PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki abonament?



Gierade
19-09-2011, 20:35
Zostałem zmuszony zrezygnować z mojego obecnego operatora i niestety przejść do innego. Tylko jest pewien problem, bo nie wiem do jakiego :lol: Z pewnością orange odpada, bo to mega syf - także proszę sobie darować.
Interesuje mnie abonament do 40pln z umową na 24m-ce. Plus, Play, T-mobile - obojętne.
Może ktoś z Was ma jakieś wtyki i z małego abonamentu da się wyciągnąć jakieś atrakcyjne "pakiety".
Ważne jest, żeby w abonamencie był wliczony internet - co najmniej 100mb/m-c.

Zychu
19-09-2011, 23:12
Idz do Play i powiedz ze chcesz przejsc z Orange dostaniesz duzo lepsze warunki.Moge podac Ci nr referencyjny i to tez pomoze jako ze bede osoba polecajaca.

pitbedzin
19-09-2011, 23:26
Play to zło i za rok juz nie bedzie takie tanie :P Bo mają od urzedu telekomunikacji czy jak on tam się zwie nakaz do albo końca 2012 albo 2013 wyrównać stawki z resztą operatorów za tzw. "nr końcowy połączenia" no i w przyszłym roku muszą mieć już swoje stacje bazowe bo kończy im się dzierżawa :) W stolicy juz maja swoje i powiem wam że zasięg wygląda tam słabo :) Jak znajdę artykuł co do sytuacji Play to podeślę tu linka.
Zorientuj się w T-mobile trochę teraz spadły ceny, za free z cały światem itp no i zasięg rewelacja :) A neta też masz w dobrej ceni tam ;)

_lukasz_
20-09-2011, 00:04
Lukasz nie rozumiem czemu piszesz ze orange to syf, mialem i t-mobile i plusa i obecnie najlepiej oceniam orange. play tak jak pisze pit to kwestia czasu kiedy skoncza sie promocje i ludzie beda od nich uciekac drzwiami i oknami

Slawer
20-09-2011, 02:31
Ja od zawsze (już 10lat) mam erę czyli teraz T-mobile, Tata jest tam praktycznie odkąd era powstała, i mama i siostra, wszyscy mamy u nich, nie ma może jakiegoś WOW ale nie mogę narzekać, zasięg zawsze jest, nie robią żadnych cyrków, od taka porządna sieć :)
Teraz jeszcze kupując przez Internet ma się przez pół roku o połowę tańszy abonament, no i mają bardzo atrakcyjną cenę SE Xperia Arc, nawet w najtańszym abonamencie 999zł, gdzie na allegro te telefony chodzą po 1300-1500zł :) No i co dla ciebie ważne internet 250mb :P
i to wszystko w abonamencie za 35zł, czyli 17.50 przez pierwsze 6 miesięcy, 80darmowych minut, przez 3 miesiące rozmowy do T-mobile za free i kupon rabatowy do euro rtv agd :P

Gierade
20-09-2011, 05:59
Orange to zło ponieważ nie dbają o klienta. Kupiłem od nich iPhonea jakiś czas temu za sporą kasę i w momencie gdy próbowali ściągnąć z niego simlock'a, a nie do końca im się to udawało, nie dostałem nawet telefonu zastępczego... Cóż... sima z iPhone'a może ściągnąć tylko autoryzowany przedstawiciel i tam poszedłem (Sosnowiec, 3-go Maja), a telefon kupiłem w Będzinie i najlepsze jest to, że usłyszałem, że nie jestem ich klientem (tam w Sosnowcu), ponieważ telefon kupiłem w innym salonie. Dziękuję za orange od tego momentu, a to będzie już ze dwa, trzy lata.

silver30
20-09-2011, 06:56
Orange to zło ponieważ nie dbają o klienta. Kupiłem od nich iPhonea jakiś czas temu za sporą kasę i w momencie gdy próbowali ściągnąć z niego simlock'a, a nie do końca im się to udawało, nie dostałem nawet telefonu zastępczego... Cóż... sima z iPhone'a może ściągnąć tylko autoryzowany przedstawiciel i tam poszedłem (Sosnowiec, 3-go Maja), a telefon kupiłem w Będzinie i najlepsze jest to, że usłyszałem, że nie jestem ich klientem (tam w Sosnowcu), ponieważ telefon kupiłem w innym salonie. Dziękuję za orange od tego momentu, a to będzie już ze dwa, trzy lata.

I teraz masz z jakiego operatrora?
Ja mam ten plus,ze posiadając telefon z Orange i słuzbowy z Plusa mam porównanie. Faktycznie Plus ma znacznie lepszy zasięg, nie przerywa podczas rozmowy i nie ma problemu z polączeniem się tak jak ma to miejsce w Orange. Dodatkowo Orange jako jeszce jedyny operator stosuje blokady SIM co znacznie obniża wartość telefonu jak chce sie go sprzedać w skupie, lub wymienić na inny.

Rikoo
20-09-2011, 08:37
ja od 15 lat jeste w erze i nie mialem problemu jak chcesz moge ci pozyczy mojego netu to sobie przetestujesz

Shcopek
20-09-2011, 09:29
Orange dba o klient, ale tylko wtedy, kiedy kończy mu się umowa i informuje w salonie, że chcę przejść do innej sieci. To tak jak politycy, zaczynają pracować na miesiąc przed wyborami.

Gierade
20-09-2011, 09:59
W tak niskich abonamentach w jakich się orientuję, najlepsza ofertę ma - uwaga, uwaga.... Play.

Shcopek
20-09-2011, 10:03
Jeszcze, ale jak już wyżej chłopaki pisali, kwestia czasu, żeby po pierwsze ich cennik poszedł w górę, po drogie rozmowy i SMSy do Playa będą tańsze. Play dostał taki przywilej jak wchodzili na rynek, że rozmowy z Orange, Plusa i ówczesnej ery będą droższe do Play, żeby mogli wejść na rynek i się na nim utrzymać. Tak miało być bodajże przez pierwsze dwa lata istnienia Play na rynku.

EDIT:
To samo się tyczy ich cennika. Przez ten okres mieli najniższe ceny ze wszystkich operatorów.

Gierade
20-09-2011, 10:15
Mam internet w Paly'u blisko trzy lata i sobie chwalę. Nie miałem jakiś problemów z zasięgiem, ani z płatnościami.
Przez okres umowy ani razu nie zmienili mi stawki za przesył danych. I wydaje mi się, że jeżeli podpiszę umowę z Play'em na dwa abonamenty, że wywiną mi numer nawet jeżeli UKE podniesie ceny. Nie czytałem umowy, bo jeszcze jej nie miałem przed oczami, ale chyba nie mogą nawet zmienić Ci stawki za połączenie o ileś tam procent. Aczkolwiek nie wiem, dawno nie miałem abonamentu - wolałem pozostawać "bez zobowiązań" i bez takich głupich problemów.

Rikoo
20-09-2011, 10:29
mam kumpla w play i kle na net jak szewc

YendreK
20-09-2011, 10:34
ja mam na karte orange free i sobie chwale, co prawda nie mam darmowych minut i esek, ale przy doładowaniu za 25 zł mam ponad 1GB na wykorzystanie z netem, w tej chwili jak mi sie pozbierało mam ponad 10 GB na necik ;D

SirSamuel
20-09-2011, 12:07
@Gierade wydaje mi się ze nie podniosą Ci cen jeśli podpiszesz teraz umowę. I później przy przedłużaniu umowy tez nie podniosą rachunku bo to mijało by się z celem.
Tak jak wszyscy piszą ORANGE ma tragiczny zasięg ;/ Pracuje w miejscu gdzie jest niezłe pole elektromagnetyczne i powiem wam ze tylko PLUS I ERA dają rade reszta operatorów wymięka i trzeba wyjść z telefonem na zewnątrz :) Sam mam tel. w plusie i jeszcze się nie zdążyło żebym nie miał zasięgu. Koszty połączeń itp. mniej więcej wszędzie podobne, Wazne jest to na czym CI bardziej zależy u jednego operatora będziesz miał taniej rozmowy a u drugiego taniej internet. W Playu maja interesujące sprzęty do wyboru :)


no i mają bardzo atrakcyjną cenę SE Xperia Arc, nawet w najtańszym abonamencie 999zł
@Slawer w plusie dla stałych klientów jest za 1zł

Daczer
20-09-2011, 13:18
Gierade , a musi być abonament? Pod względem prepaid Orange jest chyba najlepsze na rynku. Ja mam bardzo dobre stawki u nich , 20gr/min do Orange , 29gr/min do innych sieci , grosz za sms do orange (bez pakietu) , chyba 18gr do innych sieci , do tego dochodzi promocja że za każde wygadane 2min dostajesz 9min gratis i to do wszystkich sieci! Pakiety internetowe były strasznie drogie w Pomarańczy , teraz się mniej więcej wyrównały , bodajże 10zł za 100MB i 15zł za 500MB.
Aaa , bym zapomniał , teraz w Orange są ''zgadywanki'' , jak zgadniesz hasło to się dostaje darmowe minuty/smsy na 3 dni , nie trudno zgadnąć że kody są łatwo dostępne w necie więc można cały czas jechać na promocjach.

Wydaje mi się że to bardzo dobra oferta , chyba że ktoś ma lepszą to chętnie poczytam :)

Gierade
20-09-2011, 13:42
Gierade , a musi być abonament?
Prepaidy nie oferują nic szczególnego, poza tym który mam obecnie, ale kończy swoją działalność. Dlatego też rozglądam się za abonamentem.


Pod względem prepaid Orange jest chyba najlepsze na rynku. Ja mam bardzo dobre stawki u nich , 20gr/min do Orange , 29gr/min do innych sieci , grosz za sms do orange (bez pakietu) , chyba 18gr do innych sieci , do tego dochodzi promocja że za każde wygadane 2min dostajesz 9min gratis i to do wszystkich sieci!
I tak jak już na wstępie napisałem, moja noga nie postanie w salonie Orange, a tym bardziej mój telefon nie będzie miał w środku sima tej sieci. Dla mnie ta sieć się w ogóle nie liczy.


Pakiety internetowe były strasznie drogie w Pomarańczy , teraz się mniej więcej wyrównały , bodajże 10zł za 100MB i 15zł za 500MB.
To kpina, że oni jeszcze mają te horrendalne stawki. Myślałem, że już się coś zmieniło. Cóż.. 10pln za 100mb jest naprawdę strasznie dużo. A 100mb w komórce mi nie starcza. Orange nie jest tanią siecią jeżeli chodzi o smartfony które działają w systemie prepaid.

Do tej pory używałem gaduair. Tak - gaduair i byłem bardzo zadowolony. Sieć działa na nadajnikach Plus'a, także zasięg jest wszędzie, minuty i smsy są za grosze. W dodatku za doładowanie 30pln masz nielimitowane rozmowy w sieci (co dla mnie i dla "mojej" firmy było najlepszą ofertą), to jeszcze dostajesz 100mb neta za free. Jak przekroczysz 100mb, to masz naliczanie chyba co 10kb, za jakieś grosze. Naprawdę najlepsza oferta na kartę.

Daczer
20-09-2011, 13:47
No cóż , skoro tak uważasz to nie będę Cie przekonywał na siłe bo ''uraz'' do Orange ma niejeden niestety co w większości przypadków jest jak najbardziej uzasadnione. W końcu Orange i TP to jedna rodzina , a z tymi drugimi sam miałem niezłe jazdy...


Naprawdę najlepsza oferta na kartę.
A jakie są stawki jak ktoś do Ciebie dzwoni? Normalne czy takie jak do Play'a?

Gierade
20-09-2011, 13:55
Bylem dlugo klientem orange.. No ale ich oferta i podejscie do klienta mnie w ogole nie przekonuje. Trudno. Ja nie placze, oni tez :D

Stawki takie same jakdo innych sieci :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Slawer
20-09-2011, 14:00
Może weź w sieci Tu Biedronka :D

Shcopek
20-09-2011, 14:06
Tu Biedronka

W rodzinie

White Arlekin
20-09-2011, 21:38
A ja rozwale wszystkich hhe ;)

PLUS + Blackberry BIS :D

Powiem tak ... kwintesencja zajebistości :)

BIS (daje nielimitowany dostęp do neta, mail w czasie rzeczywistym, BB Messenger)
Jak dla mnie nie ma lepszych tele niż BB są u mnie od lat 90'

PS. Mam do sprzedania BB 9000 w stanie +/-BDB

joker399
21-09-2011, 08:00
Ja mam ABO 7 lat w Erze (T-mobile) i nie narzekam. Teraz bede przedłuzal umowe i oczywiscie z 700min musi byc:D. A co do internetu Play to jest maly minus i plus. U mnie w domu Play chodził wysmienicie, ale po wejsciu do bloku i podlaczeniu Playa online w czterech betonowych scianach żenada jakich mało. Dobrze że wtedy tylko wziołem na próbe 7 dni. Nie będe odbiegał od tematu wez sobie T-mobile:)

RAFA
21-09-2011, 08:13
ja mam popa i nie mam zamiaru tego zamieniac na cokolwiek, stwki niskie,pakiety zajebiste... 30% do kazdego doladowania + kody orange + skarbonka orange...

Gierade
21-09-2011, 09:03
Dzięki za pomoc. Zamykam.