PDA

Zobacz pełną wersję : Ustrojstwo do pielęgnacji opon



Shcopek
21-09-2011, 13:26
Szukam jakiegoś preparatu do czyszczenia opon. Coś takiego co używają handlarze samochodów, bądź osoby, które sprzedają samochody, żeby opony świeciły się jak przysłowiowe psu jaja :D Jakie produkty byście polecili? :D

Gierade
21-09-2011, 13:37
Są czernidła do opon w sprayu. Sam używam takiego z Autolandu - http://www.autoland.pl/produkty/kosmetyki_samochodowe/srodki_do_pielegnacji_opon_i_felg/blag
Muszę przyznać, że długo trzyma się na oponie i nadaje jej ładny połysk.

zabas
21-09-2011, 13:47
ja używam żelu z TurtleWaxa - Tire Gel o coś takiego :
http://allegro.pl/turtle-wax-extreme-tyre-zel-do-konserwacji-opon-i1811256623.html

świetnie pachnie - łatwo się nakłada - i daje na prawde ciekawy efekt :)

no i z tego co wyczytałem nie tylko daje kolorek ale i odzywia opone chroniac ją przed szkodliwym działaniem UV

Jarzomb
21-09-2011, 19:52
świetnie pachnie

Ale po co? Kto normalny będzie wąchał opony? Ja mam taki sam jak Gierade i dobrze się spisuje, dość długo trzyma a jest tani :) Rozumiem i pochwalam kupowanie firmowych wosków, past, szamponów itp, ale czernidło do opon to akurat zawsze kupuję najtańsze :)

maliniak
21-09-2011, 20:18
czernidło do opon to akurat zawsze kupuję najtańsze


a ja dodam,że tańsze nie znaczy gorsze:drinks:....też Autoland-u używam i nie narzekam bo nie ma na co...dobry środek w dobrym pieniądzu:D

PaBBlos
21-09-2011, 21:33
Ja jak potrzeba to korzystam ze spreya który zalega mi w szawce AUTOLAND USZCZELKA czyli preparat do konserwacji gumy oraz przeciw przymarzaniu. Efekt na opony elegancki, guma czernieje oraz staje sie bardziej świerza (zakonserwowana)

zabas
21-09-2011, 22:13
pytanie jest w takim razie takie - czernidło daje efekt wet looku opony ? jakby była mokra ? czy tylko czernieje :P

i prosze Was ale TurtleWax nie jest jakis firmowy :)

o zapachu miałem na mysli plus do nakładania, aplikacji a nie niuchania opon :P

Foka
21-09-2011, 23:12
Tak daje efekt mokrej opony, na dodatek mozesz spryskac wszystkie elementy czarne/ plastikowe silnika i rowniez beda sie swiecic, rowniez lusterka, oraz boczne listwy czarne.

Jarzomb
22-09-2011, 02:56
Ja tym pryskam też progi i dokładkę, ładnie to wygląda. Pod maską też czasami coś siknę :D

pitbedzin
22-09-2011, 10:04
Nie zgodze się z tym że tanszy jest taki sam jak droższy. Ja kupiłem swego czasu najtańsze psikadło jakieś jakie znalazłem na sklepowej półce i powiem wam że na drugi dzień w zasadzie nei ma po nim śladu a porównywałem z psikadłem jakie ma Gierade i jego trzyma się pięknie nawet po kilku dniach :)

Gierade
22-09-2011, 10:55
powiem wam że na drugi dzień w zasadzie nei ma po nim śladu a porównywałem z psikadłem jakie ma Gierade i jego trzyma się pięknie nawet po kilku dniach
Potwierdzam. Psikaliśmy w ten sam dzień zaraz po umyciu furek. Moje się jeszcze zajebiście trzymało, a u Pita praktycznie nie było widać żeby czymkolwiek psikał.

Jarzomb
22-09-2011, 12:54
Ale to psikadło z Autolandu to i tak jest jedno z najtańszych, a trzyma bardzo fajnie. O ile pamiętam, dałem za nie coś koło 10zł. Dla porównania, jakiś Meguair's kosztuje koło 40zł, a nie wierzę żeby efekt był 4 x lepszy i dłuższy :D