PDA

Zobacz pełną wersję : Car assistance na EU



tmx89
11-08-2014, 10:37
Witam , poszukuje car assistance na Europe na 14 dni :) możecie cos polecic ?

myslalem o tym :
http://www.starter24.pl/oferta/auto/
albo o tym :
http://www.sospzmot.pl/index.php/site/buy

roznica w cenie dość spora a nie wiem na co zwrocic uwage bo generalnie wychodzi ze to i to jest to samo ?

nikesonmyfeet
11-08-2014, 23:38
To moja działka więc coś tam mogę podpowiedzieć :) Ogólnie to wszystko zależy od tego jakim autem chcesz jechać i czego oczekujesz. Starter kiedyś sprzedawał assistance, które oferowało holowanie auta na wskazany adres, ale zrezygnowali z tego po tym jak zapłacili 12tys za holowanie Żuka ze szkocji (Złombol). Tak naprawdę jak sam szukałem czegoś takiego to dla mnie najważniejsze były trzy rzeczy:

- holowanie z limitem kilometrów, nie kwotowym (różne ceny za usługi holowania w różnych krajach)
- organizacja podróży do kraju dla wszystkich pasażerów
- powrót po naprawione auto

ew. jak jeździłem na Złombol i auto było warte tyle co nic, to darmowe złomowanie nas interesowało.

Pierwsze o czym zapomnij to auto zastępcze. Po pierwsze wszystkie wypożyczalnie zagraniczne wymagają posiadania karty kredytowej na której mogą zablokować kaucję. Po drugie, żadna wypożyczalnia w UE nie godzi się na wyjazd ich autem na teren Polski, od takie mają zasady… (traktując Nas na równo z Rumunią swoją drogą). Warto też zwrócić uwagę, czy w przypadku organizacji kontynuacji podróży/powrotu po auto gwarantują też transfer na i z lotniska. Często zdarza się, że do najbliższego jest 100 albo i więcej km. i wtedy taxi kosztuje krocie.

Z tych dwóch które podałeś to moim zdaniem oba nie robią rewelacji. Kiedyś w mbanku kupowałem i było całkiem dobre, sprawdź tam :)

sebawo
12-08-2014, 00:28
ja bym jeszcze dodał, że zapłaciłbym więcej ale w jakiejś 'renomowanej' firmie ubezpieczeniowej bo te co wymieniłeś to dla mnie raczej kogucik&kogucik...
Bo się może okazać, że zapłacisz, coś się stanie, a tu albo głuchy telefon albo nie pomogą albo każą czekać...3 dni....
popytaj u ubezpieczyciela, ja (i nie tylko ja) mam w pzu całkiem fajne opcje do ac ;)