegu ( bez ró¿nicy na którym) i mam kolo 2 ty¶ i puszczê ca³kiem peda³ gazu i zaraz znowu go wcisnê jest to samo uczucie( delikatne stukniêcie i szarpniêcie) . Trochê lepiej czy nadal kiepsko ? ;>

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

  4. #4
    ユーザー
    Awatar Zychu
    Posty: 531

    Auto: Honda Civic Coupe


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Sprzwdz czy nie poluzowaly sie sruby poduszek gornych silnika po stronie podluznic i tylna od skrzyni.

    Sprzeglo bedzie sie konczyc tylko wtedy jak bierze od samej gory

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)
    Ostatnio edytowane przez Zychu ; 28-10-2011 o 10:43

  5. #5
    ユーザー
    Awatar Pawwelll
    Imiê: Pawe³
    Sk±d: Czelad¼
    Posty: 214

    Auto: Honda Civic EJ9
    Silnik: D14Z1


    Nie masz konta na formu? Zarejestruj siê, aby w pe³ni korzystaæ z mo¿liwo¶ci forum!

    Tak w ogóle to mi siê sprzêg³o koñczy bo ju¿ kilka razy podkrêca³em tak¿e pomy¶la³em czy te stuki mogê byæ efektem sprzêg³a na wykoñczeniu? ¼le my¶la³em ? Co do tych ¶rub to bêde musia³ podjechaæ na kana³ do kumpla i zobaczyæ.. ale na obrotach powy¿ej 2,5ty¶ ¿adnych stuków nie ma..

    0 Przykro mi ;) Przykro mi ;)

Podobne w±tki

  1. [Toyota] E9/E10/E11- czy zawieszenie pasuje od innego auta? Np Hondy Civic V
    By Bystry in forum Zawieszenie / Uk³ad kierowniczy / Hamulce
    Postów: 0
    Data: 16-07-2017, 15:48
  2. Rodzinne auto - Stream, Premacy, a mo¿e co¶ innego
    By komanchie in forum Czy warto kupiæ?
    Postów: 26
    Data: 19-10-2014, 19:04
  3. Gdzie znajdê co¶ takiego
    By Bila in forum Dyskusja ogólna
    Postów: 1
    Data: 06-03-2013, 10:09
  4. [Honda] jakie sprzêg³o?
    By jimijoe in forum Silnik / Przeniesienie napêdu / Uk³ad wydechowy
    Postów: 2
    Data: 14-06-2012, 16:25

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •  

on top