PDA

Zobacz pełną wersję : Części z Japonii w normalnych cenach



Lord_Nikkon
21-06-2014, 15:59
Witam wszystkich,

Wielu z Was nie raz chciało kupić jakiś towar w Japonii, który jest niedostępny lub bardzo drogi w Polsce czy też w Europie. Największą barierą jest język, jak również przesyłka pieniędzy i próba zrozumienia odmiennych zwyczajów jakie panują w Japonii w kwestii handlu.

Jako, że na forum jak i również poza nim wiele osób się o to pytało, postanowiłem rozpocząć "działalność" polegającą na eksporcie poszukiwanych towarów. Jest to o tyle ułatwione, gdyż od roku 2010 mieszkam na stałe na terytorium Japonii, na wyspie Hokkaido. Biegle władam językiem japońskim i zdobyłem przez ten czas niemałe doświadczenie w prowadzeniu interesów na terenie Japonii.

Wysyłka może dotyczyć niemal każdego towaru jaki jest dostępny w sprzedaży w Japonii, poczynając od części samochodowych, przez części komputerowe, RTV, żywność, kończąc na kosmetykach (tutaj moja żona jako bardziej obeznana w temacie, będzie służyć pomocą i radą).

Dodatkowo jestem w stanie znaleźć przedmioty (zwłaszcza związane z komputerami jak i RTV/AGD), które są przystosowane do europejskich napięć (230V) lub też mogę pośredniczyć w kupnie na terenie Polski wysokiej jakości transformatorów (sprawdzona firma oferująca profesjonalnie wykonane transformatory do 5000W). W rzadkich wypadkach mogę również zakupić produkt w Korei południowej (koszty przesyłki niestety wzrastają), która operuje na tym samym napięciu co większość krajów europejskich.

Rozliczenie następuje w walucie polskiej, na polskie konto, czyli nie ma opłat za transfery międzynarodowe.

Oto garść zasad wg których prowadzę interesy:

1. Kontakt:
- Jako pierwszy kontakt preferuje "wiadomość prywatną" za pomocą mechanizmów, do których ma dostęp każdy użytkownik forum,
- W razie potrzeby udostępniam adres Skype, GG, telefon VoIP (polski numer telefonu - brak opłat za połączenie międzynarodowe dla osoby dzwoniącej), a także maila.

2. Poszukiwanie towaru:
- Służę wszelką pomocą, zarówno językową, jak i wiedzą specjalistyczną związaną z zakupem,
- W czasie poszukiwania udostępniam obligatoryjnie wszelkie dane kontaktowe, jako rozszerzenie możliwości komunikacyjnych w celu szybkiej i wygodnej finalizacji zamówienia. Preferuję kontakt telefoniczny lub przez Skype, co bardzo przyspiesza poszukiwania oraz rozwianie wszelkich wątpliwości.
- Wskazane jest aby kupujący znał nazwę towaru lub jego oznaczenie. Pomaga to w jego szybszym znalezieniu. Nie jest to jednak konieczne, może to jednakże spowodować wydłużenie okresu poszukiwania
- Kupujący otrzyma zdjęcia i przetłumaczoną specyfikację zamawianego produktu w celu potwierdzenia jego zgodności z oczekiwaniami.
- Zestawienie zamówienia (dokładny opis towaru i cenę poszczególnych towarów jaki i cenę końcową), kupujący otrzymuje w formie e-mail, które musi potwierdzić.

3. Płatności:
- płatność następuje z góry, na zasadzie przelewu na konto ustalonej obustronnie kwoty, która obejmuje koszt towarów (razem z moją prowizją zazwyczaj nie przekraczającą 10% wartości towaru a często znacznie mniejsza) i koszt przesyłki (wybranej przez kupującego).
- Koszt paczki zależy od jej wagi, a na tą wagę składają się następujące wartości: towar, zabezpieczenie, opakowanie (wymagane, kartonowe przez pocztę japońską).
- Od kosztów przesyłki nie pobieram żadnych prowizji, gdyż wysyłka do Europy kosztuje a pobieranie dodatkowych opłat byłoby niewłaściwe. Ceny można sprawdzić na stronie poczty japońskiej. Należy jednak pamiętać że te ceny nie obejmują opłaty manipulacyjnej nakładanej przez pocztę japońską (zazwyczaj wacha się ona od 5zł do maksymalnie 20zł w wypadku paczek wielkowymiarowych oscylujących w granicach 15kg i więcej),
- Nie pobieram kosztów od pudełek, zabezpieczeń i dostarczenia na pocztę - są one wliczone w moją prowizję.
- Kwota jest stała dla kupującego, i nie podlega zmianom np. z powodów wahań kursu jena do złotówki, czy zmian cen towaru,
- Przeliczenie ceny dla kupującego następuje przy pomocy uśrednionego kursu walutowego NBP na dzień zamówienia,
- Czas oczekiwania na przelew nie może przekroczyć 7 dni, po nim następuje albo ponowne przeliczenie zamówienia albo rezygnacja z zakupu,
- Po otrzymaniu płatności, klient zostanie natychmiast o tym poinformowany drogą mailową, a towary zostają natychmiast zamówione z sklepów lub magazynów. O fakcie tym zostanie poinformowany kupujący, otrzymując kopię/linków do stron - listów przewozowych/ kurierskich, przetłumaczonych na język angielski,

4. Wysyłka:
- Wysyłka następuje po skompletowaniu zamówienia w najszybszym możliwym terminie (zazwyczaj do 24 godziny), w razie wydłużenia tego czasu (np. świąt japońskich kiedy urzędy pocztowe są zamknięte), klient zostanie natychmiast poinformowany, z wskazaniem dnia w którym przesyłka zostanie nadana,
- Poczta japońska działa również w weekendy więc przesyłki mogą być przeze mnie nadawane 7 dni w tygodniu,
- Przesyłka nie może zawierać rzeczy zakazanych przez japońskie prawo pocztowe (np. substancje łatwopalne, pod ciśnieniem, wybuchowe itd.)
- Klient ma do wyboru dwie opcje przesyłki. Pierwsza to EMS (lotnicza), której czas doręczenia nie przekracza na terenie Europy 8 dni od momentu nadania. Tańszą opcją jest przesyłka morska, jednak czas jej dostawy wacha się od 2-3 miesięcy od momentu nadania i miejsca przeznaczenia. Maksymalny ciężar przesyłki nie może przekroczyć 20Kg i wymiarów przedstawionych na poniższym schemacie:

http://www.civicforum.pl/attachment.php?attachmentid=15718&d=1398827937

- Każdy rodzaj przesyłanego przedmiotu będzie należycie zabezpieczony, zarówno przed wilgocią (foliowanie paczki jak i przedmiotu, często również do paczek wkładam pochłaniacze wilgoci), jak i uszkodzeniami mechanicznymi (folia bąbelkowa, kulki styropianowe, gąbka amortyzacyjna, poduszki powietrzne itd.)
- Kupujący otrzymuje zeskanowany dowód nadania na wcześniej podany adres e-mail, co ma stanowić dowód wysłania przesyłki, jak również sprawdzanie jej statusu na stronie WWW Poczty polskiej jaki i poczty japońskiej (strona w języku angielskim),
- Paczki wysyłam do każdego kraju na świecie (proszę pamiętać, że ceny przesyłki będą się wtedy różnić od podanych niżej, jak również mogą zmienić się maksymalne wymiary przesyłanych przedmiotów).

5. Informacje końcowe:
- za uiszczenie ewentualnego cła, jest odpowiedzialny kupujący, jednak jak dotychczas, nikt z kupujących u mnie nie był nim obarczony. W razie problemów celnych, oferuję swoją pomoc w czasie rozmów z urzędem ceł,
- Na towary nowe, pochodzące z sklepów i magazynów udzielam gwarancji rocznej. W rzadkich sytuacjach - krótszej, o czym klient zostanie poinformowany,
- Towary używane, będę starał się sprawdzić i przetestować na oczach klienta (za pośrednictwem Skype - godzina do ustalenia), jednak nie jestem w stanie sprawdzić wszystkiego i dlatego nie ponoszę za nie odpowiedzialności. Dodatkowo zawsze robię wysokiej jakości zdjęcia aby móc sprawdzić czy przedmiot nie posiada żadnych defektów, jak również stanowi pogląd na towar. Zdjęcia wysyłam na maila lub na swój prywatny serwer (klient otrzymuje link do pobrania zdjęć). Na życzenie klienta mogę nagrać film pokazujący pracę danego urządzenia (w jakości HD),
- Nie przewiduję zwrotu towaru (nowego czy też używanego), z powodów "rozmyślenia" się kupującego lub jego rozczarowania. Dlatego właśnie przed zakupem kupujący dostaje zdjęcia danego towaru, tłumaczenie specyfikacji, a także wszelką pomoc podczas jego poszukiwania. Jedynym wyjątkiem są sytuacje gdzie do błędu doszło ewidentnie z mojej winy (np. zamówienie niewłaściwego towaru). Wtedy na własny koszt wymieniam towar (pokrywam koszt przesyłki z i do Polski),
- Kupujący w momencie potwierdzenia zamówienia, otrzyma od mnie pełen zestaw moich danych teleadresowych (adres zamieszkania w Japonii, numery telefonu zarówno VoIP, skype, jak i nr komórkowe Japoński i Polski). Pod numerami telefonicznymi jestem dostępny niemal 24 godziny na dobę, jednak bardzo proszę o wyrozumiałość -w Japonii jest przesunięcie +7 godzin (czas letni) lub +8 godzin (czas zimowy) w stosunku do Polski.
- Dla osób dokonujących większych zakupów przewiduję, upominki (do ustalenia obustronnie).
- Staram się podchodzić do każdego zamówienia elastycznie i w sposób indywidualny.

Mam nadzieję że przedstawiłem powyżej najistotniejsze reguły, które są dość proste i uczciwe dla obu stron. W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu.

Poniżej przedstawiam czasy dostarczenia towarów:

EMS (lotnicza):
Polska - minimum 4 dni- maksimum 10 dni
Europa Zachodnia (np. Niemcy, Francja, Wielka Brytania) - ok 5 dni

SAL (lotnicza o obniżonym priorytecie)
Około 2 tygodnie

Ceny wysyłki do krajów europejskich są niemal zawsze takie same.

Surface mail (poczta lądowo/morska):
Polska - 2,5 - 3 miesięcy
Europa Zachodnia (np. Niemcy, Francja, Wielka Brytania) - 1,5 - 2,5 miesiąca

Chciałbym jeszcze zaznaczyć jedną rzecz. Z doświadczenia wiem, że paczki kierowane do Polski południowej (Śląsk, Małopolskie etc) często mają poślizg 1-2 dni, gdyż najpierw przechodzą wstępne cło w Warszawie (oznaczenie w systemie trackingowym - WER Warszawa) a następnie są kierowane do Zabrza (oznaczenie WER Zabrze). Niestety tak wygląda biurokratyczna rzeczywistość. Przesyłki kierowane do Polski centralnej od razu przechodzą przez cło w Warszawie i są wysyłane do adresata. Ogólnie mało przyjemna sytuacja bo zazwyczaj kiedy paczka stoi w cle, widzimy informację - "Zatrzymanie przez urząd celny" lub "Zatrzymanie przesyłki w cle". Taki komunikat zawsze się pokazuje wcześniej czy później i wcale nie musi oznaczać naliczenia cła a jedynie to że celnik przyjdzie i popatrzy na przesyłkę i puści ją dalej. Czas jaki jest na to potrzebny jest bardzo różny ale zazwyczaj nie przekracza dwóch dni, a bardzo często kilku godzin.

Ceny wybranych wagowo paczek w odniesieniu do przesyłki lotniczej jak i morskiej/lądowej (pierwsza cena dot. przesyłki lotniczej - EMS, druga SAL trzecia - morskiej). Ceny są przeliczone na dzień 30 kwietnia 2014 r, jednak ze względu na wąchania walutowe mogą ulec nieznacznym zmianom:

1Kg - 90 zł - 82 zł - 58 zł
2Kg - 142 zł - 120 zł - 75 zł
3Kg - 190 zł - 156 zł - 90 zł
4Kg - 237 zł - 189 zł - 105 zł
5Kg - 283 zł - 225 zł- 123 zł
6Kg - 330 zł - 255 zł - 140 zł
7Kg - 370 zł - 288 zł - 155 zł
8Kg - 407 zł - 317 zł - 170 zł
9Kg - 450 zł - 350 zł - 190 zł
10KG - 490 zł - 380 zł - 205 zł

Dodatkowo, w przesyłkach lotniczych naliczenie odbywa się co 0,5 Kg. Tak więc można sporo zaoszczędzić na wysyłce jeśli zastosuje się lżejsze opakowanie jak i wypełnienie (często stosuję poduszki powietrzne zamiast styropianu czy papieru jednak nie zawsze są one dobre zwłaszcza dla delikatnych przedmiotów).

Ze względu na opieszałość i wręcz legendarną wręcz "dbałość" poczty polskiej o terminowość i "łagodne" obchodzenie się z paczkami, nie polecam dzwonić do poczty polskiej w sprawie opóźnienia w dostarczeniu. Łatwiej będzie do mnie zadzwonić (a ja dalej skontaktuję się z pocztą japońską, która jest bardzo skuteczna). Pozwoli to zaoszczędzić nerwy i pieniądze, które z pewnością się wyda na nieskończone długie oczekiwanie na linii telefonicznej zanim człowiek usłyszy, że nic nie wiadomo. Tak samo jest z pakowaniem. Domyślam się że przy takich wysyłkach każda złotówka jest ważna, ale jeśli widzę delikatny przedmiot to naprawdę naciskam na klienta aby poświecił kilka złotych więcej na wysyłkę cięższej paczki z dobrymi i solidnymi zabezpieczeniami aby potem nie przeżył rozczarowania po otwarciu zmaltretowanej paczki. Szkoda nerwów i problemów.

Z doświadczenia wiem, że paczki najczęściej są uszkadzane w dwóch miejscach. Pierwszym jest sortownia po polskiej stronie. Nie będę się tutaj rozpisywał bo każdy zna przynajmniej jedną historię z tym związaną. Drugim miejscem jest urząd celny. Nawet jeśli nie naliczy cła (co zazwyczaj ma miejsce) to i tak często "rozpruwają" paczkę w celu "pooglądania" przedmiotów a następnie na siłę próbują wszystko wepchać do paczki nie mając całkowicie na uwadze zabezpieczeń czy to czy przedmioty się uszkodzą. Było kilka takich sytuacji i w obuch wygrałem będąc w Japonii (w tym czasie wysłałem klientom drugą paczkę), jednak dochodzenie do prawdy zajęło bardzo dużo czasu i dopiero reakcja z strony prawnika przyniosła efekt. Obecnie każda paczka jest owijana w folię pakunkową, której nie da się odwinąć bez rozcinania, co jednocześnie może stanowić dowód kto i gdzie paczkę otwierał i ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia.

Poniżej komentarze forumowiczów, którzy już u mnie zrobili zakupy

Civicforum.pl:
http://www.civicforum.pl/showthread.php/32990-Pozytyw-dla-Lord_Nikkon

JDMST Poland:
http://forum.jdmstyle.pl/showthread.php/5139-Lord_Nikkon

Pozdrawiam
Lord_Nikkon

irass007
17-12-2014, 11:17
Pisałem: maile, wiadomości na PW. Od 4 miesięcy nie ma z nim kontaktu. Nie polecam - szkoda czasu

joker399
17-12-2014, 11:44
Pisałem: maile, wiadomości na PW. Od 4 miesięcy nie ma z nim kontaktu. Nie polecam - szkoda czasu

Ciekawe bo jakiś miesiąc temu dzwoniłem do nie go i rozmawiałem telefonicznie :) I kilka osób na forum graty dostało w ostatnim czasie.

irass007
22-12-2014, 09:47
No to bardzo mnie to zastanawia, dlaczego kolega nie wykazał zainteresowania. Ostatnią wiadomość napisałem mu 19.09.2014. Również prowadziłem korespondencje mailowo.
Myślałem, że coś się stało. Skoro sytuacja wygląda tak... to spróbuje jeszcze raz do niego napisać.

joker399 gdybyś się kontaktował z Lord_Nikkon czy mógłbyś poprosić w moim imieniu aby odpisał na moje maile i wiadomości PW.
Jak nie chce mi pomóc to niech napisze wprost, żebym szukał pomocy gdzie indziej

tumi
22-12-2014, 10:24
z jakich stron korzystacie szukajac czesci?pzdr..

Gierade
22-12-2014, 10:28
Obawiam się, że nie do końca piszecie na temat. Jest feedback, jest Hyde Park.

irass007
23-12-2014, 20:23
Gierade uważam że jak najbardziej piszę na temat ponieważ, jest ogłoszenie o pomocy w sprowadzeniu części a nie ma kontaktu z osobą z ogłoszenia.

Gierade
23-12-2014, 21:24
Twój pierwszy post to ewidentny feedback, a od tego jest inny dział i inny temat. Feedback (http://forum.jdmstyle.pl/showthread.php/5139-Lord_Nikkon).
Z tego co widzę Lord_Nikkon ostatnio aktywny był 25-10-2014 o godzinie 13:36.
Dnia 09-12-2014 michalk1983 napisał pozytywny komentarz do przeprowadzonej transakcji, więc jakoś się z Michałem musiał kontaktować.

Trochę się dziwię ponieważ miałem okazję współpracować z Michałem i nigdy nie było problemu z kontaktem. Fakt, że był to kontakt głównie telefoniczny i mailowy, ale był i to nienaganny.

joker399
23-12-2014, 22:58
Specjalnie zobaczyłem na ckpl temat lorda i ostatnio ludzie paczki po dostawali :) Radził bym odwiedzić ckpl :)

froscio
23-12-2014, 23:08
Specjalnie zobaczyłem na ckpl temat lorda i ostatnio ludzie paczki po dostawali :) Radził bym odwiedzić ckpl :)

Jak możesz zapodaj link do tego , bo jakoś trafić nie mogę

joker399
24-12-2014, 00:45
http://www.civicforum.pl/showthread.php/32990-Pozytyw-dla-Lord_Nikkon/page2

Jest i link :)

Andrew
24-12-2014, 08:19
Ciężko Michałowi odpisywać na tysiące maili, z których raptem kilkanaście osób było poważnie zainteresowane współpracą. Po za tym ma on swoje własne życie, a pomoc rodakom w zakupie części z Japonii była jego dodatkowym zajęciem. W tym tygodniu Michał przyleciał do PL więc nie sądzę aby miał czas wyjaśniać kwestie związane ze wstrzymaniem swojej oferty. Zapewne po świętach sam udzieli się w niniejszym temacie.

irass007
24-12-2014, 09:48
Czyli jest nadal nadzieja, że mi pomoże.
Pozostaje mi tylko czekać, na odzew Michała.
Dzięki chłopaki za ogólne opinie i przedstawienie sytuacji. Zbyt pochopnie oceniłem Lord_Nikkon za co przepraszam.

P.S
Życzę Wszystkim Wesołych Świąt ;)

gvader
24-12-2014, 12:09
Nie ma chyba za co przepraszać, po to jest dział feedback, żeby takie rzeczy wyjaśniać.

Dżejk Zet
30-12-2014, 15:28
Czyli jest szansa na maila zwrotnego. Super jupi [emoji106]


--- Aktualizacja 30-12-2014 o 16:28. Poprzedni post: 28-12-2014 o 17:38 ---

Panowie, czy ktoś z Was posiada inny kontakt do Lorda niz przez forum ? ProsE o Pw

irass007
12-01-2015, 13:52
Witam,
W dalszej chwili, nie ma kontaktu z P. Michałem :(

komanchie
14-01-2015, 16:48
Z własnego doświadczenia wiem, że na odpowiedź trzeba "chwilkę" poczekać. Nie ma co się denerwować. "Lord" na pewno odpisze w wolnej chwili. Chill :)

Dżejk Zet
14-01-2015, 16:49
Pewnie tak , tylko sezon sie zbliża.

Lord_Nikkon
30-01-2015, 11:18
Ważna informacja!
Witam wszystkich,

Przepraszam za całą sytuację. Tak się stało, że wróciłem do Polski tuż przed świętami (23 grudnia) i już zostaję w Europie. Jak każdy zapewne się domyśla przeprowadzka z innego kontynentu to prawdziwe wyzwanie i dlatego byłem rozdarty między pracę (dopinanie ostatnich spraw), urzędami (dokumenty) i pakowanie paczek i nadawanie do Polski.

Tak też się stało, że na Civicforum (nie jest to ukryta reklama) zamieściłem informację o zakończeniu działalności a tutaj nie. Moja wina i biję się w pierś. Tak czy siak opcja ściągnięcia części jeszcze istnieje ale jest kilka sprawy. Po pierwsze, nie jestem w stanie odpisywać na każdego maila, bo na domiar złego po pięciu latach się pochorowałem i nie mogę doleczyć się. Po drugie (powiązane z pierwszym) nie będę odpisywał na maile z zapytaniami które po prostu nie mają szansy na realizację (każdy kto czymś handlował wie, że jest mnóstwo osób które zawracają głowę), nie mam na to czasu. Jeśli ktoś nie jest świadom, że części i wysyłka muszą kosztować (a gdzieś w tym wszystkim jeszcze musi być moja prowizja) to niech lepiej odpuści. Staram się nie przeginać z prowizją ale na pewno nie będę też robił coś za darmo czy dopłacał z własnej kieszeni. Andrew, może coś o tym powiedzieć, gdyż nasza współpraca trwa od dawna i niejedną rzecz razem kupiliśmy. Nie jest to jakikolwiek personalny atak na kogokolwiek a tylko informacja. Szukanie części w języku japońskim nie jest łatwe a wkładanie sporej ilości czasu w poszukiwania czegoś czego i tak dana osoba nie kupi jest, po prostu, stratą czasu, którego mam teraz dość mało.

Dlatego możemy umówić się tak. Poniżej podaje swojego maila aby bezpośrednio ze mną się skontaktować. Jeśli ktoś będzie miał już linki do aukcji, sklepów mogę je przeglądnąć (zajmie to jeden, dwa dni - jeśli nie odpowiem - pisać i "gwałcić") i podać wycenę. Jeśli ktoś ma np nazwę części to też mogę poszukać. Jeśli jednak ktoś ma tylko wyobrażenie (niesprecyzowana część do jakiegoś auta którego nawet nie znam) to albo niech poszuka czegoś konkretnego albo niech nie pisze. Nie znam części do Toyoty, Suzuki czy Nissana tak jak części do Hond. Dlatego muszę wymagać precyzji.

Ostatnia sprawa. Duże elementy jak felgi, nadkola, zderzaki, tłumiki (oraz powyżej 10Kg) odpadają w przedbiegach. Proszę się mnie nie pytać dlaczego po prostu taką muszę wprowadzić zasadę.

Chcę aby była swego rodzaju jasność. Jestem w Polsce i mam jeszcze mniej czasu niż w Japonii i zrobię taki wyjątek dla pewnych osób aby jeszcze coś pościągać, jednak bytność w Polsce mi to nie ułatwi. Nie chciałem wcześniej odpisywać na maile i robić komukolwiek nadzieje, brać pieniądze aby potem nie wywiązywać się z zamówień i powodować ogólnie rozumianą złość i rozczarowanie.

Tak przy okazji podaję namiary do serwisów gdzie można poszukać czegoś w własnym zakresie:

http://auctions.yahoo.co.jp/jp/ -yahoo auction - części używane
http://yahoo.aleado.com/index.html - zasadniczo to samo co wyżej ale po angielsku

http://www.coneco.net/ - coś jak nasze ceneo czy skąpiec - tylko części nowe.

Części z serwisów będę sprawdzał bezpośrednio w serwisach (wymagane dokładne nr części)

Mój mail (bezpośrednio na mój komputer):
lord_nikkon@civicforum.pl

Jeszcze raz przepraszam za brak odzewu na wiadomości.

Pozdrawiam,
Michał