PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanko o środki Maguairs



silo19
02-03-2014, 13:57
Witam,

Mam pytanie odnośnie środków firmy Maguairs w celu usunięcia zarysowań na powierzchni lakieru :

Który jest najlepszy bo z tego co wiem są 3 :

1. SwrilX
2. ScratchX 2.0
3. Ultimate Compound

Chciałbym usunąć bo fatalny mam lakier i już po zimie patrzeć na niego nie mogę.

Czy któryś z Was użytkowników stosował te preparaty na swoich samochodach ?

Dzięki za pomoc :)

krisss1111
04-03-2014, 18:52
te co wymieniłeś, wszystkie są dobre ale każdy jest do innych zarysowań. wszystko zależy w jakim stanie masz lakier i jakiego typu masz na nim uszkodzenia. czy lakier jest "wypłowiały", czy są jakieś zarysowania od np gałązek żywopłotów itp, czy są koliste rysy po myjniach automatycznych.
jeśli nie do końca wiesz z czym będziesz walczył, to wejdź na przykład na kosmetykaaut.pl , tam są maniacy detailingu i masa info o różnych preparatach.
ewentualnie skrobnij jakie tam te rysy masz , to coś się podpowie, zdjęcia zrób

Szprocik
04-03-2014, 19:57
Sam generalnie jestem jeszcze laikiem, ale wtrącę do tematu. Sam zamierzam w tym roku z lakierem podziałać, a że mam czarną perłę, to wszystko na niej pięknie widać :lol:

Co do SwirlX, miałem okazję nim robić dwa auta razem z kumplem. Czerwono wiśniowy i zwykły srebrny metallic. Na obu lakierach świetnie usuwał te koliste zarysowania z myjni i nie tylko. Co do głębszych rys, to wątpię, żeby usuwał ponieważ jest on środkiem na prawdę bardzo lekko ściernym dzięki czemu usuwa właśnie takowe rysy. Ja będę na próbę kupował Ultimate Compound, no chyba, że mi Panowie z MrCleaner'a doradzą coś innego.

I tak jak krisss1111 napisał zajrzyj na fora związane z kosmetyką aut i poczytaj :]

P.S. Jak chcesz to konkretnie zrobić to przygotuj portfel :lol:

silo19
06-03-2014, 19:19
Byłem w MrCleaner w Katowicach i chłopak polecił mi paste polerską Menzerna ale nie wiem jaki model jeżeli trzeba by było to zobacze bo mam w aucie :) Takie same właściwości jak Ultimate Compound .

Jak będzie ciepło i fajnie to zrobie zdjęcia i wrzucie pod postem, lub ewentualnie rozdziele na pół maske i zrobie porówanie :) Poprostu chciałbym sie pozbyć rys bo zaczyna mnie to drażnić, a na czarnym kolorze to wyglada nie fajnie :/

Może jeszcze o coś zapytam bo pewnie mi pomożecie :)

Jaką aktywną pianę polecacie taka co jak się nałoży to nie spływa za 2 sek :)

MikeFoto
18-03-2014, 13:09
chłopak polecił mi paste polerską Menzerna

Strasznie ogólne pojęcie. Manzern jest 7 rodzajów :)

http://lib.store.yahoo.net/lib/autopia/menzernachart.jpg

Na jakimś forum widziałem test, dobre efekty wychodziły stosując FG500 i wykończając SF4000 takie też zakupiłem przed rokiem. Jednak przy hondowskim lakierze jeszcze przydałby się IP2000 lub PF2500 i jeszcze miększy pad na wykończenie.

Fajna pasta, ładnie się pracuję - nieuwali wszyskiego wokoło jak inne pasty polerskie (np stosowana "na wodę" - Farecla), ale warunkek do manzery - dobre pady i jeśli efekty mają być dobre - to tylko polerka maszynowa.