PDA

Zobacz pełną wersję : Toyota MR2 vs BMW E46



Tomciox23
13-09-2014, 05:54
Jako nowy na forum witam wszystkich i mam nadzieje, ze pozostane na dluzej ;)


Na dzien dzisiejszy posiadam BMW E46 316Ti Compact (Silnik 1.8 115KM)
Powaznie zastanawiam sie nad wymiana na Toyote MR-2, najlepiej wersja 170KM

Pytania
- Jak wyglada kwestia rdzy w tych autach? Z tego co widzialem, to w wiekszosci do wymiany sa progi
- Niezawodnosc - nie uznaje kompromisow i potrzebne mi auto w ktorym zrobie 2k km ot tak z biegu, bez zadnych problemow
- Jakosc wykonczenia/materialow
- Cena za dobra sztuke
- Opinie dostepnych silnikow 2.0 i roznice pomiedzy nimi
Swoje auto mam w stanie igła, stad pytanie, czy warto?! ^^

Jesli chodzi o spalanie to raczej po jezdzie bmw, zbyt duzej roznicy mi to nie zrobi, schodz z checia poslucham ;)

Pozdrawiam

Zewus
13-09-2014, 08:46
Po pierwsze musisz pamiętać ze MR2 ma stosunkowo krótki rozstaw osi i silnik na tyłku przez co łatwo jest nadsterowny i nerwowy w poślizgu


- Niezawodnosc - nie uznaje kompromisow i potrzebne mi auto w ktorym zrobie 2k km ot tak z biegu, bez zadnych problemow

Jak kupisz nie zajechany egzemplarz to nie ma problemu w końcu to Toyota



- Jakosc wykonczenia/materialow

Co do jakości nie ma się do czego doczepić musisz pamiętać ze ta auta mają parę lat i wnętrze też może być zużyte, ale to też zależy od egzemplarza, deska lubi skrzypieć jak ktoś przy niej grzebał, demontował itp




- Opinie dostepnych silnikow 2.0 i roznice pomiedzy nimi

Bardzo fajny silnik, rev 3 ma większą elastyczność i parę dobrych poprawek. Trzeba dbać o olej.




OdpowiedzOdpowiedz z cytatemCytowanie selektywne
Jak masz ciężka nogę to 15l bez problemu zrobisz w trasie przy spokojnej jeździe 7-8 też da radę. W mieście ok 10-12.

Marek83
13-09-2014, 13:24
Jeśli masz możliwość przejechania się MR2 to zrób to i ocenisz czy to jest to. ODi kupił sobie MR2 i po jakimś czasie stwierdził, że to nie jest auto dla niego (wrócił do Hondy). Napisz do niego na PW a na pewno Ci pomoże:)

Seiji
14-09-2014, 20:18
mówiąc "starą Toyotę" masz na myśli SW10, SW20, czy SW30?

Kubek_KSJZ
16-09-2014, 00:03
Szkoda Twojego zachodu nad zastanawianiem się skoro w tym aucie nawet nie siedziałeś jak wnioskuję z powyższego, po przejażdżce możesz to auto polubić lub znienawidzić.

Jeśli to ma być daily to nie - nie polecam, to już youngtimer, będzie drożej utrzymywać w stanie "mint" niż e46 i mniej wygodnie, fajny egzemplarz z 3sge 3genem (czyli sw20 rev3) to 20k wzwyż. Kupno taniej mr2 i próba doprowadzania jej do odpowiedniego stanu zawsze będzie droższa. Na dzień dobry np uszczelki do T-top'a (ciekną w prawie każdje, tylko aso) + rozrząd + hamulce (praktycznie też tylko ASO do rev3+) łącznie ponad 4k zł.