PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacia żarników ksenonowych



kuzi
08-09-2011, 23:12
dobry... :)

powoli zastanawiam się nad założeniem xenonów, w temacie jednak jestem zielony ...

powiem tak: w Carismie jeździłem na żarówkach Tungsram Megalight +90% - były świetne - świeciły bardzo mocno, jednak ich wytrzymałość to max 1 rok

myślę o xenonach w miejsce żarówek h7

nie chcę jednak jakichś ultra niebieskich, rażących... chcę osiągnąć efekt mocnego, ciepłego światła, ewentualnie z niewielką biało-niebieską poświatą

aha - w zmianę luster na soczewki raczej nie chcę się bawić...

czy jest sens instalacji ksenonów? na jakie koszty trzeba się nastawiać? czy przy lustrach nie będzie problemu z ustawieniem świecenia ? czy to prawda, że ksenony są bardziej wytrzymałe od zwykłych żarówek halogenowych ? ile warte są zestawy używane? warto się w nie pakować?

dzięki z góry za odpowiedzi :)

ODi
08-09-2011, 23:32
czy jest sens instalacji ksenonów?
Nie wiem czy jest warto sie bawic w takie cos
(tekst z forum motoryzacyjnego)

Same straty.
Stosowanie w pojazdach poruszających się po drogach publicznych tuningowego „zestawu ksenonów” jest niedozwolone pod względem prawnym, a także szalenie niebezpieczne. Montując takie urządzenie w swoim samochodzie narażamy się nie tylko na mandat lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego w przypadku kontroli
„drogówki”, ale także na utratę mienia, zdrowia, a nawet życia. Fatalne oświetlenie drogi przed pojazdem oraz olśnienie innych uczestników ruchu drogowego może prowadzić do po- ważnych wypadków drogowych. Nie dajmy się nabrać na reklamy i opinie pseudo fachowców, którzy za wszelką cenę chcą sprzedać swój towar.”


Chcąc przerabiać nasze lampy na ksenon powinniśmy zamontować układ zmywania reflektora, układ samopoziomowania

Ja osobiscie nie lubie ksenonow jest to fajna sprawa jak wychodzi to fabrycznie w nowym aucie ale nie zabawa w aucie ktore jest do tego nie dostosowane za duzo zabawy kosztow a potem i tak efekt tylko wkur... innych na drodze.

Lepiej zainwestowac w dobre zarowki typu OSRAM night breaker badz PHILIPS blue vision (ale to najlepsze na soczewke)

pitbedzin
09-09-2011, 00:31
Zmieniłem nazwę tematu bo brzmiał jak opowieść o 2 Zenkach... :facepalm: :D

A co do ksenonu to zgadzam się z ODim, albo robić to pro co kosztuje krocie, albo zainwestowac w nowe lamy i dobre żarówki i juz efekt będzie odczuwalny a nie zabijemy kogoś oślepiając kogoś jadącego przeciwnym pasem ruchu.

Foka
09-09-2011, 00:40
Kuzi akurat w tym temacie jestem bardzo biegły, prosta sprawa jezeli chcesz miec legalne Xenony wystarczy ze dorwiesz lampy z soczewką, do soczewki kupujesz zestaw zenona za okolo 200zł, barwa 5k jest to sniezno biala barwa, do tego montujesz spryskiwacze nie konieczne musza dzialac wystarczy ze bedą poniewaz przy kontroli jest to sprawdzane, i teraz najwazniejsze sprawa, ustawienie soczewki, jezeli ustawisz poziomo linie soczewki tak ze nie beda nikogo razic z dalego to juz mozesz smialo smigac, a autach co jest seria soczewka maja cos takiego jak auto- poziomowanie, czyli podczasz jazdy automatycznie soczewka sie rusza kiedy wjedziesz pod gorke itd. ale tak jak pisze jezeli dobrze nastawici spelnisz kryteria spryskiwaczy to juz jest po problemie, i powiem tak ze nie widzialem lepszego swiatla na droge niz zenon, jest to tak cieple swiatlo ze pasy jezdni sa idealnie oznacze, na dodatek o wiele lepiej idzie wszystko zauwazyc na drodze, mowa jest o dziurach itd.

kuzi
09-09-2011, 12:10
Lepiej zainwestowac w dobre zarowki typu OSRAM night breaker badz PHILIPS blue vision (ale to najlepsze na soczewke)
Wszystkie testowane. Najlepiej wypada TUNGSRAM Megalight Ultra +90%.


wystarczy ze dorwiesz lampy z soczewką
Do Galanta takiego zestawu nie było. Na ebay można niby dorwać, lecz do wersji ES (amerykańskiej), gdzie kształt lamp jest zupełnie inny i wymaga innego zderzaka, błotników i grilla.

Dzięki za informacje. Zostaję przy żarówkach h7. ;)

Gierade
09-09-2011, 12:13
Zostaję przy żarówkach h7.
Najlepsza z możliwych decyzji.

ODi
09-09-2011, 12:19
Choc H4 zyja dluzej :P

KioDo
16-09-2011, 11:56
Osobiscie posiadam zarowki xenonowe u siebie w Eclipsie.Takie byly jak kupilem auto.W zwiazku z tym,ze spalila mi sie jedna chcialem dokupic 1 sztuke,ale w zwiazku z tym,ze zazwyczaj kupuje w komplecie to zainwestowalem w 2 sztuki.Byl to wydatek rzedu 240 zl za komplet.W tym momencie moge powiedziec,ze byla to decyzja totalnie nieprzemyslana,bo nie dosc,ze faktycznie duzo kosztowaly,to na dodatek srednio widze co sie dzieje przede mna na drodze.Osobiscie nie polecam xenonow,choc moze ladnie wygladaja ;p Wolalbym kupic zwykle zarowki,ktore bylby wydajne i do tego bede w przyszlosci dazyl.

MikeFoto
20-09-2011, 15:59
OSRAM night breaker

Nie polecam Osram Night Breaker - świecą bardzo dobrze, ale szybko się palą, u mnie padały po miesiącu.....

.......... dlatego polecam Osram Night Breaker PLUS.... wersja wzmocniona - kilka złotych droższa, ale już 3 miesiąc na nich jeżdżę i się nie spaliły. Także jeśli Night Breakery to wyłącznie w wersji PLUS

Żeby nie być gołosłownym:

http://www.osram.pl/osram_pl/Dla_konsumentow/Oswietlenie_samochodowe/Produkty/Reflektory_gowne/NIGHT_BREAKER_PLUS/index.html

Rikoo
20-09-2011, 16:41
sam w 3 autach mam osramy, a pozatym w kazdym firmowym mam je zalozone

kuzi
20-09-2011, 17:28
Spróbujcie Tungsram Megalight Ultra +90%. Świecą lepiej niż Osramy i wytrzymują ponad rok... :)

Tadzio
18-04-2012, 18:28
To mój pierwszy post na tym forum ale może podzielę się swoimi doświadczeniami z żarówkami.
Jako że Acco VII generacji ma dość słabe światła na początku postanowiłem zainwestować w lepsze żarówki.
W sumie owszem było trochę lepiej ale nie zmieniło to ich tendencji do przepalania się w krótkim czasie.
Postanowiłem założyć xenony. Kupilem od sprawdzonego sprzedawcy komplet chińczyków 5000k. Owszem efekt super, zrobiło się jasno. Ale niestety kosztem innych użytkowników, po prostu oślepiałem.
To efekt świecenia chińczyków
http://i1263.photobucket.com/albums/ii632/Tadzio111/IMG_1074.jpg
A tu dla porównania świecenie xenonów na żarówkach D2S 4300k po wymianie chińczyków.
http://i1263.photobucket.com/albums/ii632/Tadzio111/IMG_1080.jpg
Obydwa zdjęcia na soczewkach pod żarówkę H1.
Następnie aby być w zgodzie z przepisami wymieniłem soczewki na ori pod xenon przetwornica zamontowana pod lampą żadne kable nie wchodzą przez pokrywkę w reflektorze efekt świecenia poniżej. Zauważcie że ori przesłony dają płaski efekt świecenia który nie oślepia innych. Przesłony po żarówki H1 podnoszą snop światła po prawej stronie i to ten efekt oślepia innych.
http://i1263.photobucket.com/albums/ii632/Tadzio111/IMG_1086.jpg
Następnie zakupiłem uniwersalny żyroskopowy moduł poziomowania do xenonów
http://i1263.photobucket.com/albums/ii632/Tadzio111/IMG_1088.jpg
Montaż w zakładzie elektromechanicznym bo sam bym nie dał rady. Wykorzystuje ori silniczki w lampach, reaguje aktywnie na zmieniające się warunki drogowe, podpięty pod czujnik prędkości. Przycina światła jak podjeżdżasz pod górę i podnosi jak z niej zjeżdżasz, czyli działa jak ori a nawet lepiej. Potem tylko zabudowa w bagażniku i już. Zestaw przystosowany do krótki samochodów u mnie trzeba było przedłużać wszystkie przewody
http://i1263.photobucket.com/albums/ii632/Tadzio111/IMG_1106.jpg
Następnie spryskiwacze. Komplet ori to wydatek nie mały. Ale ja nakleiłem na zderzak same zaślepki i nikt się nie czepia nawet diagnosta na przeglądzie. Nie zmienia to faktu że mam już komplet do zamontowania ori spryków.\ który będzie montowany wkrótce.
Podsumowując. Wymiana żarówek średnio poprawia widoczność i niestety palą się dość często, xenony zdecydowanie lepiej świecą i ich żywotność jest dłuższa. Ale niestety montaż kompletu zgodnego z przepisami jest dość kosztowny.
Soczewki pod xenon 200.- komplet
Zestaw poziomowania 500.-
Montaż zestawu 400.- (cały dzień roboty)
Żarniki D2S 240.-
Do tego przetwornice, można założyć te z chińskiego kompletu.
Moim zdaniem było warto

MikeFoto
20-04-2012, 11:36
uniwersalny żyroskopowy moduł poziomowania do xenonów

Kurcze, nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje....
Fajnie, że wrzuciłeś fotki porównujące żarniki "zamienniki" żarówek halogenowch a prawdziwych Xenonów.

Dobry materiał dla wszystkich niedowiarków twierdzących, że "ich xenony nie oślepiają".