PDA

Zobacz pełną wersję : Toyota Skacząca temperatura



maddening
10-05-2014, 21:56
Hej pojawił się ostatnio dziwny problem... mianowicie gdy podjeżdżam na światła nagle skacze mi temperatura na maksa ruszę 100 metrów i spada do 90... Pomyślałem że albo jakiś czujnik wariuje albo jak się zatrzymuje to że jakiś czujnik podwiewa ciepłym czy coś ...
Jak jadę normalnie czy go pałuje temperatura jest ok jak stanę nagle ją podbija :/
Dziś jak wstawiałem do garażu przekonałem się że rzeczywiście temperatura podchodzi bo gdy stał z jakieś 5 min zanim wjechałem do środka już prawie się zagotował :/ jak ruszyłem żeby wjechać do garażu temperatura spadła!! Cuda się dzieją :/

ODi
10-05-2014, 22:09
A włącza się wentylator??

maddening
10-05-2014, 22:45
Przyszło mi to jakieś 10 min temu do głowy, ten tylny przy silniku tak chodzi ale chyba ten przy chłodnicy nie włącza się. Muszę to sprawdzić.

ODi
10-05-2014, 23:14
Ten przy silniku robi tylko nadmuch na niego.I do niego czujnik jest na klapie.Na chłodnicy masz drugi który odpowiada za płyn chłodniczy.

Zewus
11-05-2014, 04:55
Sprawdź wiatrak na chłodnicy bo na 90% winowajca

maddening
19-05-2014, 01:00
Niestety sprawa jest nieco poważniejsza, wiatrak faktycznie nie włącza się a to dla tego że chłodnica jest zimna.... mianowicie nie ma obiagu płynu, tak samo jak włączam grzanie w kabinie eho nie zaczyna działać a auto się gotuje. Czy to może być pompa wody ??

Seiji
19-05-2014, 01:26
sprawdź czy na pompie w ogóle jest pasek jeżeli nie jest napędzana rozrządem, druga rzecz która może powodować taki problem to termostat który zawiesił się w pozycji 'zamknięty' i płyn chłodniczy cyrkuluje tylko wewnątrz silnika

płyn w ogóle jest w układzie?

maddening
19-05-2014, 12:16
Płyn na pewno jest sprawdziłem możliwe że ten termostat... Zacznę od niego.

Seiji
19-05-2014, 14:23
wykręcić, zanieść do domu, zagotować wodę w garnku, wrzucić do środka i zobaczyć czy się otwiera ;)

jeżeli działa, nową uszczelkę dotnij z kartonu z ostatniej strony bloku i przykręć z powrotem

(tak, bloku rysunkowego / technicznego - ta ostatnia szara/brązowa, przyłożyć termostat, odrysować, i wyciąć nożyczkami ;))

Zewus
19-05-2014, 17:35
Boże ta uszczelką kosztuję grosze w ASO nawet jest od ręki z tego co pamiętam nie ma powodu rzeźbić z kartonu nic.
Jak w do nagrzewnicy woda nie dochodzi to raczej nie termostat. Pytani czy w ogóle woda krąży? Po pompa wody się kręci?

Seiji
20-05-2014, 01:56
nagrzewnica przecież jest na dużym obiegu a nie na małym

sebawo
20-05-2014, 08:53
W H jest na małym ;)

Seiji
20-05-2014, 11:58
W H jest na małym ;)

Ale to jest toyota... zakładam, że ma jak normalne samochody :D

maddening
20-05-2014, 15:01
Operacja się udała (bynajmniej na razie wszystko wróciło do porządku ).
Pomogło odpowietrzenie chłodnicy :) Posyczało, posyczało i się już nie grzeje chłodnica się nagrzewa wygląda ze jest ok :D

A i tak przy okazji chciałem zapytać bo przyglądałem się wężom i w sumie nie zaszkodziło by je wymienić... Patrzałem na allegro za jakimiś niebieskimi silikonowymi. Niestety nie znalazłem. Moje pytanie brzmi czy można coś takiego na metry kupić ?

gvader
20-05-2014, 17:20
Na metry raczej ciężko. Nie wiem jak jest w Toyocie, ale w Civicu pamiętam, że problem był kupić to z metra, część przewodów była specyficznie gięta (chyba termicznie), więc raczej takie zestawy są robione że tak się wyrażę model specific. Ale z tego co wiem to Samco chyba robi dedykowane zestawy węży wodnych.

Seiji
20-05-2014, 17:51
http://www.autoracing.pl/p/624/8068/zestaw-wezy-silikonowych-ukladu-chlodzenia-do-toyoty-mr2-bez-turba-90-97--toyota-qsp-weze-silikonowe-silnik-skrzynia.html

;)