PDA

Zobacz pełną wersję : Mazda 323f BJ - światła przeciwmgielne przednie nie działają



diseant
13-09-2017, 18:49
Witam serdecznie.

Jako, iż lekko mówiąc zdenerwowałem się na forum dot. Mazdy, zadaj pytanie tutaj :)

Otóż moja BJtka wyposażona jest w te światełka. Od momentu zakupu nie działały - jednej żarówki nie było a druga była spalona. Dzisiaj dostałem przesyłkę z H3 12V 55W w celu ich zamontowania. Przebiegło zgodnie z planem bez żadnych problemów. Włączam światła, przyciskami przycisk i słyszę przekaźnik, więc myślę działają. Wychodzę z samochodu a tu zonk - nie ma światła.

Przekaźnik na pewno działa. Sprawdziłem styki w gniazdach i są w porządku. Fabryczną instalacją ma 12V, lecz na gnieździe żarówki jest napisane: H3 24V. I teraz pytanie. Co może być nie tak - przekaźnik działa bo pyka. Światła przeciwmgielne tylne działają a są na jednym przekaźniku co z przodu. Nie mam jak na razie sprawdzić, czy prąd dochodzi do gniazd.

Ponadto nie zapala się kontrolka od świateł na desce rozdzielczej...

A i witam wszystkich heh :)

Pozdr.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

ODi
13-09-2017, 21:12
To że przekaźnik "pyka" nie zawsze znaczy że działa. Sprawdź instalację na krótko czyli po prostu zmostkuj zasilanie na przekaźniku z halogenami.