PDA

Zobacz pełną wersję : Cham w aucie: Honda / BMW / Audi



Ledres
14-06-2015, 18:33
Ostatnio na stronie "Polskie drogi" pojawił się film jak kierowca Hondy wykonuje niebezpieczny manewr wyprzedzania:

https://www.youtube.com/watch?v=cyx54-Vjw_o

Nie ma co dyskutować jeśli chodzi o sam manewr, ale na facebooku zrobiła się duża dyskusja typu:

"Honda. I wszystko jasne."
"Jestem rozczarowany,że to nie BMW"
Postanowiłem więc skrobnąć kilka słów na ten temat oraz zapraszam Was do dyskusji. Po przeczytaniu jednego komentarza skierowanego do mojej osoby:

"Tylko czemu najwięcej filmów z wypadków etc.etc. spowodowali kierowcy Hond, Golfów i beemek? Z każdym kolejnym filmikiem to się potwierdza. Zaprzeczysz?"
postanowiłem poszukać w miarę wiarygodnych statystyk na ten temat. Co się okazało? Że wcale nie kierowcy Hond czy BMW powodują najwięcej wypadków...
Poniżej link do ciekawego artykułu, który został podparty statystykami:
http://prentki-blog.pl/czy-samochody-bmw-powoduja-najwiecej-wypadkow/

W artykule wszystko pięknie opisane więc nie będę go dublować.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

_lukasz_
14-06-2015, 21:25
"Wiem, że taki ranking jest mocno ogólnikowy i nie uwzględnia wielu istotnych czynników jak ilość zarejestrowanych egzemplarzy czy przyczyn wypadków"
i tyle w temacie ... :)

sebawo
14-06-2015, 22:36
„Statystyka jest jak kostium bikini: pokazuje wiele, ale nie pokazuje najważniejszego” – twierdził Aaron Levenstein.

imho nie ma znaczenia czym, zdarzają się idioci w kiach, fordach czy fiatach. Idiotyzmy na drodze trzeba piętnować, nawet gdyby koleś popierdalał AE86...

RAFA
15-06-2015, 08:44
Zawsze śmieje się z takich idiotycznych rankingów. Stworzonych przez debili dla debili.

Ledres
15-06-2015, 17:55
Fakt... Może statystyki są jakie są. Ale co myślicie o tych stereotypach na temat danych marek? Czy naprawdę zawsze BMW musi kojarzyć się z młodym g*wniarzem, który wziął auto od ojca, Honda z ogromnym wydechem, a Golf zawsze musi być "wsiowozem"? :P

axello
15-06-2015, 18:15
Niestety stereotypy się z czegoś musiały wziąć..

RAFA
15-06-2015, 18:34
Wielu dzieciaków i już starszych ludzi będących dalej dziećmi ma patologicznie spierdolony łeb od filmów, telewizji i innych czynników otoczenia . Chcąc upodobnić się do swoich wzorców / idoli w tym przypadku np: BMW - kozactwo w poziomie pro ( biorąc pod uwagę ,że większość naszego społeczeństwa jest niezbyt błyskotliwa i inteligentna ) bandziory, gangsta , rap i te całe cyrki , VW Golf - Rarytas od wujasa, który sprowadzał auta z Niemiec od turka w liczbach dotychczasowo niezmierzonych :) Cena odpowiadała naszej specyfikacji rynku i to ,że w DE kiedyś było ich na pęczki a sąsiedztwo z naszym państwem robi swoje.

Co do Hondy u mnie to porste było dosyć - pierwsza część F&F i czar japońską motoryzacją rozwalił system :)

Marek83
15-06-2015, 18:42
Kiedyś i chyba teraz też mówi się, że nie ma nie bitego BMW ale to samo tyczy się każdej innej marki. Na forum też znajdzie się pare Hond ze szpachlą na sobie:)