PDA

Zobacz pełną wersję : Honda del sol luz w układzie kierowniczym



MYCHON
20-08-2014, 21:01
Witam zauważyłem u siebie w Hondzie Del SOL następujący problem- pojawiający się luz w układzie kierowniczym po przekroczeniu prędkości 110km/h objawia się to w następujący sposób; wraz ze wzrostem prędkości kierownica zaczyna reagować na moje ruchy coraz mniej i wolniej , mam uczucie jak by cały przód auta unosił się i bym tracił nad nim sterowanie , nie wiem co może być tego przyczyną , wspomaganie sprawdzone - płyn jest , przy wolnych prędkościach jak i na postoju nie czuć żadnego luzu na kierownicy , od czego zacząć w poszukiwaniu przyczyny takiego zachowania auta? może ktoś miał podobny objaw i potrafi mi doradzić liczę na waszą pomoc i wskazówki.

serwal4
20-08-2014, 21:52
Przekładnie kierownicza i/lub kryżak na kolumnie kierowniczej;

W wersji droższej: nowy krzyżak (80zł) + regeneracja przekładni (400-500zł);
W wersji tańszej: jak nie yeb**m się na samym maglu jest śruba 'do regulacji'
Czasem podkręcenie jej pomaga;

MYCHON
20-08-2014, 23:34
dzięki za wskazówkę, muszę teraz podjechać do mojego magika i z nim to zobaczyć

Rafff[H]aaał
21-08-2014, 18:38
podnies koło i zobacz czy ma luz. U mnie jak magiel miał luz to również "strzelało" w momencie ruszania kierownicą na postoju. Nie bawiłem sie w regeneracje bo u mnie wołali za to 8 stówek ale kupiłem używke z w miarę pewnego źródła - ale wiadomo jak to jest....trafisz...nie trafisz

Prono
22-08-2014, 09:29
Ja odkąd kupiłem Civica mam lekkie pykanie na kierownicy na postoju przy szybkich ruchach lewo-prawo.
Czasem jak po kostce brukowej jadę to też to klekocze.
Tyle że mi to bardziej wygląda na "krzyżak".
Tą śrubą na maglownicy dokręcili i to nic nie pomogło.