PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Po wymianie amortyzatorów , coś w kole puka



Classic
07-12-2014, 11:40
Witam. Mam nadzieje, ze ktos mi pomoze. Zatem, problem tak jak w temacie. Mowa o Hondzie civic III.
Honda na seryjnym zawieszeniu byla obnizona na maxa (krecisz srubka i auto idzie w dul)- wiecej ukrecic sie nie dalo. Amortyzatory nie odbijaly juz, na drodze wiadomo strasznie pukalo i stukalo, kazda nierownosc odczuwalna. Amortyzatory wymienilismy na nowe, nie zmieniajac ustawienia przedniego zawieszenia na wyzsze, podniosla sie troszeczke ;) amortyzator ja trzyma. Jazda probna i... Nic nie stuka, amortyzatory ok. na dwojce 20km/h nic nie slychac wszystko dobrze, 30, 40 zaczyna stukac, ale w prawym kole. Trojka, rozpedzamy sie do 70hm/h (caly czas stuka), na czworce przy 60km/h i mniej- lzej stuka. Piatka 100km/h (wiecej nie probowalam) nic nie stuka (albo nie slysze tego w aucie), ale tylko gdy jet prosta droga. Lekki zakret w prawo zaczyna stukac dosc glosno. rondo, kierownica w prawo, stuka glosniej nic przegub i ma troszeczke inny dziwek. Przy hamowaniu rowniez zaczyna glosno stukac. Sammochod na lewarek, zdejmujemy kolo, krecimy bez kola. Co jeden obrot cos puka dosc cicho. Zaznacze jeszcze, ze zbierznosc byla robiona jakis czas temu po wymianie prawej koncowki drazka, sciagalo mnie troszeczke w lewo, bo maglownica jest do wymiany, a teraz sciaga mnie w prawo, o wiele bardziej niz wczesniej w lewo. Teraz pytanie : Co to moze byc i dlaczego po wymianie amortyzatora??

zabas
07-12-2014, 18:23
polecam jechać na stacje diagnostyczna i poprosić o sprawdzenie zawieszenie bo to moze być chyba wszystko... obsady jakieś, gumy na wahaczach, łaczniki staba....

Marek83
07-12-2014, 20:23
Ścieżka diagnostyczna 20zł. Koszt nie duży a może dowiesz się czegoś ciekawego o swoim zawieszeniu.