PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Pomocy , problem ze zderzakiem del sol



WiecznyJDM
04-03-2015, 19:49
Witam mam spory problem , jakiś czas temu miałem niewielką stłuczkę i pękł mi zderzak , tylny .
Nie kupowalem nowego bo taki znajomy mi to pospawał za darmo potem oddałem go do malowania . Kolorek wyszedł pieknie ale przy zakladaniu okazało się ,że zderzak nie pasuje i jest zle pospawany . Pas mocowania zderzaka byl rowniez troche pokrzywiony , ale wyklepałem go i mniej wiecej otwory zderzaka sie zgadzają ale zeby idalnie zgrał sie z boku i z tylu to sie troche wygina i minimalnie peka w jednym miejscu . Jak jest zalozony to w jedym rogu dotyka lampy a powinna być mała luka . No i teraz moje pytanie czy moge podgrzać ten zderzak trochę zeby go spasować , czy może zeszlifować troche te spawy od spodu to się troche podda ? . Zdaje sobie sprawe ze sytuacja jest nieciekawa , ale wydalem na to troche pieniedzy i nie chcialbym zeby to bylo na darmo . Z góry bardzo dziekuje

Seiji
04-03-2015, 20:08
nie lepszym pomysłem jak takie kombinacje będzie zakup nowego zderzaka? ten już nigdy idealnie leżeć nie będzie

WiecznyJDM
04-03-2015, 20:32
No tak mogłem zrobić od razu , teraz juz za późno , wiec musze jak narazie pokombinować cos z tego

gvader
04-03-2015, 22:11
nie lepszym pomysłem jak takie kombinacje będzie zakup nowego zderzaka? ten już nigdy idealnie leżeć nie będzie

I myślisz, ze zderzak, który 20 lat spędził w jednej pozycji na jakimś aucie, idealnie spasuje się na innym? Wątpię, wyjdą luki i też będą problemy + koszty malowania. Ja bym jednak pokombinował z tym co masz.

Seiji
05-03-2015, 01:44
jeżeli auto nie było bite to wszystkie w modelu powinny mieć dokładnie ten sam rozstaw mocowań

Endrju1
05-03-2015, 08:13
Dlatego zawsze najpierw po spawaniu dopasowuje się element, a dopiero potem maluje.
Przez forum będzie ciężko pomóc, bo nie zobaczymy co się dzieje że nie pasuje. Trzeba po docinać co nie pasuje, lub dospawać gdzie od spodu jest luka i jeśli będzie trzeba jeszcze raz malować.