PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie zderzaka Civic EG4 HB



Dudu
06-03-2014, 19:42
Dobry dzień.

Mam zapytanie odnośnie kupna farby do pomalowania zderzaka:-/ Tylko takie lekkie obtarcie.
Jestem w tym temacie zielony , a wiem że ludzie tu mądrzy, tylko doradzić jaką farbę kupić. Kumpel mi mówił że akrylową lub jakąś tam , tylko żeby popytać bo też nie wie.

Dołączę zdjęcie co i jak :)

http://imageshack.com/a/img534/1525/g9k1.jpg

Szprocik
06-03-2014, 21:30
Powinieneś wiedzieć jaki masz kod lakieru, spisujesz go i szukasz punktu gdzie dorabiają lakier i prosisz np. że chcesz go mieć w spray'u, lub normalnie jak będziesz malował kompresorem. Idziesz do takiego punktu podajesz kod i za jakieś parę dni masz do odebrania np. w puszcze, w spray'u. Sam im mówisz jaką wielkość puszki lub ile puszek potrzebujesz i masz gotowy lakier do naniesienia. Koszty nie wielkie tylko trzeba poszukać, popytać w okół swojej okolicy.

Dudu
07-03-2014, 02:28
Kompresorem, ale chodzi mi o to Szprocik , że nie wiem jaką farbę . Kod r 81, ale chodzi mi o rodzaj jak ją wymieszać żeby nie była za ciemna czy też za jasna. Sorry że nie sprecyzowałem wcześniej.

sebawo
07-03-2014, 11:23
Zrozum, że kod lakieru zawsze odpowiada jednej farbie, jednemu odcieniowi i zawsze będzie taki sam. Weźmy taki NH0 z hundy, idziesz do mieszalni, prosisz puchę bazy tego kodu i wsio. Jeśli nie masz bladego pojęcia o malowaniu elementów auta, to radzę, żebyś się za to nie zabierał, bo więcej szkody narobisz niż poprawisz...Oddaj cały zderzak, dogadaj się i będziesz miał spokój.

Jarzomb
07-03-2014, 12:40
Niekoniecznie tak jest. Jak ja mieszalem lakier, to powiedziałem Panu kod, ale miałem też klapke. Mimo dokladnego kodu lakieru przyniósł z 4-5 fiszek z minimalnie rozniacymi się odcieniami.

sebawo
07-03-2014, 12:43
Jaki stary masz lakier Jarzombku? To normalne że płowieje, zwłaszcza czerwony, dlatego lepiej jest iść z klapką niż z kodem.
Ale kod zawsze i wszędzie będzie miał taki sam odcień. Po to jest kod ;)

joker399
07-03-2014, 13:31
Sebawo jak poszedłem do mieszalni spytać o NH0 to mi powiedzieli że jest 6 odcieni :D

sebawo
07-03-2014, 13:58
ja lakier dorabiałem ze 3-4 razy w życiu, dwa razy z klapką od wlewu, raz z kodu a raz z receptury. Nigdy mi się nie zdarzyło, że były różne odcienie jeszcze do wyboru, mimo, że miałem kod lub recepturę. Jeśli NH0 z hondy faktycznie jest kilka odcieni to zwracam honor, pewnie z resztą kolorów może być podobnie. Tylko wtedy traci sens notacja kodowa dla kolorów lakierów, skoro jeden kod to kilka odcieni...Można je po prostu nazwa 'biały' albo 'czerwony' a odcień to se pan wybierz...

Dudu
08-03-2014, 20:46
Zobaczymy jak to będzie forumowicze, podkład już jest . Metodą prób i błędów dojdzie się do celu :D


Można ZAMKNĄĆ.

/Dziękuje

Ledres
30-03-2015, 23:37
Ja jeszcze szybko dodam, że w pewien sposób sebawo ma rację. Każdy lakier płowieje i są jakieś drobne różnice w odcieniach. Dajmy na to czerwony lakier świeżo robiony z kodu nie będzie już tak idealnie spasowany jak lakier położony w fabryce dlatego najlepiej wziąć klapkę wlewu i do niej dobierać. Dla lakiernika kod lakieru to tylko w pewien sposób "baza" od której dopiero zaczyna dobierać konkretny odcień. Ja mam srebrną EK i mam niby kod lakieru, ale i tak jak pytałem lakiernika to powiedział mi, żebym przyniósł klapkę od wlewu bo srebrny jest ciężko przygotować nawet jak masz kod... Sprawdza sobie kod lakieru, wybiera kilka odcieni i dopiero wtedy dopasowuje ten konkretny.