PDA

Zobacz pełną wersję : KameraHD+filmy



Bila
11-07-2011, 16:30
Witajcie, ostatnio, w sumie jakiś czas temu bawiłem sie programami do robienia filmów, a patrząc na te wszystkie filmy które są tworzone za granicami o samochodach, zlotach i tym podobnych, myślałem żeby spróbować wypłodzić coś takiego bardziej 'profesjonalnego' niż tylko takie trzęsace się filmiki krótkie ze zlotów, które nie mają serca i nie mają 'pier****' oczywiście nie pije tutaj do nikogo bo nie o to chodzi - chciałbym spróbować i jeśli się uda to kupić taką kamerkę czy coś na początek.


Mianowicie nie chce kupować kameryHD jeśli mi to nie wyjdzie i nie sprawdzę się w tym, co prawda coś takiego w zupełności by wystarczyło ( http://allegro.pl/benq-s21-kamera-full-hd-z-noktowizja-2xsd-kurier-i1705810967.html ) no ale nie chce ładować w to kase nie potrzebnie jak coś, bo nie wiem jak będę się czuł.

Czy ma ktoś może jakąś taką kamerke HD może ? małe co nieco kosztujące w granicach 300-600zł ?
Pożyczył bym chętnie na kilka dni i zobaczyłbym co udaje się z tego wypłodzić i zmontować


Oczywiście chodzi tu o filmy ze zlotu czy o jakimś samochodzie czy coś, z dobrym podkładem muzycznym i efektami (coś w stylu Brandon Nero Jetta czy innych filmów tego typu)


Gdyby ktoś miał z nas tutaj coś takiego i miałbym możliwość pożyczenia tego na kilka dni celem testów byłbym wdzięczny :)


.. no to tyle :) :brawo:

pitbedzin
11-07-2011, 16:34
Pomysł fajny ale Ci nie pomogę bo ja nawet aparatu nie mam a co dopiero o kamerze i to jeszcze HD :P

Gierade
11-07-2011, 16:35
Może spróbuj jakimś aparatem z funkcją kręcenia HD.
Tylko koniecznie żeby miał AF, bo inaczej stracisz nerwy na ustawianiu ostrości.

Bila
11-07-2011, 16:40
właśnie o to chodzi, takie za 400zł można już dorwać z AF i możliwościa HD 1080p to by w zupełności wystarczyło. Taki aparat z funkcją krecenia HD nie wiem czy by się nadał nie wiem jak wyglądają możliwości i jak to wygląda po przerzuceniu na kompa tego nie widziałem nigdy, dla mnie aparat to aparat, a kamera to kamera :) patent na 'nie trzesące się' filmy da się zrobić ponieważ mam stary 'trzymacz' ważacy 20kg który zapewnia lepszą stabilizacje, chodzi tu tylko o sprzęt.. także mam nadzieję że ktoś takowy posiada :)

Gierade
11-07-2011, 17:15
Spora część tych filmików zza wielkiej wody jest nagrywana właśnie aparatami. W szczególności Canon'ami.
A jakość jest rewelacyjna. Mam aparat który nagrywa w HD, ale nie ma AF - trzeba ostrzyć ręcznie. Także zdecydowanie odpada. I ja niestety nie znam nikogo kto dysponuje kamerą HD.

DiLGT
11-07-2011, 21:21
Napisze tak jezeli jestes wytrwaly/la to kup sobie taka kamerke i pokrec filmy zobacz czy wogole cie to interesuje. Ale nie licz ze jakosc filmu bedzie choc przyblizona to tych "fajnych filmow" lustrzanki canona nagrywaja jakosciowo na poziomie profecsjonalnych kamer filmowych to raz. Jakos materialu z tej kamery bedzie na poziomie zdjec z tanich cyfrowek vs.lustrzanka. Tutaj masz przyklady http://www.youtube.com/results?search_query=BenQ+S21&aq=f Krecenie filmu to moze 20% sukcesu raszta to montaż ktory trwa dluuuuuugo zaleznie od efektu ktory chcesz osiagnac, na pc nie ma fajnego programu do obrobki materialu przynajmniej dla mnie ale mozna sprobowac w sony vegas albo pinnacle. Zeby zrobic material ktory przyciagnie na te 3-4 min wypadalo by miec statyw (i to jakis lepszy a nie za 30zl), stedicam/stedycam a w przyszlosci zrobic sobie dolly track ( http://www.youtube.com/results?search_query=diy+dolly&aq=f ) . Aha wiekszosc fajnych ujec osiaga sie tylko na obiektywach z konkretna ogniaskowa np do makro,w tej kamerze o tym zapomnij. No chyba tyle ja osobiscie mam canona hv30

Bila
11-07-2011, 21:55
No faktycznie masz racje, co prawda fakt, żeby nakręcić taki dobry film to potrzebny jest bardzo dobry sprzęt, niestety na taki mnie nie stać.
fakt pracowałem na sony vegas pro i znam go w jakimś tam procencie co umożliwia mi obrobke i fakt zajmuje to duuuuzo czasu, no ale o to w tym chodzi :) co prawda też trzeba miec dobre ujęcia zeby dobrze zrobić film.
co do track'a to rzeczywiscie fajny sprzet, no ale tez na niego na razie nie mam - to zwykly poczatek i wiekszy nacisk klade tu na obrobke + pomysl, potrzebuje srpzetu na ujęcia takze musze sie w tym jakos zainteresowac - mysle ze kumpel posiadajacy sony hdr-cx160'ke bedize w stanie mi ja uzyczyc to się nia pobawie, zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Plan jest zacny, zobaczymy jak bedzie ze sprzetem i tym jak bedzie mi to wchodzić. dziękiuje za rady

Bila
11-07-2011, 22:47
jest progress, będzie prawdopdobnie możliwosć taka że do rąk wpadnie mi aparat Canon EOS 550D
i teraz tak, widze ze dosyc pokaźny, fajny model, prawie 2,5k w sklepie kosztuje, widze ze jest mozliwosc nagrywania filmów w HD z mozliwoscią manualnych ustawień
Zna ktoś ten aparat ? mozliwości ? było by coś z tego ?


Raczej bedzie takze bede go testować, jednakze na poczatek bede musial go przeskanować cały dzien i pobawić sie nim zeby sie lekko oswoić :)
Jezeli ktoś ogarnia temat prosiłbym o informacje o tym aparacie ..

joker399
11-07-2011, 23:00
heheh bila ale plany. Pozycze ci tego Canonika:D zobaczymy co z tego wyjdzie:D

Siwy
11-07-2011, 23:33
Ale on nie ma ciagłego AF w filmowaniu. Tak to ja też mam

Macioł
11-07-2011, 23:44
Sprzęt to połowa sukcesu a wystrugać film to już nie jest tak prosto jak by się wydawało :)