PDA

Zobacz pełną wersję : Honda wymiana oleju w sprzęgle?



Pedros
27-09-2011, 15:40
Witam w jaki sposób wymienia się olej w sprzęgle? jaki to ma być olej ile on kosztuje i ile go trzeba?
Mam problem bo strasznie skrzypi mi pedał sprzęgła i trzeba coś na to zaradzić ;)

I jeszcze jedno pytanie czy filtr oleju jest taki sam w d15b2 co w b7?

pitbedzin
27-09-2011, 16:46
W sprzegle ( jeśli chodzi Ci o układ wysprzeglika ) nie ma oleju tylko płyn hydrauliczny. Dokładnie taki jaki masz w hamulcach :) czyli DOT4 Nie ma też żadnego filta tego płynu. A wymienia się go dokładnie jak w hamulcach :) A filtr oleju silnikowego jeśli o niego pytasz jest taki sam w całej d serii chyba a na pewno jest identyczny w b2 i b7 :)

Zychu
27-09-2011, 19:23
Sa dwa filtry jeden ma in\out u gory a drogi ma in od dolu i out od gory

pitbedzin
28-09-2011, 07:24
Sa dwa filtry jeden ma in\out u gory a drogi ma in od dolu i out od gory Jak to 2 filtry są ... :szok: płynu do sprzęgła ?

billiejoe
28-09-2011, 11:39
Skrzypienie pedału nie wynika z jakości płynu w układzie hydraulicznym...

Pedros
28-09-2011, 15:59
a jego częściowy brak? bo okazało się że trochę musiałem dolać... Jak dolałem dot4 do zbiorniczka podniósł się poziom i wymieszał się ze starym płynem to był ciemniejszy niż czarny :/
Chcąc go wymienić w którym miejscu trzeba go spuścić? i normalnie się dolewa i odpowietrza jak hamulcowy?

Marek83
28-09-2011, 17:51
Jeśli ubywa Ci płynu ze zbiorniczka to sprawdź sobie czy nie masz mokro koło pedału sprzęgła. Często na pompie padają uszczelki i stąd wyciek. Jeśli zaś chodzi o odpowietrzenie "sprzęgła" to dolej płynu i poprostu popompuj pedałem i tyle.

adiyts
29-09-2011, 11:03
Jeśli ubywa Ci płynu ze zbiorniczka to sprawdź sobie czy nie masz mokro koło pedału sprzęgła. Często na pompie padają uszczelki i stąd wyciek. Jeśli zaś chodzi o odpowietrzenie "sprzęgła" to dolej płynu i poprostu popompuj pedałem i tyle.
Coś chyba nie tak
Żeby odpowietrzyć trzeba odkręcić odpowietrznik na wysprzęgliku do tego najlepiej nałożyć wężyk na odpowietrznik i zanurzyć koniec w płynie hamulcowym

Marek83
29-09-2011, 15:25
Coś chyba nie tak
Być może, ale u siebie nic nie zakładałem i odpowietrzyłem. Sprzęgło chodzi jak malyyyna:mrgreen:

Pedros
29-09-2011, 16:00
aha czyli przy wysprzęgliku się też spuszcza :) w sobotę będę się z tym bawił :) dzięki za pomoc :)