PDA

Zobacz pełną wersję : Tarcze zegarów do Civic VI gen (wymiary)



Ledres
03-04-2015, 13:42
Witam forumowiczów. Mam do Was małą prośbę. Posiada ktoś dokładne wymiary zegarów do Civic VI gen? Planuję wykonać własny projekt takowych. Na stronie www.dynamiitti.com znalazłem wzory jednak nie są w skali 1:1. Potrzebuję je więc zeskalować do odpowiednich wymiarów by wykonać projekt w grafice wektorowej. Nie chcę demontować zegarów z mojej Civic bo po demontażu chciałbym od razu wykonać zmianę tych tarcz, ale najpierw muszę mieć wymiary. Pomoże ktoś? Chyba, że ma ktoś jakiś szablon 1:1 takich zegarów to będę wdzięczny, a na otwarciu sezonu stawiam piwo za pomoc ;)

ODi
03-04-2015, 16:32
Ja z www.dynamiitti.com wydrukowałem normalnie i pasowały więc muszą być w skali 1:1 :P

Ledres
03-04-2015, 17:13
Hmmm. Jak wklejam te zegary w Corelu to wydają się być zbyt duże. Ale dzięki za info ;) A Ty drukowałeś tak dla "jaj" by tylko sprawdzić z ciekawości czy pasują czy robiłeś sobie jakiś własny wzór zegarów?

ODi
03-04-2015, 20:12
Brałem jako wzór i zrobiłem swoje tarcze ale korzystałem z wymiarów obrazka ze strony:P Potem zamontowałem to w mojej starej ejocie :P Jak znajdę fote to ci podeślę :D


--- Aktualizacja o 20:12. Poprzedni post: o 20:05 ---

Taką fote tylko znalazłem :P
http://farm6.static.flickr.com/5036/5869170306_194df19069_o.jpg
Wydrukowałem na zwykłym papierze i zalaminowałem :P
Potem chciałem zlecić wydrukowanie komuś na papierze z czarnym tłem ale przepuszczającym światło :D

Ledres
03-04-2015, 21:40
Dzięki za foto ;) Ładnie wyszły :) Rozumiem, że wtedy świeciła Ci całe tarcze? Już wiem czemu mi się wymiary nie zgadzały. Obrazki skopiowałem bezpośrednio do Corela, a powinienem najpierw je zapisać na dysk, a dopiero potem zaimportować do programu. Teraz już wymiary się zgadzają i rzeźbię swoją wersję ;) Tylko, że ja wykonam je trochę inaczej. Planuję zamówić na mlecznej plexi 1 mm odpowiednie kształty zegarów i potem wykonać na nich wydruk UV w odpowiednich kolorach ;) Myślę, że powinno mi się udać zrobić coś takiego ;) Dzięki za pomoc :)

ODi
03-04-2015, 21:54
Rozumiem, że wtedy świeciła Ci całe tarcze?
Tak w liczniku masz dwie żarówki od góry przed licznikiem, usunąłem z nich plexe.I efekt był taki że cały licznik świecił mi na lekko żółtawy kolor.