PDA

Zobacz pełną wersję : sposób na klej do szyb



kuzi
29-09-2011, 17:45
Mam problem - muszę odkleić z tylnej klapy lotkę (spojler). Zamiast na śruby ktoś przykleił ją na klej do szyb. Muszę ją ściągnąć wytwarzając jak najmniej szkód (lotka na sprzedaż, klapa będzie przykryta nowym solidnym spojlerem). Macie jakieś magiczne środki, które poradzą sobie z wyżarciem kleju do szyb?

pitbedzin
29-09-2011, 17:49
Z wyżarciem kleju a nie wyzarciem lakieru ? Coś mi się widzi że może być ciężko. Spróbuj denaturatem, ale wątpie. Aceton na pewno da radę ale obawiam się że lakier z klapy też zejdzie ... no i jest szansa że lotka też się rozpuści :D

Josh
29-09-2011, 17:54
decabit albo jakiś firmowy tar tar and glue remover

Szymon
29-09-2011, 22:51
Żadnej chemii bo lakier zmatowieje albo całkiem odejdzie!
Najpierw klej trzeba rozgrzać, np. suszarką, odklejasz lotkę, odklejasz resztki kleju palcami, żeby nie uszkodzić lakieru... następnie udajesz się do dobrego sklepu ( np. dla blacharzy-lakierników), gdzie można kupić gumowy krążek do wiertarki i nim usuwa się resztki kleju z powłoki lakierniczej. Sprawdzone, polecam.

W ten sposób usuwałem klej z mojego auta (pozbywałem się emblematów).


krążek można także kupić na allegro:
http://allegro.pl/krazek-gumowy-do-usuwania-kleju-folii-i-tasmy-i1831720011.html

do szanownych Moderatorów - proponuję przenieść temat do działu "kompendium wiedzy" ;)

pitbedzin
30-09-2011, 08:02
do szanownych Moderatorów - proponuję przenieść temat do działu "kompendium wiedzy" Nie bedę przenosił, niech zostanie już tutaj. Ale pomysł niezły, żeby było to w kompedium.
Może napiszesz jako posta to osobiście w kompedium ? :)

Shcopek
30-09-2011, 10:37
Najpierw klej trzeba rozgrzać, np. suszarką, odklejasz lotkę, odklejasz resztki kleju palcami, żeby nie uszkodzić lakieru... następnie udajesz się do dobrego sklepu ( np. dla blacharzy-lakierników), gdzie można kupić gumowy krążek do wiertarki i nim usuwa się resztki kleju z powłoki lakierniczej. Sprawdzone, polecam.

Również polecam ten sposób. W taki sposób z Yariski usunąłem z szyby naklejkę z poprzednimi numerami rejestracyjnymi. Śladu po niej nie ma. Z tego co mi wiadomo jest to również bardzo dobry i bezpieczny sposób do usuwania klejów z lakieru

Szymon
30-09-2011, 12:37
Może napiszesz jako posta to osobiście w kompedium ?

Gotowe :)