PDA

Zobacz pełną wersję : Inne Zawieszenie PU, czym smarować aby pozbyć się pisków.



Walnuts.inc
29-10-2013, 07:58
Rok temu wymieniałem u siebie zawieszenie na kompletny zestaw PU z Energy Suspension wersja normalnej twardości z domieszką grafitu (czarne tuleje). Do tego dokupione czerwone cukierki duże i małe od Strongflexa.

Przy montażu użyte były dostarczone smary i wszystko zostało dobrze poskładane.

Niecały miesiąc po remoncie zaczęły dochodzić piski przy pracy zawieszenia.

Z natłoku informacji wyszukałem że głównie używa się do smarowania wersji silikonowych i litowych smaru.

Jakie produkty są godne polecenia przy smarowaniu tulei, które z nich dobrze znoszą czas i sprawują się poprawnie w naszych warunkach klimatycznych?

Gruszecky
31-10-2013, 09:49
Smar silokonowy , Deuter Olkusz w standardzie dodaje taki firmy CX-80 do swoich wyrobów. Pisałem o tym także na innym forum, ale dla potomnych zostawię to info tez tu ,skoro dotąd pytanie zostało bez odpowiedzi :)

kuzi
31-10-2013, 14:28
Z praktyki - smar ten i tak nie eliminuje w całości pisków. ;)

Gruszecky
31-10-2013, 15:27
ja stosowałem czerwony smar z zestawu strongflexa i ten spisuje się znakomicie, po półtora roku zero pisków

rpmotorsport
15-02-2014, 19:58
nie wiem czemu w pl nadal ludzie kupują energy suspension? Ja od lat sprzedaję Strongflex i jakością przewyższają wszystkie inne tulejki, ofertę znajdziesz tutaj: http://rpmotorsport.pl/poliuretanowe-tuleje-zawieszenia-c-1892_798.html

Do każdej tulejki dodajemy specjalny smar, nie trzeba potem po roku tego rozbierać, zresztą kogo na to stać? poliuretan zakładamy po to żeby o problemie z zawieszeniem zapomnieć, ale wracając do tematu, jak masz innej firmy tulejki musisz użyć smaru który nie zachodzi w reakcję z elementem gumowym, np smar do tłoczków hamulcowych, nie polecam psikania np WD-40 jest to na chwilę, a substancje zawarte w nim są silnie żrące.