PDA

Zobacz pełną wersję : AC dla starego samochodu.



gvader
07-05-2015, 14:12
Zacząłem dość poważnie myśleć nad AutoCasco dla mojego rupiecia. Ma ktoś może jakieś doświadczenia gdzie i na jakich warunkach można ubezpieczyć auto starsze niż 15 lat? Pytałem w PZU i niestety, max 15.

Pytanie drugie, jak ubezpieczyciel podchodzi do takiego ubezpieczenia? Czy nie robi problemów z wypłatą w razie czego itp?

Armando
07-05-2015, 14:22
Temat rzeka, ja na jednym swoim 15 letnim samochodzie mam AC i nie mam problemów z tym że kontynuuje.
Wiem też że stawki zależą też od miasta. W Warszawie stawka za ubezpieczenie jest większa niż np. w Katowicach. A nie próbowałeś sprawdzić w jakiejś porównywarce internetowej? Jest teraz dużo tych "rankomat" itp ;)

axello
07-05-2015, 16:08
Te porównywarki to o kant dupy są. I kalkulatory. polecam pójść do agenta ubezpieczeniowego.

Zewus
07-05-2015, 17:59
Tylko pomyśl po co ci takie AC w razie czego policzą sobie wiek auta, części na zamiennikach albo używki i dostaniesz grosze a składka będzie z kosmosu

Armando
07-05-2015, 19:38
Zewus, czy ja wiem? Wszystko zależy. Auto mam wycenione na 3000 zl, a skladkę na rok płacę 200 za AC. Tragedii chyba nie ma? Ale oczywiście wszystko zależy od poj. silnika, marki itp. Ja uważam że akurat w moim przypadku opłaca mi się to :) a co do porównywarki podałem tylko pomysł po to by przeliczyć orientacyjnie czy to ma sens. :)

sebawo
07-05-2015, 20:36
honda rok 97
ac od 2014
co daje 17 lat w chwili podpisania umowy, to jak sięnie da? :)
składka chyba cośkoło 200pln do tego ochrona zniżek, że mogę raz w trakcie trwania umowy sobie skorzystaći nie stracić zniżek na ac.
jak będzie z wypłatą? jeszcze nie wiem.

gvader
08-05-2015, 10:26
Dzięki chłopaki za wasze opinie. Jak rozmawiałem z PZU, to składka oscylowała w okolicach tego co mam za OC. Powypadkowe naprawy ATR-a nie należą do tanich (np. lampy ksenon europa to jakieś 1500PLN za komplet), więc ile by nie wypłacili to i tak zmniejsza to koszt naprawy. Ja sobie temat chcę dogadać z ubezpieczalnią, niech pokażą przykładowy kosztorys w razie uszkodzenia itp, żeby zobaczyć czy to się opłaci. A biorąc pod uwagę, że autem ma zacząć jeździć częściej żona, która nie ma zbyt dużo leveli jako kierowca to różnie może być.

sebawo w jakiej firmie masz to AC?

sebawo
08-05-2015, 11:52
pzu :)

gvader
08-05-2015, 11:54
No to nie wiem. Mi agentka PZU (nie żaden broker) powiedziała, że max 15 lat. Może się coś zmieniło ostatnio.

YendreK
08-05-2015, 12:27
Ja w swoim 15 letnim samochodzie posiadam mini AC , obejmujace wszystko (grad,podpalenie,kradziez) oprocz szkody wlasnej.

gvader
08-05-2015, 12:33
No właśnie coś takiego mi oferowali w PZU, a mi zależy też na tej szkodzie własnej :)

YendreK
08-05-2015, 12:35
Sie paczy jak sie jezdzi i nie ociera sie o innych :lol: ;-P

sebawo
08-05-2015, 12:36
No ja miałem minicasco wcześniej przez 2 lata, potem udało się załatwić pełne ac.

YendreK
08-05-2015, 12:40
Jak bym mial wybor to tez wiadomo ze bym ac wybral, niepamietam gdzie ale chyba allianz mi dal propozycje pelnego AC , ale koszt byl w granicach 1600PLN , wiec podziekowalem.

gvader
08-05-2015, 12:51
Ok. Przedzonione do PZU. Twoja sytuacja sebawo jest traktowana jako ubezpieczenie kontynuowane. Ja bym musiał mieć co najmniej rok minicasco i wtedy może by mi pozwolili przejść na pełny pakiet. Dla przypomnienia minicasco obejmuje:
- kradzież
- gradobicie
- zalanie
- pewnie jakieś inne formy zniszczenia

Czego nie obejmuje:
- szkody własnej

Armando
08-05-2015, 13:02
Ale z tego co wiem możesz mieć OC w innej firmie, a AC w innej. Dowiedz się może w innej ubezpieczalni. Ja ostatnio korzystałem z Generali i Warty. W sumie to oscyluje między nimi, kto da lepszą ofertę. Moja agentka mi dobiera, i bierze pod uwagę sposób likwidacji szkód. Może jednak agent bardziej Ci pomoże ?

gvader
08-05-2015, 14:17
Nie twierdzę, że muszę mieć w tej samej firmie, po prostu szukam takiej, która ma taką opcje w swojej ofercie i pytam jak wyglądają Wasze doświadczenia w tej sprawie :).

Karola
08-05-2015, 18:12
Siedzisz już w wawie? Podeślij PW z danymi samochodu podpytam "mojego prywatnego" agenta PZU czy dałoby się coś zrobić ;-)

Seiji
10-05-2015, 02:29
wątpię, że na ATR'a uda się dostać AC za 200 jak piszecie, na mojego lancera przy 60% zniżek AC wyszło 4300zł

gvader
10-05-2015, 10:52
Seiji nie oczekuję kwoty 200PLN, ale lepiej mieć AC niż nie mieć AC, pod warunkiem, że będzie to pełne AC a nie minicasco, które w sumie mi nic nie daje. Auto stoi w garażu cały czas, więc zalanie, spalenie, gradobicie i kradzież są raczej mało prawdopodobne ;)

sebawo
10-05-2015, 20:57
Auto stoi w garażu cały czas, więc zalanie, spalenie, gradobicie i kradzież są raczej mało prawdopodobne

Wiesz, idąc tym tokiem nie ubezpieczaj mieszkania czy domu. Rolnicy też nie ubezpieczają swoich upraw a potem lament i żądania sfinansowania strat przez państwo ;)
Zawsze ktoś ci może 'na mieście' urwać lusterko, lub wrzucić cegłę na maskę. Zwinąć furę z parkingu pod marketem też nie problem.
Brać AC tylko dlatego, że możesz sobie pomalować zderzak jak przytrzesz o słupek to takie trochę na wyrost ;)
No ale to moje zdanie, dla mnie lepsze mini ac niż żadne ac :)

gvader
10-05-2015, 21:26
Całkowicie się z Tobą zgadzam, chodzi tylko o relację między ceną ubezpieczenia a tym co ono oferuje. Jeżeli tak jak Ty miałbym płacić za mini 200PLN, to biorę w ciemno. Natomiast wrzucenie 800 - 1000PLN, to fajnie, aby w tym była pełna ochrona, nawet na zamiennikach. Przeczytaj jeszcze raz co ja wymieniłem, raczej nie było tam urwania lusterka/cegły na masce.

Szprocik
11-05-2015, 10:41
Mój CIf, 98r. pełne AC w Warcie ale tak jak ktoś pisał wcześniej, jest to kontynuacja, pierwszy rok nie miałem potem już wziąłem pełne AC bo była taka możliwość. I to w sumie tylko dlatego, że ojciec jest długo w Warcie i ubezpiecza tam auta od jakiś dwudziestu lat. Co do Warty i wypłacania pieniedzy za szkody, ja miałem dwie, jedna pierdoła a druga dość poważna i obie wypłaty miałem do 5 dni od momentu oględzin auta przez rzeczoznawcę.

gvader
11-05-2015, 11:16
Szprocik czy te szkody miałeś wypłacane z AC? Właśnie jestem na etapie kontaktu z Wartą, bo okazuje się, że jako jedyni obecnie chyba bez gadania dają AC na auto starsze niż 15 lat.

Szprocik
11-05-2015, 11:33
Tak, szkody miałem wypłacane z AC. Tez jest opcja tych ochrony zniżek itp. Ja jestem zadowolony z ich podejścia do spraw. Wiec mam nadzieję, że trafisz na kogoś konkretnego.

gvader
11-05-2015, 13:41
Mogę spytać jaką masz wysokość składki?

Szprocik
11-05-2015, 14:29
Chyba 1200zł, z tym, że mam do tego jeszcze do tego podobierane jakieś dziwne opcje, a i dopisany jest młody kierowca (bracik) więc stawka też w górę poszła. Więc samo OC i AC wynosiłoby gdzieś do 1000zł a może i mniej. Mogę jutro zerknąć w papiery to Ci powiem ile Ja płacę dokładnie.

gvader
11-05-2015, 15:57
Spoko, kwestia różnicy pojemności też pewnie będzie wchodzić w grę. Mnie PZU wyliczyło OC, AC, jakiś super-hiper-assistance 1500 przy założeniu:
- 50% zniżki na OC.
- 0% zniżki na AC.


--- Aktualizacja o 14:57. Poprzedni post: o 13:32 ---

Przycisnąłem trochę PZU i jednak się da. Propozycja na pełne AC (oczywiście ze względu na wiek auta na zamiennikach). Wysokość składki z kilkoma dodatkowymi 'ficzerami' wyszła ~900PLN, natomiast co mnie niepokoi w tej ofercie to wartość pojazdu ustalona na 7,7kPLN. Wychodzi na to, że pierwsza stłuczka i 'po ptokach'.

Szprocik
11-05-2015, 19:53
No to wartość pojazdu dość niska. Ale co zrobić... Na czymś muszą zarobić. Ja mam auto wycenione na 7,000 plnów.