PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Zmiana obicia na boczkach drzwi



Ledres
01-02-2015, 20:52
Rodzice jeszcze z czasów dobrze prosperującej firmy (krawiectwo) zebrali całkiem pokaźną ilość różnych tkanin. Mają między innymi duże kawałki skóry. Chciałem wykorzystać taką skórę w upatrzonym kolorze i zmienić obicie na boczkach drzwi. Chodzi mi o ten kawałek tkaniny, która jest mniej więcej pośrodku boczków w Civic VI (tam gdzie jest uchwyt do zamykania drzwi). Moje pytanie dotyczy tego jak można bezboleśnie taką tkaninę zdemontować i założyć nową. Czy jest ona klejona i wystarczy odkleić starą, przygotować element i okleić go nową tkaniną czy jest to bardziej skomplikowana sprawa i lepiej oddać do jakiegoś tapicera? Gdzieś widziałem zdjęcia jak ktoś z forum zmieniał te obicia ale jak na złość nie mogłem ich znaleźć jak była potrzeba :( Jeśli ktoś już robił taki zabieg to chętnie bym poczytał co nieco na ten temat. Raczej jestem zwolennikiem zabawy w zmiany niż oddanie części do fachowca i odebranie gotowej.

ODi
01-02-2015, 21:28
Boczki są oklejone.Zrywasz stary materiał bądź zostawiasz i oklejasz nowym. Banalna robota:D

Maciej [H]
20-09-2018, 22:43
Musisz najpierw wyjąć cały element, od strony kierowcy często ma pęknięcia. W tym celu scinasz szlifierką lub nawiercasz dużym wiertłem fabryczne zgrzewy. Później zaczyna się klejenie, ale tkanina musi być dość elastyczna. Po wszystkim, w miejsce zgrzewów, skręcasz krótkie, dość grube wkręty, z podkładkami, by cały element się trzymał. Tak to wygląda u mnie. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180920/fa1234081746f81d32e25dfe6d3bb619.jpg

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka