PDA

Zobacz pełną wersję : OC dla osób bez zniżek



Guras
15-05-2015, 19:55
Witam
Chciałem się z wami podzielić wiedzą o cenach ubezpieczeń OC
Informacja jest głównie dla osób które nie mają bądź mają mało zniżek
Jako nowy kierowca kupiłem 2 litrową Hondę i szukałem najtańszego ubezpieczenia
Jako że ubezpieczałem sam i nie miałem zniżek najtańsza oferta na tamten czas wynosiła około 1100zł w LINK4
Po roku zacząłem szukać intensywnie alternatywy z oczywistego względu-cena
Byłem w CUK, liczyłem na rankomacie i ciągle wychodziło drogo, w okolicach 950zł z 10% zniżki
Liczyłem bezpośrednio na stronach ubezpieczycieli i natrafiłem na ubezpieczenia online AXA Direct
OC z NNW zakupione u nich przez internet (gdzie dają jeszcze zniżki za zakup OC przez internet) wyniosło mnie około 650zł
W tym roku miałem kontynuować ubezpieczenie ale przed końcem OC przesiadłem się w 3.0 Hanke
Bałem się że policzą mi mega kase gdyż nadal miałem tylko 10% zniżek, w rankomacie najtańsze ubezpieczenia wynosiły o ile dobrze pamiętam 1200zł
W AXA dostałem jeszcze zniżkę za ubezpieczenie kolejnego pojazdu i OC z NNW i ubezpieczeniem opon wyniosło mnie 750zł za cały rok.
Jak ktoś mi nie wierzy niech przeliczy OC do swojego samochodu nie uwzględniając zniżek i porówna z cenami z rankomatu.
Jedno zastrzeżenie, paradoksalnie jak wpisujemy w kalkulatorze coraz więcej zniżek tym OC robi się droższe :szalony:

Endrju1
16-05-2015, 10:47
A ja jako że mam dopiero 30% znalazłem ofertę, że w link4 mają (bądź mieli) taką ofertę, że można skorzystać ze zniżek np rodzica i tym sposobem mam oc lexa za 380zł.

Gierade
16-05-2015, 11:32
A ja jako że mam dopiero 30% znalazłem ofertę, że w link4 mają (bądź mieli) taką ofertę, że można skorzystać ze zniżek np rodzica i tym sposobem mam oc lexa za 380zł.
Ale to rodzic musi być współwłaścicielem auta, prawda?
Jeżeli tak, to w praktycznie każdej ubezpieczalni możesz z tego rozwiązania skorzystać.

Dla osób które nie mają zniżek najlepszym rozwiązaniem jest dopisanie jako współwłaściciela osoby która takowe zniżki posiada. Później opcja wykupienia ochrony zniżek żeby w razie problemów jej nie tracić i nabijać na swoje konto zniżki za bezszkodową jazdę.

Endrju1
16-05-2015, 12:07
Nie, jestem jedynym właścicielem. Właśnie dlatego tylko link4 miał taką ofertę. Wydaję mi się (choć głowy nie dam) że trzeba było mieć prawko określoną ilość lat, ale ile i czy na pewno to nie pamiętam.

axello
16-05-2015, 15:12
Są takie oferty w kilku TU, poprostu Twój ojciec jest wpisany jako użytkownik :-)

Guras
16-05-2015, 21:45
Ja wolałem się nie bawić w ciąganie kogoś za rękę, a później świecenie oczami jak coś się stanie i lecą zniżki
Dlatego napisałem o ofercie jaką znalazłem ;)