PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie deski rozdzielczej, plastików i podsufitki



danyiel
19-05-2014, 11:23
Jak w temacie mial ktos stycznosc z malowaniem np.sprejami tych elementow? Bo mam zamiar zmienic wyglad srodka:-/

diZaster
19-05-2014, 11:26
Powiem Ci tak, ostatnio widziałem jak kumpel pomalował deskę rozdzielczą plastidipem (czarny mat). I szczerze mówiąc wyszło zajebiście. Nic nie schodzi, nie łuszczy się etc. :)

eddie19
19-05-2014, 11:27
Kumpel malował sprayami vinylowymi i też efekt spoko. :) I do podsufitki też się nadają, mam to w planach :P

danyiel
19-05-2014, 11:32
Dzieki panowie, a co sadzicie o spreju do tworzyw sztucznych bo takim wlasnie chcialem malowac. I jeszcze jedna kwestia, podklad jakis byl czy tylko kwestia dobrego przemycia i odtluszczenia?

eddie19
19-05-2014, 11:33
A, jeszcze zapomniałem o jednym szczególe :lol2: Ja malowałem elementy deski rok temu i trzyma się bardzo ładnie cały czas. Użyłem podkładu do plastiku i zwykłego spraya do felg. :)

diZaster
19-05-2014, 11:38
Na pewno nie zwykłym sprejem bo nie wytrzymasz zapachu, chyba że lubisz jeździć na haju. :lol: Alternatywą jest farba akrylowa bo tak nie śmierdzi. Do vinylu też jest opcja. Nie wiem czy z VHT nie ma do plastików farb. Możesz zawsze kupić na próbe plastidip, i zobaczyć jak to wychodzi. Deska ma zazwyczaj pewną strukturę, co + na przyczepność. Jeśli nawet był by przypadek że gdzieś ci zejdzie, przy tej farbie nie bedzie problemu z dosztukowaniem (domalowaniem) małego fragmentu.

danyiel
19-05-2014, 11:41
Szczegolik :lol2: O to wlasnie mi chodzilo. Wiec sadzisz, ze bez zadnych obaw moge takim sposobem(podklad do plastiku i sprej) pomalwac cala deske, boczki i nic mi sie np w lato przy upalach czy po kilki miesiacach uzytkowania nie zluszczy etc.

--- Aktualizacja. Poprzedni post: o 10:39 ---

No tak tyle, ze plasti dipem troszke drozej wyjdzie, a nie ukrywam chcialbym to zrobic w miare jak najmniejszym kosztem ale tez i w miare dobra jakosc otrzymac.

eddie19
19-05-2014, 11:45
@diZaster, chcesz mi wmówić, że od roku jeżdżę na haju? :D Mam pomalowane zwykłym sprayem nawiewy, panel środkowy sterowania nawiewem i ramki wokół licznika i ani się nie łuszczy ani nie śmierdzi ;P Do tego nawet zdrapać to ciężko :lol:

sebawo
19-05-2014, 11:46
najmniejszym kosztem ale tez i w miare dobra jakosc otrzymac.

To sie chłopie za tuningi nie zabieraj nawet ;)
Kup puchę, pomaluj klapkę ze schowka, jak będzie Ci pasować to machniesz resztę.

diZaster
19-05-2014, 11:57
Nie nie, jak wywietrzysz to z czasem już nie śmierdzi. :lol: Co innego jak pomalujesz i od razu wsadzisz. :D Sam ostatnio malowałem wnęki z tyłu na biało, to na drugi dzień jechałem :bounce: :lol:. Jak sie wywietrzy to później jest spoko. :P

--- Aktualizacja. Poprzedni post: o 10:51 ---

A do co plastidipu czy tam laku, powierzchnia po pomalowaniu na prawde wygląda jak oryginał, i nie znać że w ogóle deska była malowana. + Faktura lepsza i milsza w dotyku mi sie wydaje niż zwykła farba.

Bila
19-05-2014, 12:40
skoro tak to chyba przetestuję deskę w tym plastidip'ie, macie jakieś zdjęcie jak to wyszło ?

Arek82
19-05-2014, 23:51
VHT robi farby do tapicerki, VHT Vinyl się zwią, jest kilka rodzajów na allegro, ja kiedyś spróbowałem odnowić plastiki w swoim Civic-u, kupiłem farbę do plastików, chyba z firmy boll, najgorzej nie wyszło ale gdybym miał to robić jeszcze raz to zainwestowałbym w coś lepszego, może w VHT. Podstawa to dobre odtłuszczenie malowanej powierzchni.

Archy
20-05-2014, 00:59
Polecam farby VHT do vinylu oraz Foliatec do wnętrza.

woocash
20-05-2014, 08:38
polecam VHT Vinyl Dye - efekt po malowaniu bardzo fajny