PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic 6geb vtec-e sedan-spalanie



Coney
21-03-2014, 07:03
Witam :)
Niedługo kończę prawko więc chciałbym zakupić pierwszy samochód :D
Od jakiegoś czasu spodobała mi się honda szczególnie civic 6gen z sedanie :)
Ważne jest dla mnie spalanie, jestem studentem więc zależy mi na oszczędnym aucie :)
Ile powinien palić taki civic nie przekraczając 2,5tyś obr i zapaloną jak najczęściej kontrolką econo?
Jedni piszą że spalanie jest na poziomie 6-7l drudzy że 9-10l-100km więc sam już nie wiem...
Diesel rodziców pali 5l w mieście, więc jeżeli honda łyka więcej to muszę się pogodzić z vw :P
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję ;)

Suseł
21-03-2014, 07:17
Angielka kolegi z D15Z8 VTEC-E pali w mieście ok 7l, a na trasie okolice 5,5l przy normalnej jeździe :)

Gierade
21-03-2014, 07:33
Diesel rodziców pali 5l w mieście, więc jeżeli honda łyka więcej to muszę się pogodzić z vw
To się będziesz musiał pogodzić z VW :]
IMO nie ma co porównywać spalania diesla z benzyną.

Coney
21-03-2014, 08:45
Jestem w stanie pogodzić się ze spalaniem ok7l-100km, ale nie 9 :P
Ogólnie nie mieszkam w Warszawie więc korki są małe, vw mało pali, ale jednak honda to honda :D
Gdybym kupił w miarę zadbaną civic vtec-e z realnym przebiegiem 250tyś. km ile mogę jeszcze nią przejechać w przybliżeniu? Oczywiście jeżeli będę dbał, wymieniał filtry, oleje itd. :)

sebawo
21-03-2014, 09:37
tego Ci nikt nie powie, bo:
po 1. nie ma na polskim rynku określenia 'realny przebieg'
po 2. bardzo dużo zależy od tego jak auto było traktowane od nowości, czy o wymiany oleju, filtrów i innych płynów ktoś dbał czy nie. civic to jednak nie jakaś super fura, sporo ludzi po prostu przemieszcza się z pkt.A do pkt.B nierzadko zapominając, że olej się sprawdza, wymienia, że trzeba tego pilnować. Oczywiście są wyjątki, których lepiej szukać na forum, ale za które trzeba odpowiednio więcej zapłacić.

Mała dygresja: nie kupuj auta od handlarza, a giełdy omijaj szerokim łukiem ;)
Skoro różnica 2l w spalaniu robi Ci tak ogromną różnicę, to może rozglądnij się za czymś z małym silnikiem (1-1.2) z lpg. "Mierz siły na zamiary" ;)

Coney
21-03-2014, 12:14
Nigdy nie byłem zwolennikiem lpg gdyż trwałość silnika spada no i też trzeba często wymieniać świece, lać nadal benzynę itp.
Gdybym miał już kupić coś innego oprócz japońca w benzynie lub dieslu kupiłbym vw/audi tdi/sdi :)
Od zawsze podobały mi się Hondy Civic, ale ludzie bardzo nie dbają o blachę i męczą silniki...
Znajomy mi mówił że jeżeli ktoś się pozbywa hondy to na pewno ma powód :/
Zamierzam dziennie robić 20-30km w tygodniu, w wolne dni wypady gdzieś dalej więc spalanie 7l a 9l odgrywa spore znaczenie :)
Po zdaniu prawka zamierzam poszukiwać identycznej Hani: http://tablica.pl/oferta/honda-civic-vi-gen-d15z6-114-km-vtec-e-CID5-ID59fJH.html#31eddb0333 Co o niej myślicie? :)

YendreK
21-03-2014, 12:36
Aa juz nic :lol:

Szprocik
21-03-2014, 12:41
Nigdy nie byłem zwolennikiem lpg gdyż trwałość silnika spada no i też trzeba często wymieniać świece, lać nadal benzynę itp.

Mój Ojciec ma trzecią albo czwartą Honde i wszystkie miał zagazowane. Aktualnie posiada Accorda V, silnik ma nalatane więcej niż 200 tysi i uwierz mi, że takiej zdrowej motorowni mógłby mu nie jeden pozazdrościć. W Acco, jest wymieniane wszystko na czas a nawet przed czasem, tylko na aucie nie jest oszczędzane i nigdy nie zawiodło, nic się nie sypie. Zasada jest w tym przypadku i każdym innym taka sama "Jak dbasz, tak masz".


Znajomy mi mówił że jeżeli ktoś się pozbywa hondy to na pewno ma powód :/

Dlatego kolega sebawo napisał, że lepiej szukać na forum auta, a nie u handlarzy czy na giełdzie. Z forum kupując od kogoś masz mniejsze szanse, że kupisz totalnego bubla. A jak kupisz od kogoś ogarniętego, to Ci pokaże całą historie auta odkąd je ma, co robił przy nim itd itd itd

Jak kupisz Honde uwierz mi, że przynajmniej na początku nie będziesz jeździł ekonomicznie :lol:

sebawo
21-03-2014, 13:04
Znajomy mi mówił że jeżeli ktoś się pozbywa hondy to na pewno ma powód :/

:lol2: to tak jakbyś powiedział, że każde masło jest maślane... No przecież jak się pozbywa ktoś auta, to zawsze ma jakiś powód, nie sądzisz? :D
Mitów dot. lpg nie skomentuję, bo mnie się nie chce a i Szprocik napisał cośniecoś z własnego doświadzczenia ;)
Grunt to nakreślić sobie jakieś swoje konkretne wymagania:
- budżet
- marka (ew. model)
- przeznaczenie(i plany dot. auta)
- wielkość (typ nadwozia)
- orientacyjną moc(ew. silnik,rodzaj paliwa)
A potem szukać i szukać w gąszczu szrotów :P
Auto to w dużej mierze kwestia gustu, bo ekonomicznych, tanich w utrzymaniu lub dających frajdę z jazdy jest gro modeli różnych marek.

Suseł
21-03-2014, 13:38
Przy LPG to jest idealne stwierdzenie

"Jak dbasz, tak masz"

PS. Nie żebym namawiał do LPG, ale daj zarobić :P
PS2. Tak, zajmuję się zakładaniem instalacji LPG i w każdym samochodzie mam instalację ;)
PS3. Do japończyków polecam włoski sterownik firmy KING, wtryskiwacze polskie Barracuda, reduktor PALACAR, wielozawór STAKO, butla STAKO.

Coney
21-03-2014, 13:50
A nie lepiej opłaca się kupić civic z założoną sekwencją? :D
Jeżeli coś się stanie z gazem to można jeździć na samej benzynie?

sebawo
21-03-2014, 13:57
Widać, że Twoja wiedze w tej materii jest nikła...Zakładanie lpg nie oznacza odłączania pb, ZAWSZE masz możliwość jedżenia na pb.

Coney
21-03-2014, 20:12
Przyznam że o lpg bardzo mało wiem :)
Nie pozostaje mi nic innego jak szukać ładnej civic w pb lub lpg oraz innych sedanów w dieslu typu audi a4/polo classic :)

ODi
21-03-2014, 20:38
Jeżeli chcesz kupować auto które pokonuje dziennie 20-30 km to zapomnij o dieslu.Po pierwsze nie opłacalne a po drugie nie dogrzejesz go na takich odcinkach w zime.

Esperanto
21-03-2014, 21:49
true.
instalacja gazowa spisuje się ok jeśli nie oszczędzisz na niej to będziesz mieć święty spokój dłuuugo.
w byłej firmie mieliśmy zagazowane auta na krótkie dystanse i spisywały się świetnie. sejki z przebiegami ~400kkm.
Mity o gazie to juz prehistoria...
i tak ja Odi mówi, ON do miasta jest gorszym pomysłem niż lpg :)

Coney
22-03-2014, 09:42
Co do ON się nie zgodzę, rodzice mają dwa ropniaki kilka lat i wszystkie w mieście palą 5l(c2 vtr 4,7l, vw 9n 5l) :)
Diesel jest świetny nawet na miasto, lecz trzeba wiedzieć jak go eksploatować :)

RAFA
26-03-2014, 18:15
to kup diesela i nie marudz ;)

olixx
28-03-2014, 10:13
Czemu akurat d15z6? Jakakolwiek d-seria z dobrą i co ważniejsze dobrze założoną instalacją gazową nie zabije kosztami paliwa. Ja tam hondy nie sprzedałem dlatego że nadawała się na złom :P Co do instalacji gazowych to moje aktualne auto od 10lat jeździ na gazie i nic mu nie dolega z tego powodu, a zawsze byłem neutralny do gazu a czasem nawet omijałem szerokim łukiem to jednak 20zł mniej na 100km robi różnice nawet jeśli rocznie robi się tylko 10tys km ;)

2fast
01-04-2014, 09:28
Najlepiej to byłoby kupić mocne auto, które mało pali, nie psuje się, samo płaci za ubezpieczenie i dokłada do studiów;) Po pierwsze- koszt utrzymania samochodu to nie tylko paliwo(jeśli mówimy o starszych samochodach), po drugie jak nie masz kasy to nie pchaj się w diesla- koszty serwisu są dużoo droższe( i wiem to z doświadczenia), po trzecie kupując auto z przebiegiem tam ileś... w polsce liczy się tylko stan auta nie przebieg. A co do spalania.. Wiesz mi, że benzyniakiem można spalić 5l po mieście a dieslem 12;) wszystko zależy od stylu jazdy. Spalanie to wartość względna. Zależy od kierowcy, sposobu jazdy, stanu technicznego, zatankowanego paliwa etc....

hwasciur
02-04-2014, 20:10
Po tym co piszesz.. Stwierdzam: bierz lupo sdi

Coney
09-04-2014, 13:27
Spokojnie panowie xD
Lupo to samochodzik dla kobiety :)
Co do serwisu to nie muszę tego liczyć w mojej sytuacji :)
Jak zdam prawko kupię honde lub jakieś 1,9tdi, zależy co lepsze sie trafi ;)

Marek83
09-04-2014, 15:55
Jak zdam prawko
Od tego bym zaczął a dopiero później zastanawiał się ile pali jaki samochód.

Coney
09-04-2014, 18:25
Akurat wszystko jest na dobrej drodze :D
Zamierzam jeździć samochodem a nie podziwiać go w garażu, dlatego spalanie odgrywa tu znaczenie :)

Marek83
09-04-2014, 18:38
Akurat wszystko jest na dobrej drodze
To tak jakbyś umówił się na randkę i już wszystkim mówił, że masz dziewczynę:lol: