PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Wydech końcowy seryjny- pytanie



Pawwelll
17-01-2016, 13:46
Witam, Wymieniłem tłumik środkowy + końcowy na seryjny ( wcześniej również miałem serię ale zmieniony wizualnie -allegro) i po wyjeździe z warsztatu po rozgrzaniu zauważyłem że chodzi dość głośno, pomyślałem że pewnie gdzieś nieszczelność na łączeniach , pojechałem na warsztat i okazało się że faktycznie tak było. Poprawili wszystko , sam tez bylem pod autem aby zobaczyć czy jest szczelne.

I teraz problem. Na niskich obrotach do 2 tyś , dźwięk z końcowego jest taki jakby był to wydech basowy ( delikatnie pyrka). Została kupiona niby seria. Wiadomo że pewnie to jest chińszczyzna, ale czy możliwe jest że taki wydech jest potraktowany jako seria czy może po prostu jest to wada produktu i należało by udać się na reklamację ( wydech kupowany przez warsztat więc raczej będzie możliwość zareklamowania, tylko pytanie czy warto by w cale nie jest tak źle ).

Co o tym sądzicie ?

billiejoe
20-01-2016, 13:49
Wymieniłeś w jednym czasie oba tłumiki, tak naprawdę nie wiadomo gdzie tkwi problem. Musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy przeszkadza Ci to. Z tego co napisałeś wynika, że nie jest to uciążliwe, ja bym jeździł, szkoda czasu i paliwa na wszelkiego rodzaju poprawki, jeśli komponenty mają gwarancje to niczym się nie martw.

Pawwelll
20-01-2016, 23:40
I tak zrobię. Obawiałem się tylko, że może to być jakaś wada produktu, ale może faktycznie zamienniki mogą różnić się głośnością i ten po prostu bardziej "buczy" ;)

Macioł
22-01-2016, 22:34
dołóż jeszcze drugi środkowy i będzie cicho