PDA

Zobacz pełną wersję : Sklep z profesjonalnymi kosmetykami w Katowicach



Majk
20-07-2011, 14:39
Sklep w którym znajdziecie wszelkiego rodzaju kosmetyki od szamponów zaczynając poprzez glinki, pasty, woski, środki do tapicerki no wszystko co zbliży nasz samochód do kategorii show&shine

http://www.mrcleaner.pl/

MikeFoto
21-07-2011, 23:37
Byłem w marcu tam chyba. Bardzo fajny sklepik i bardzo fachowo doradzą. Dzięki sprzedawcy odkryłem świat kosmetyków Poorboy'a i Nielsena i mogę powiedzieć jedno. Do tapicerki i plastików, nie będę używał nic innego ! Rewelacyjne kosmetyki ! No i jako jedyny sklep w okolicy mają Dodo Juice.

Po Nielsen S-A-S - plaski na zewnątrz wyglądają jak nowe.

I ważna rzecz, wiele kosmetyków można zakupić w testerach po 100ml, ich cena to miedzy 6-12zł. Ale są bardzo wydajne - ja czyszczę plastiki u siebie, u żony a jeszcze 1/4 buteleczki testera.
http://www.mrcleaner.pl/index.php?podkat=3697&sort=3&k_prod=&k_podkat=

Zachwalam choć z owym sklepem niemam absolutnie nic wspólnego. Po prostu lubię fachową obsługę i dobrej jakości towar :), nawet gratisowy pad do polerowania dostałem :).
Polecam

ArteK
22-07-2011, 13:39
Paru znajomych dość często robi tam zakupy i aż miło patrzeć na ich auta. Sam właśnie złożyłem zamówienie :).

zabas
21-08-2011, 23:52
właśnie sam się zastanawiam nad wyborem wosku
Dodo Juice czy Poorboy's Natty Paste czy Colinite 476

Colinite podobno najtrwalszy, Dodo Juice podobno mało trwały i raczej taki... na zloty efekciarski :)

Smuciu
22-08-2011, 02:48
właśnie ostatnio widziałem ze są przedstawicielami Meguiars'a m.in. i miałem się wybierać a tutaj widzę takie opinie także wybiorę się na pewno :)

MikeFoto
22-08-2011, 16:49
Dodo Juice podobno mało trwały

Zależy który czy twardy czy miękki. Ja męczę opakowanie miękkiego Dodo Purple Haze. Przy odpowiednim przygotowaniu powierzchni (glinkowanie, ręczna polerka Megs SwirlX, potem odżywka FinishKare) powinien się trzymać ok 4-6tygodni. Jak na razie już jest 2 tyg , trochę popadało, 2 razy auto myte lekkim szamponem nie usuwającym wosku. I jest jak po woskowani.

Nawet miałem taką sytuację, że gdy jechałem deszcz padał dość ostro, krople zsuwały się z lakieru w tempie ekspresowym. Właściwie po paru kilometrach od momentu gdy skończyło padać - na aucie nie było śladu że padało. Nawet nie pojawiły się ślady od wody.

Jarzomb
22-08-2011, 17:18
Nie znam się za bardzo na kosmetykach samochodowych, a mój lakier jest szczerze powiedziawszy w średnim stanie. Są swirle, różne ryski po zimie, ogólnie lakier jest szorstki i nie błyszczy tak ładnie jak powinien :D Moim dotychczasowym błędem było to, że często myłem auto jakimś zwykłym tanim szamponem samochodowym z hipermarketu. Zauważyłem, że takie rożne tanie specyfiki źle wpływają na lakier (zrobiło się parę rybich oczek). Tak więc chcę się nawrócić :lol:

Jak już pisałem, nie znam się na tych specyfikach, a jest tych rożnych firm, rodzajów itp. ogromnie dużo. Czy ktoś kto się na tym zna mógłby mi polecić jakiś podstawowy zestaw startowy :D Dobry nie niszczący lakieru szampon, jakaś pasta do usunięcia rys i lekkich zmatownień, jakiś wosk? Najlepiej wszytko z ww. sklepu.

Nie zależy mi, żeby to były kosmetyki super drogie i z super najwyższej półki, mają być dobre i skuteczne :D


W sumie zrobiłem lekkiego offtopa, jeśli władza uzna, że mój post się tu nie nadaje, to proszę o przeniesienie do innego tematu.

zabas
22-08-2011, 22:38
Mike Foto - a Poorboy's ? co o tej marce myślisz ?

z Dodo Juica brałbym jak juz twardy wosk chyba :)

MikeFoto
22-08-2011, 23:17
Mike Foto - a Poorboy's ? co o tej marce myślisz ?

z Dodo Juica brałbym jak juz twardy wosk chyba

Żeby nie było, to nie jestem jakimś ekspertem, także wypowiadać się wole o tym co przeczytałem na forach lub sam przetestowałem, ze szczególnym naciskiem na to drugie.

Co do PoorBoy'sa, to mam kilka rzeczy od nich, do płyn do plastików (Poorboy's Natural Look Dresing), odświerzacz powietrza Pinacoloda (pachnie jak guma balonowa) i od niedawna Sealant (Poorboy's EX-P Sealant with Carnauba). Wszystko sprawdziło się (sprawdza) bardzo dobrze.

Natural Look Dresing po prostu coś świetnego - plastiki są jak nowe.....skończł mi się niestety i nie idzie go dostać już od czerwca. Podobno jakiś problem jest z przedstawicielem na Polskę.

MikeFoto
22-08-2011, 23:23
Nie znam się za bardzo na kosmetykach samochodowych, a mój lakier jest szczerze powiedziawszy w średnim stanie. Są swirle, różne ryski po zimie, ogólnie lakier jest szorstki i nie błyszczy tak ładnie jak powinien Moim dotychczasowym błędem było to, że często myłem auto jakimś zwykłym tanim szamponem samochodowym z hipermarketu. Zauważyłem, że takie rożne tanie specyfiki źle wpływają na lakier (zrobiło się parę rybich oczek). Tak więc chcę się nawrócić

Jak już pisałem, nie znam się na tych specyfikach, a jest tych rożnych firm, rodzajów itp. ogromnie dużo. Czy ktoś kto się na tym zna mógłby mi polecić jakiś podstawowy zestaw startowy Dobry nie niszczący lakieru szampon, jakaś pasta do usunięcia rys i lekkich zmatownień, jakiś wosk? Najlepiej wszytko z ww. sklepu.

Nie zależy mi, żeby to były kosmetyki super drogie i z super najwyższej półki, mają być dobre i skuteczne


W sumie zrobiłem lekkiego offtopa, jeśli władza uzna, że mój post się tu nie nadaje, to proszę o przeniesienie do innego tematu.

Jeśli masz lakier w średnim stanie to moim zdaniem jedź do kogoś żeby ci wypolerował auto. O wypolerowany lakier dużo łatwiej zadbać niż o szorstki. Wiem to po sobie. A tak wydasz kasę na kosmetyki, a i tak będziesz polerkę musiał zrobić, co więcej np nakładając wosk na nie gładki lakier, dużo więcej wosku i kosmetyków schodzi, nie wspominając o wysiłku. Potem na gładki lakier jakiś sensowny wosk i będzie ok.

Jarzomb
23-08-2011, 16:12
Majk, dzięki za pomoc przez PW.

MikeFoto, dzięki. Skuszę się na polerkę, ale dopiero na wiosnę, bo przez zimę pewnie efekt dużo szybciej się straci. Lakier nie jest tragiczny, nie jest wypłowiały od słońca, tylko pokryty drobnymi ryskami, powstałymi od np. złego mycia, a to sprawia wrażenie, że auto jest lekko matowe. Tego chciałbym się pozbyć. Czy mógłbyś mi polecić jakiś konkretny szampon (przede wszystkim), wosk, ewentualnie jakiś jeszcze inny potrzebny środek do pielęgnacji lakieru.

I czy jest sens polerować auto ręcznie (zanim oddam auto do bardziej profesjonalnej polerki), jeśli tak, to czym? Jaką szmatką, jaką pastą?

Jeszcze raz, dzięki za odpowiedzi :P

MikeFoto
23-08-2011, 16:38
sens polerować auto ręcznie

Moim zdaniem niema. Jeśli są drobne ryski to można ręcznie, jeśli jest tego dużo - niema sensu. Namęczysz się a i tak efekt będzie lepszy 5 razy szybciej maszynowo.

zabas
29-08-2011, 12:12
a który dodo juice byście polecili do Bomci autka ? szary rex :) w ogole twardy czy miekki wosk brac ?

zabas
02-09-2011, 15:33
a dzis odebrałem paczucie z ekspresową przesyłeczką z MR.cleaner.pl :P

Poorboys Worild Black Hole Show Glaze i Dodo Juice Purple Haze :P az sie nie moge doczekać efetów :P

MikeFoto
02-09-2011, 16:27
Poorboys Worild Black Hole Show Glaze

Podobno najlepsze efekty daje nakładany maszynowo. Czekam na info jak efekty bo myślę żeby go zakupić.

Jak nałożysz dodo odczekaj ok 1h wypoleruj i nałóż drugą warstwę i odczekaj noc i wypoleruj. Taki "przepis" kiedyś wyczytałem na dobry efekt.

zabas
02-09-2011, 18:50
oo dzięki MikeFoto za przepis :) na pewno dam znać co i jak :P