PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Problem z aparatem w b16a2



Freddy_DGL
10-12-2013, 15:08
WIem ze jeszcze sie nie przedstawilem na forum ale naprawde nie mam na to w chwili obecnej czasu musze ogarnac auto zeby bylo wszystko git

Jak w temacie mam problem z aparatem a mianowicie z tym ze silnik nie chce wg odpalic
Wiec mam pytanie
-jakie napiecie powinno dochodzic na cewke? (jak jest kluczyk przekrecony do zapalenia sie kontrolek, i jak jest robiony rozruch)
-jakie powinno wychodzic na czujnik HALLA (nie wiem czy dobrze nazwe napisalem :)

Jest to aparat TD-44U
Na cewce po przekreceniu zaplonu mam 0,3V
Prosze o fachowa pomoc moze ktos juz mial taki przypadek, z kolega obstawiamy ze czujnik Halla jest walniety ale wole miec pewnosc
Pozdrawiam

Macioł
10-12-2013, 15:16
Weź najpierw rozkręc go i przeczyść, powinno pomóc, widziałem jak jeden typ tak zrobił i odpalił auto

ODi
10-12-2013, 15:41
obstawiamy ze czujnik Halla
W hondach nie ma czujnika halla.W aparacie są czujniki magnetyczno - indukcyjne.
http://japancars.ru/image/cache/epc_honda/33192-1056x527.gif
Napięcia ci nie podam ale proponuje go wymontować przeczyścić i sprawdzić okablowanie.Wystarczy że kabel źle styka i są już jaja z zapłonem.Ja tak miałem.

Jarzomb
10-12-2013, 17:21
Też właśnie zauważyłem, że dużo ludzi w tym mechaników znajduje czujnik Halla w aparatach Hondy, choć podobno go tam nie ma. Często na moduł zapłonowy ludzie mówią czujnik Halla, więc może o to Wam chodzi.

Freddy_DGL
11-12-2013, 00:58
No chodzi mi o kostke ktora ma 3 wejscia z gory:) jutro przeczyszcze i sprawdze moze to cos da.. ogolnie dziwna sprawa koles robi mi remont odpalil raz chodzi wszystko i nagle buum nie chce odpalic no masakra jakas...

Jarzomb
11-12-2013, 07:18
Coś takiego jak to?

http://photos01.istore.pl/22222/photos/big/5422777.jpg

No, to jest moduł zapłonowy. U mnie miałem podobną sytuację. Wymieniałem tylko kopułkę aparatu, czyli w sumie tyle co nic, a po poskładaniu iskry brak, silnik nie odpala. Tak jak obstawiasz cewka albo moduł. Najlepiej jakbyś miał okazję pożyczyć od kogoś cewkę, jeśli odpali, to wiadomo, jeśli nie to najprawdopodobniej to moduł.

Ja się nie znam, ale słyszałem, że te rzeczy mogą się sypnąć z byle powodu. Bardzo delikatne, podobno czasami wystarczy, że dotkniesz trochę naelektryzowanym palcem albo śrubokrętem i taki dotyk boli przez całe życie :lol:

Freddy_DGL
11-12-2013, 07:50
Własnie o to chodzi. Dzieki! dzisiaj zaczne czyscic i sprawdzac:)

Zychu
11-12-2013, 09:37
masz iskre czy nie ?? jesli masz iske to modul poszedl sie ... a jak nie masz iskry kup cewke wymien i daje lape obciac ze zapali

Freddy_DGL
11-12-2013, 12:49
no nie ma iskry wlasnie

Zychu
11-12-2013, 14:52
cewke sobie wymien szkoda szukac innych problemow

Freddy_DGL
18-12-2013, 09:53
Witam panowie jeszcze raz. Jest nastepny problem... aparat zlozony prawie caly na nowych czesciach (kopułka, palec, cewka, modul) nowe kable teraz dalem i musze dac nowe swiece.
Problem jest nastepujacy chodzi nie rowno po opdaleniu wykluczone juz zostaly
-rorzad
-luzy zaworowe
Zauwazylismy roznice przy zamianie miejsc wtryskow na listwie, co to moze byc z takiej elektryki jestem juz zielony... moze ktos z was tu oboecnych moze mi powiedziec jakie powinno byn napiecie na kostce ktora wchodzi do wtrysku w b16a2? u kumpla w e-vtec (1.5) sprawdzalismy to ma na samym zaplonie od razu 12V a u mnie po przekreceniu jakas minimalna wartosc a przy probie odpalenia skacze od 0,3-1,0V naprawde prosze o pomoc bo od kiedy jest zlozona po remonice caly czas jakis bubel wychodzi a chcialbym w koncu zaczac docierac silnik

Wielkie dzieki
Pozdrawiam!

Gawin
18-12-2013, 21:52
Ciężko to powiedzieć bo powodów może być multum, sam będę czekał na odpowiedź od Zycha, bo gość w hondzie jest mistrzem, ale ..

Ja bym obstawiał na czujnik temperatury płynu chłodzącego albo sonda lambda, to w sumie sterowniki układu wtryskiwaczy, albo po prostu przepływomierz.

AdiCrx
19-12-2013, 10:38
ok chłopaki ja generalnie ogarniam te auto i cuda niewidy po remoncie nagle wychodzą, które nie były ruszane... dwa wtryski kuleją jest za małe napiecie na nich dzisiaj sprawdze sygnały na nich i kompa ;)