PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Awaria sterowania sprzęga. Ucieka płyn ze zbiorniczka



cbr680
29-12-2013, 15:42
Witam. Mam problem. Wczoraj zakupiłem Pralkę od użytkownika skreczot. Wczoraj w drodze powrotnej pedał sprzęgła robił się coraz bardziej słaby, aż wpadł po prostu w podłogę. Po otwarciu maski okazało się że płyn ze zbiorniczka znikł. Dolałem płynu, pod pompowałem i jakoś do domu dojechałem. Dziś znowu to samo lecz już nie dam rady mimo dolania utwardzić pedału. No i teraz pytanie, gdzieś jest wyciek. Co to może być? Pompka chyba jest ok bo niby dywaniki suche. Nie wiem nie mam pojęcia, proszę o pomoc.

billiejoe
29-12-2013, 15:49
Może napisz do gościa od którego kupiłeś...chyba nie zaczęło wyciekać z momentem podpisania umowy kupna-sprzedaży, myślę że poprzedni właściciel uchyli rąbka tajemnicy bo tymczasem wydaje się że cel osiągnął.

Pepe
29-12-2013, 16:15
W moim civicu tez plyn uciekal, a dywaniki byly suche ;) jezeli jest to rozwiazane tak samo jak w jajku to wymiana pompki sprzegla rozwiaze sprawe ;)

ReaperDG
29-12-2013, 16:31
A ja bym obstawiał wysprzęglik - może odpowietrznik nie trzyma albo za słabo był dokręcony przy odpowietrzaniu.

skreczot
29-12-2013, 19:58
billiejoe co masz na myśli??;/. Wydaje ci się że pozbyłem sie problemu sprzedając auto?? Nie mierz innych swoją miarą.Ja jestem skłonny nawet jechać do Andrzeja i pomóc mu to ogarnąć....

Nowy właściciel wiedział o problemie, podniesie auto zobaczy gdzie cieknie i będzie po sprawie, nie ma co snuć domysłów. Według mnie pompka ale to się okaże

--- Aktualizacja. Poprzedni post: o 18:56 ---

a tak przy okazji, zajebiste autko sobie kupiłeś cbr680...będe obserwował w jaką stronę to pojdzie:)

billiejoe
29-12-2013, 20:53
Odniosłem wrażenie że nowy właściciel jest zniesmaczony tak otwarcie podając od kogo kupił auto, nie jest to najważniejsza informacja, a jednak została podana przed opisaniem problemu jakby miało coś wnosić do tematu :)

No offence oczywiście, temat wpadającego sprzęgła nie jest skomplikowany :)

skreczot
29-12-2013, 21:34
z tym masz racje że tak to zabrzmiało podając pierwsze od kogo kupił a pozniej problem...hehe....czekamy na więcej info bo mi dzisiaj nowy własciciel pisal że leje mu sie po nogach płyn a tu znowu że nie więc...czekamy na info:D

cbr680
29-12-2013, 22:10
Nie mam najmniejszych zastrzeżeń do sprzedającego bo o problemie wiedziałem. Jestem tu nowy i chciałem tylko powiedzieć od kogo kupiona została pralka, bo pochodzi z tego forum. Jutro posprawdzam co się stało i dam znać ;p

skreczot
30-12-2013, 19:13
i jak?? opanowane?

cbr680
02-01-2014, 18:48
Tak więc panowie pękł przewód wychodzący z pompy. Teraz kwestia zdobycia przewodu i trzymanie kciuków że to tylko to ;p

--- Aktualizacja. Poprzedni post: 30-12-2013 o 22:45 ---

Jest problem, po odpowietrzeniu całego układu okazało się iż jest dziurka wielkości przekucia szpilka... Próbowałem to załatać ( Butapren, gumowa obejmka, taśma izolacyjna) wiem że staraszna partyzantka ale chciałem sprawdzić czy to coś da. No i owszem jest ale niewielki opór na pedale sprzęgła. Czym można zregenerować-Naprawić taki przewód? Próbowałem dorobić ale nigdzie nie ma takich końcówek, tak więc zakucie na nawym przewodzie starych końcówek chyba odpada ;/

sebawo
02-01-2014, 20:13
ale czekaj, ten sztywny masz dziurawy? A to nie są takie same końcówki co przy hamulcowych? Dałbym sobie rękę uciąć, że to zwykły M10x1....

cbr680
02-01-2014, 20:39
Tak jest to taki jak w układzie hamulcowym w motocyklach. Problem jest taki że musza być końcówki z długą i wygiętą szyjką lecz ze starego przewodu nie da się ich rozkuć aby następnie zakuć je na nowo.

skreczot
03-01-2014, 16:43
i jak opanowane?

sebawo
03-01-2014, 16:57
hmm, dziwne, właśnie myślałem, że końcówki są jak w hamulcowym...

cbr680
03-01-2014, 21:10
Końcówki są jakoś dziwnie wyprofilowane i raczej takich nie dorwę. Musze z rozbitej dorwać

skreczot
03-01-2014, 21:46
ja juz ci pisałem gdzie jest skarbnica tajli do preli. Tylko skorzystaj teraz z tej rady;) juz byś miał przewód w domu pewnie...