PDA

Zobacz pełną wersję : Polerka felg



myszka20221
25-07-2011, 11:52
Może macie jakieś sprawdzone proste sposoby na wypolerowanie felg i ich trudno dostępnych miejsc na połysk?

Chcę swojej H wypolerować no i muszę zedrzeć stara farbę, podobno jest preparat (pasta), która rozpuszcza lakier i łatwo się go zdejmuje szczoteczką.

Czym po zdjęciu farby szlifować by doprowadzić do połysku i bez ogromnych zarysowań? no i nie ukrywam tanim kosztem. :D

Słyszałam, zeby na szlifierke założyć drucianą szczotkę ale czy nie zrobi to głębokich rys w aluminium? No i potem tylko sie zakłada koncówkę z gąbką i pastą i gotowe, ale oś mi to śmierdzi.

pitbedzin
25-07-2011, 17:01
zeby na szlifierke założyć drucianą szczotkę ale czy nie zrobi to głębokich rys w aluminium zrobi
poleruje się tylko i wyłącznie papierem ściernym ... żmudna i monotonna praca ... mnie by się za cholerę nie chciało :)

Macioł
25-07-2011, 17:07
Lepiej dać wypiaskować i pomalować, narobisz się tylko jak dziki osioł a efektu nie będzie :)

hwasciur
25-07-2011, 18:27
dokładnie narobisz się strasznie, robiłem polerke swoich felg i jest to bardzo monotonna i żmudna robota,

ale jeśli już chcesz bardzo to zrobić, to kup preparat do ściągania farby a później jak już ją usuniesz papier 1500, 2000, 2500, 3000 i jechana na samym końcu jak już uzyskasz w miare połysk jedziesz pastą polerską i gotowe, tyle że przydało by się założyć odrazu jakieś klocki hamulcowe które tak nie pylą bo pare hamowań i felga uciorana

Smuciu
25-07-2011, 23:33
dokładnie narobisz się strasznie, robiłem polerke swoich felg i jest to bardzo monotonna i żmudna robota,

ale jeśli już chcesz bardzo to zrobić, to kup preparat do ściągania farby a później jak już ją usuniesz papier 1500, 2000, 2500, 3000 i jechana na samym końcu jak już uzyskasz w miare połysk jedziesz pastą polerską i gotowe, tyle że przydało by się założyć odrazu jakieś klocki hamulcowe które tak nie pylą bo pare hamowań i felga uciorana

właściwie wszystko zostało powiedziane ja polerowałem swoje ranty w felgach i nie powiem nic nowego jest cholernie żmudna robota i jestem pewien ze jak nie masz cierpliwości to po jednej sobie odpuścisz :) co do szczotki drucianej jak najdalej od aluminium zrobią się rysy których szybko się niestety nie pozbędziesz lub nawet w ogóle :)

co do końcowej części polerowania pasta ja jeszcze wypróbowałem filc którym po założeniu na wiertarkę daje efekt lustra :) kwestia szybkich obrotów :)

myszka20221
26-07-2011, 10:10
dzieki za info, chyba jednak wygladze je papierem i walne na biało

krisss1111
30-06-2012, 18:22
odgrzeję kotleta. a jak zabezpieczyć wypolerowaną powierzchnię. lakier bezbarwny? czy sam wosk wystarczy? a może jakiś inny preparat?

sebawo
30-06-2012, 19:21
lakier bezbarwny tylko i wyłącznie. wosk zejdzie nawet nie będziesz wiedział kiedy, rant zaśniedzieje i robota od nowa...
Tylko lakier musi dobrze wyschnąć i stwardnieć, do alumu wypolerowanego na lustro jest utrudnione przyleganie i łatwo można ten klar zedrzeć...

Slawer
30-06-2012, 21:23
sebawo pozwolę się z tobą nie zgodzić :P Lakierowanie jest bez sensu, po co polerować do gołego alu żeby potem z powrotem polakierować? :P Są do tego specjalne woski, ale najważniejsze to trzeba bardzo o takie felgi dbać, co jakiś czas poprawić, delikatnie przepolerować i zawsze wycierać do sucha ;)

sebawo
30-06-2012, 22:13
lakierujesz klarem, żeby widać bylo wypolerowane lustro, ale żeby po tygodniu jeżdżenia nie robić wszystkiego od nowa...
Wypolerowany rant możesz zostawić, jak masz auto na zloty,wystawowe, ale nie jak jeździsz nim na codzień...

barteq
30-06-2012, 22:41
jak sie polakieruje to nie ma takiego efektu :) polerowane felgi to gole alu, co to za sztuka szybko przepolerowac ?

Slawer
30-06-2012, 23:18
Dokładnie, po lakierowaniu traci się część efektu. Więc po co zadawać sobie trudu przy polerce żeby potem popsuć efekt? :)

artyro
13-03-2013, 14:49
witam panowie zaden lakier bezbarwny nie bedzie sie trzymal na polerowanym alu tylko woski i inne specyfiki moga zabiespieczyc felge polecam Politura do elementów aluminiowych Alu Magic pozdr