PDA

Zobacz pełną wersję : Barum Bravuris 2 vs Toyo T1R



Jarzomb
22-09-2014, 10:00
Siema siema :D

Muszę kupić opony na przód. Niestety z powodu problemów z budżetem muszę kupić używki (ze sprawdzonego warsztatu, 100% pewne). No i leżą im na stanie akurat te 2 które podałem. Pierwsza opcja to praktycznie nówki Bravurisy 2, jeszcze z dzyndzelkami, prawie 9mm bieżnika, rocznik bodajże 2009, drugie to T1R 8mm, rocznik 2007. Ogólnie to cenowo, rocznikowo i bieżnikowo lepiej wychodzą te Bravurisy, ale nie wiem czy na mokrym i suchym będą lepsze niż T1R? Mogę prosić Was o jakieś opinie?

Seiji
22-09-2014, 10:28
Toyo Proxes T1R
Opór toczenia G
Przyczepność na mokrej nawierzchni E
Hałas zewnętrzny [dB] 71

vs


Barum Bravuris 2 92H
Opór toczenia E
Przyczepność na mokrej nawierzchni C
Hałas zewnętrzny [dB] 71

te toyo to raczej średnio kleją na mokrym, znajomy ma je w civicu EK

axello
22-09-2014, 11:37
Te bavurisy to nie takie złe opony mam w jedynym aucie juz 4 rok i się dobrze spisują.

ODi
22-09-2014, 11:51
Seiji tą klasyfikacje to można sobie w dupę wsadzić.Gdzieś na necie są nie zależne badania opon i to co jest na wlepkach opon wg się nie zgadza z rzeczywistością.

Jak dla mnie T1R spoko opona na suchym, ale na mokrym można ładnie latać od krawężnika do krawężnika.Na wodzie toyo nie poszalejesz.Dodatkowo toyo ma miękką mieszankę i szybko traci bieżnik.

Co do Bravuris 2 to powiem że jest to opona do jazdy na suchym jak i na mokrym.Opona nadaje się bardziej na co dzień, plus jest taki że dobrze odprowadza wodę i można uniknąć nie miłych sytuacji na wodzie.

Osobiście wolałbym oponę która ma dobre odprowadzenie wody bo nie oszukujmy się każda opona jest dobra na suchym.

Gierade
22-09-2014, 12:26
Osobiście wolałbym oponę która ma dobre odprowadzenie wody bo nie oszukujmy się każda opona jest dobra na suchym.
Dodam od siebie, że warto też zwrócić uwagę na datę produkcji opony.
Barum Bravuris w tym przypadku są świeższe i mają więcej bieżnika, więc ja bym się nimi zainteresował.
Z resztą T1R nie jest jaką mega oponą.

Seiji
22-09-2014, 14:29
Seiji tą klasyfikacje to można sobie w dupę wsadzić.Gdzieś na necie są nie zależne badania opon i to co jest na wlepkach opon wg się nie zgadza z rzeczywistością.

ta nowa klasyfikacja wg ISO jest nadawana odgórnie przez zewnętrznie przeprowadzone testy więc już bardziej rzeczywiście z tym jest ;)


ps. co do samych opon w temacie, jodełka nigdy nie nadaje się na mokrą nawierzchnię


--- Aktualizacja o 13:29. Poprzedni post: o 13:27 ---


Osobiście wolałbym oponę która ma dobre odprowadzenie wody bo nie oszukujmy się każda opona jest dobra na suchym.

poza kumho, kumho i na suchym ssie

Jarzomb
24-09-2014, 23:16
poza kumho, kumho i na suchym ssie

Miałem Kumho ECSTA SPT i na suchym jeździło mi sie dobrze, lepiej niż np. na Uniroyalach Rainsport2.

Wybór padł na Bravurisy ze względu na rocznik i ilość bieżnika. Dzięki za pomoc :)