PDA

Zobacz pełną wersję : Fiat Punto 1 elx 1,2mpi 8v - jawasaki



jawasaki
06-07-2011, 12:35
MODEL: Fiat Punto 1 elx 75 (1,2mpi 8v)
SILNIK: 1,2 mpi 8v -stara rodzina fire
NADWOZIE: elx
UKŁAD DOLOTOWY: seria
UKŁAD WYDECHOWY: wywalony katalizator, org. 4-2-1 czyli i tak lipa
UKŁAD HAMULCOWY:seria
UKŁAD NAPĘDOWY:seria
ZAWIESZENIE: hmm raczej seria
FELGI & OPONY: felgi artec 14 , opony ,lepiej nie mówić
WNĘTRZE:seria
CAR-AUDIO: radio Kenwood kdc 4051ug, tonsil speed 1700
PLANY: regulacja luzu zaworowego, nowe świece ,przewody ,regulacja lpg, hamulce z sieny- tył tarcze z gt marea itp.

http://i53.tinypic.com/2v3kjyf.jpg

Shcopek
06-07-2011, 12:42
Punto znane z ostatnich JuraSpotów. Ładny egzemplarz, już to i owo było robione :D Felga mi trochę nie leży.

Dymek
06-07-2011, 12:44
Jak na punto najgorzej sie nie prezentuje , rowniez widziana wczesniej na spocie.

Daczer
06-07-2011, 12:50
Felga mi trochę nie leży.
Nie znasz się :P

W rzeczywistości się lepiej prezentuje. Trzeba jakąś sesje pierdyknąć , tylko pogody ni ma.

Shcopek
06-07-2011, 12:51
Widziałem ją w rzeczywistości. O gustach się nie dyskutuje :) To jest tylko moje zdanie, ważne, że właścicielowi się podoba :)

DOD
06-07-2011, 14:02
ja tam zadnego punto nie lubie. No moze grande wyglada w miare spoko. Ale wszystkie 3 gen punto przed grande dla mnie stylistycznie to kupa. Srodek to masakra - jakosc wykonania o ile mozna o takiej mówic to też niski poziom. Ale w koncu to auto dla ludu - ma byc tanie w zakupie i eksploatacji i takie jest. I nic więcej.

maliniak
06-07-2011, 17:08
uczyłem się takim jeżdzić:goat:

Daczer
06-07-2011, 18:02
Na glebe z tym :goat:

jawasaki
08-07-2011, 10:22
Wczoraj naprawiłem wskaźnik ilości gazu led. Możecie się śmiać, może mała rzecz ,a cieszy. Wystarczyło wymienić szkiełko w butli -które pozyskałem z pewnego auta zalegającego mi na placu. Kolejne pieniążki zaoszczędzone, które można przeznaczyć na inny cel.
To nie jest auto moich marzeń jednak cena tego egzemplarza była dobra i to mnie nakłoniło do jego kupna, kosztował mnie całe 4tys, a mam el.szyby ,el. szyberdach ,centralkę,światła przeciwmgłowe, 2x airbag,klima,welur,hak,instalacja lpg,wspomaganie,alu,zimówki - jedyne czego by brakowało do pełnego wyposażenia to el.lusterek . Na dodatek blacha auta jest w dobrym stanie ,a chyba niektórzy wiedzą jak owy model lubi sobie gnić. Po jakimś czasie ,skapowałem iż auto nie było wyprodukowane w Polsce ,tylko w Turynie. Jak oddałem auto do fiata mieli małe zdziwko że w 1.2 8v jest klima , a co dziwniejsze włączanie obiegu powietrza jest sterowane guzikiem ,a nie linką. Kolejną z dziwnych rzeczy była el.pompa wspomagania... . Oddałem go z powodu iż coraz bardziej lubił olej. Zaśpiewali mi kosmiczną cenę naprawy silnika, a że mam identyczny silnik w sienie co zalega mi na placu postanowiłem zrobić swap. Operacja się udała, z pomocą kolegi Zymka któremu jestem mu bardzo wdzięczny za użyczenie garażu ,narzędzi jak i pomocy. Obecnie kropek - bo w tłumaczeniu na polski punto to kropka - ma się dobrze, nie bierze oleju, a przy okazji jak silnik był na stole ,wymienione zostały uszczelniacze wału,termostat,rozrząd i mniej znaczące części.
Ogółem w planach miała być preluda 3 - model ex , ale ktoś mnie ubiegł - w sumie ,może to i lepiej ponieważ takim autem nie mógł bym codziennie jeździć - i robić 400km za 94zł.

Turo
08-07-2011, 14:29
Może nie jest to auto Twoich marzeń ale wyposażenie masz lepsze ode mnie, no oprócz gazu :P. A ja mam nowsze auto :P. Tą gen Punta wolałem zawsze 3 drzwiową. Fajny masz kolorek, no ale inna felga fakt przydałaby się :). Bezawaryjności życze :).

Chmura
08-07-2011, 15:02
Dokładnie jak na auto nie marzeń to fajny dupowozik. Jak wyżej bezawaryjności życzę i odłożenia kasy na jakiegoś jdm-a:)

pitbedzin
08-07-2011, 19:42
Fiat jak Fiat, sprytne miejskie autko, tanie w eksploatacji i tanie części. Takie miało być i takie jest :) Ale dupę wozi w zimę jest ciepło a w deszcz na głowę nie pada :) Bezawaryjności i szerokości. No i w końcu jakiegoś japońca :)

sajmonek
09-07-2011, 22:43
fajne puntaki,szczególnie GT :)