PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Zapytanie o tylnie tarcze do budy MB1



silver30
27-09-2011, 14:07
Jak każdy wie (kto mnie zna) posiadam bude MB17. Potrzebuje kupic tylnie tarcze oraz klocki. Z klockami to mały pikus. Gorzej starczami - wie ktos może jaki rozmiar wchodzi do mnie tylnich tarcz? Bo szcerze mówiąc gdzieś miałem zapisane, ale notatni wcieło. A marzą mi sie nacinane bądź gwintowane :P.

MikeFoto
27-09-2011, 14:15
A marzą mi sie nacinane bądź gwintowane .

Od ponad roku śmigam na nacinanych i nawiercanych Mikodach + kolocki TRW. Zużycie minimalne mimo że przejechało to już ponad 15000km. Złego słowa nie powiem. Tarcze dobrane w/g katalogu online Mikody. Spasowanie - idealne.

Gierade
27-09-2011, 14:18
Jest sens (poza oczywiście wyglądem) dawać do tyłu nacinane/nawiercane tarcze?

silver30
27-09-2011, 14:35
Własnie Gierade nie wiem czy tył w jakimś stopniu wpływa na hamowanie. Przód wiem, ze na pewno. Fakt - marzą mi sie tylnie nacinane, ale ze względu na chyba lepsze działanie od seryjnych. Bo jeżeli tył nie ma wplywu to tylko przod wpadnie nacinany. Ale nadal nie mam pojęcia jaki tył miał u nas wymiary Mike.
Druga sprawa Mike, że do mnie wchodzą tarcze od Gierade w sesnie kształtu osadzenia na piaście. Ale rozmiar jest taki sam jak u Ciebie seryjnie.

Gierade
27-09-2011, 14:40
Siła hamowania rozkłada się (podobno?) w stosunku 70% przód i 30% tył. IMO lepiej jest zainwestować w tarcze nacinane/nawiercane na przednią ośkę, aniżeli na tylną. Sam tak u siebie zrobiłem i nie żałuję, a kilka pln zostało w kieszeni. Przód mam nacinany Brembo Max + Jurid, a tył gładki ProTechnic + Jurid. Hamuje się całkiem przyzwoicie :mrgreen:

silver30
27-09-2011, 14:43
Siła hamowania rozkłada się (podobno?) w stosunku 70% przód i 30% tył. IMO lepiej jest zainwestować w tarcze nacinane/nawiercane na przednią ośkę, aniżeli na tylną. Sam tak u siebie zrobiłem i nie żałuję, a kilka pln zostało w kieszeni. Przód mam nacinany Brembo Max + Jurid, a tył gładki ProTechnic + Jurid. Hamuje się całkiem przyzwoicie :mrgreen:

A czy przody takie jak masz u siebie wejda pod felge 14"?

Gierade
27-09-2011, 15:37
Wejdą. Z przodu mam 242, a z tyłu 239 z tego co dobrze kojarzę. A w zimę poruszam się właśnie na 14" felgach. No ale niebawem trzeba będzie przejść na 262 :D

MikeFoto
27-09-2011, 16:30
MB2 z tyłu zakładałem 239 lub 240 nie pamiętam dokładnie.

Gierade, a nie lepiej od razu na 282 ? Zacisk z preludy, tarcza z MG ZS (bo rozstaw 4x100), do tego inna pompa i auto staje dęba!


A czy przody takie jak masz u siebie wejda pod felge 14"?

Nadwozie MA/MB/MC seryjną felgę stalówkę miało 14 cali przy tarczy 262 - wyłączają VTI gdzie było 15 i 282. 14 cali nie wjedzie do VTI

zabas
27-09-2011, 16:50
ale wtedy to już bye bye 14 cali na zime :P no ale do dmuchanego autka by sie zdało :)

adiyts
29-09-2011, 12:00
Siła hamowania rozkłada się (podobno?) w stosunku 70% przód i 30% tył. IMO lepiej jest zainwestować w tarcze nacinane/nawiercane na przednią ośkę, aniżeli na tylną. Sam tak u siebie zrobiłem i nie żałuję, a kilka pln zostało w kieszeni. Przód mam nacinany Brembo Max + Jurid, a tył gładki ProTechnic + Jurid. Hamuje się całkiem przyzwoicie :mrgreen:

Siła hamowania między przodem a tyłem się zmienia nie jest stała odpowiada za to w moim wypadku EBD a w civic korektor sił hamowania, nie może dopuścić do zablokowania tylnych kół
Mam z tyłu nacinane i nawiercane mikoda 269mm czuje że dużo lepiej hamuje szczególnie jeśli jeździ się w 5 osób
Prawda jest taka że jeśli będzie słaby klocek to i tak będzie słabo hamować. Zwiększenie tarczy nie zawsze przynosi dobry efekt. Niekiedy lepiej zostawić np. tarcze 262mm a dać do tego zacisk dwutłokowy

silver30
29-09-2011, 12:55
Ja wiekszych tarcz niż mam nie mogę dać bo 262 po prostu do mnie nie podejdzie ze względu na 14" koła. A co do klocków to jakiej firmy polecacie dobre klocki?