PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze japońskie coupe - co kupić?



Szustarol
29-10-2018, 23:41
Witam!
Jestem młodym kierowcą i póki co jedyna możliwość pojeżdżenia czymś to auto rodziców, mocarne 1.9 TDI, można więc rzec że mimo młodego wieku już zachorowałem na VAGa i chcę się tej choroby jak najszybciej pozbyć. Na wakacjach tych i poprzednich udało mi się całkiem sporo zarobić, trochę pieniędzy uzbierałem wcześniej, czy też z naprawy sprzętu komputerowego, koniec końców udało się uciułać 15 tysięcy.
Szukam jakiegoś dobrego japońskiego coupe, oprócz sportowej duszy bardzo ważna jest dla mnie niezawodność, bo planuję całkiem sporą wycieczkę po europie tym właśnie autem. Nie chcę stanąć w środku lasu na jakimś zadupiu i tak stać.
Poza niezawodnością która stoi dla mnie na pierwszym miejscu, liczą się też inne rzeczy, druga najważniejsza dla mnie sprawa, choć nie wymagana, to popupy, a trzecia to napęd RWD, choć też nie jest konieczny, bo na utrzymanie jakiegoś 200sxa pewnie nie było by mnie stać a mx5 chyba trochę za małe. Spalanie jakoś strasznie mnie nie martwi ponieważ auto jest dla mnie po prostu sposobem na wyładowanie emocji i rzeczą która odrywa mnie od codziennych zmartwień, do roboty czy na uczelnie to sobie mogę jeździć busem za złoty pięćdziesiąt, chociaż jakby paliło w granicach 10l to bym nie narzekał. Z civiców to tylko siódemka coupe mi w miarę pasuje, ale pozostałe hondy, jak np. preluda już jak najbardziej.
Jeśli chodzi o styl to bardzo podoba mi się np. silvia S12, preludy czy eclipse, w sumie jestem pokoleniem szybkich i wściekłych więc w sumie nie ma co się dziwić.

Co moglibyście szczerze polecić żeby się nie przejechać na zakupie w tych ramach cenowych i nie skończyć u mechanika po tygodniu? Niestety nikt u mnie w rodzinie nie miał styczności z japońcami, więc muszę się was poradzić a za wszelkie rady bardzo dziękuję

Suseł
30-10-2018, 13:45
O coupe RWD, do którego nie trzeba worka pieniędzy będzie ciężko - najrozsądniej MX5 NB lub ciężko w tym budżecie o niezajechany egzemplarz Toyotę MR2 SW20, w ostateczności ZZW30.
Ze swojej strony mogę polecić Toyotę Celicę ST182 lub ST202 - ciężko zajechać!

Szustarol
30-10-2018, 16:36
Jak z kosztami ubezpieczenia celiki, 19 latka będzie stać?
Czy ktoś z forumowiczów posiada civic 7 coupe?

Gierade
31-10-2018, 15:36
Jak z kosztami ubezpieczenia celiki, 19 latka będzie stać?
Wejdź sobie na pierwszą lepszą porównywarkę cen OC.
Chyba najprostsza droga żeby zobaczyć ile mniej więcej będzie kosztowało ubezpieczenia auta.


Czy ktoś z forumowiczów posiada civic 7 coupe?
Kilka na forum jest - napisz może do właścicieli EM z tego tematu: https://forum.jdmstyle.pl/forumdisplay.php/89-VII-generacja

Szustarol
01-11-2018, 14:49
Co do porównywarek cen to jakiego auta bym nie podał to wychodzi około 2,5 tysiąca, nie wiem czy są to miarodajne strony dla ludzi w moim wieku.

Jeśli chodzi o 7 coupe to w zasadzie zastanawia mnie czy czas do setki faktycznie taki jak w katalogu tj 9,7 sekund i druga kwestia czy skrzynia faktycznie aż tak awaryjna jak to się ludzie rozpisują na autocentrum czy po prostu trzeba coś czasem wymienić.
Czuć w tym aucie jeszcze japońskiego ducha, bo podobno ze starymi hondami ma niewiele wspólnego?

Marek83
02-11-2018, 19:24
Niektorzy uwazaja ze Honda skonczyla sie na 7 generacji. Sam musialbys pojezdzic starymi Hondami i tymi troche nowszymi. Potem porownac swoje odczucia.

SerenityFlores
14-09-2020, 14:57
Najpierw kup Mazda. W zasadzie, wszystkie japońskie samochody są dobre. Nie przegrasz w wyborze samochodu.