PDA

Zobacz pełną wersję : Inne zalanie starych otworow w dystansach



boxxing
24-10-2013, 10:47
witam jest mozliwosc zalania starych czterech otworow dystansach i nawiercenia nowych??

Szprocik
24-10-2013, 13:02
Generalnie na wstępie Ci powiem, że ja z mojej strony odradzam. Jakkolwiek byś tego nie robił zbyt duże ryzyko i zbyt duża ingerencja w odpowiednio do tego przeznaczony materiał. Pewnie jakiś magik by zalał jakoś te otwory tylko pytanie jak i czym. A druga sprawa to taka, że jak już by to zrobił to może zalać nie równo, bądź nie dokładnie nawet jak to potem Ci ładnie obrobi na tokarce. Trzecia sprawa, nawiercenie nowych otworów. Nawiercisz, bądź ktoś Ci nawierci nie dokładnie i będziesz najprawdopodobniej odczuwał bicie małe czy większe, nieistotne. Po za tym wszystkim materiał będzie przenosił zmienne obciążenie co może dość nie przyjemnie się skończyć. Ja odradzam, lepiej odżałować i kupić gotowy dobry wyrób niż tak ryzykować. Oczywiście ktoś może napisać, że można to zrobić bez większych problemów i tylko ja tak wymyślam. No ale...

Jarzomb
24-10-2013, 13:28
Z takimi rzeczami się nie kombinuje.

ODi
24-10-2013, 13:50
Dobrze chłopaki piszą nie kombinuj wrzuć na tablice badz fora że sie zamienisz na inne.

Wysyłane z mojego NexusHD2

Zewus
24-10-2013, 20:10
Nie da się tego zrobić bezpiecznie tym bardziej prawie wszystkie rozstawy śrub się nakładają. Sprzedaj co masz i kup nowe

boxxing
24-10-2013, 21:35
Nie da się tego zrobić bezpiecznie tym bardziej prawie wszystkie rozstawy śrub się nakładają. Sprzedaj co masz i kup nowe

nawierce jeden otwor w feldze i bedzie zalapane na 4 sruby tutaj juz nic nie powinno sie stac, inni spawaja 4 otwory i wierca na nowo i nic sie nie dzieje.

YendreK
24-10-2013, 21:40
Druciarstwo, druciarstwo i jeszcze raz Druciarstwo.
Jestem na Nie !!!!!!!!!!!!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Macioł
24-10-2013, 21:55
Jak cenisz sobie życie to nie rób tego, poszukaj gotowych w takim rozmiarze jak chcesz

boxxing
24-10-2013, 22:35
Jak cenisz sobie życie to nie rób tego, poszukaj gotowych w takim rozmiarze jak chcesz

czemu druciarstwo jeden otwor w feldze to nie jakis wielki problem , a kiedys przez pol roku jezdzilem na 3 nakretkach bo gwint w jednej szpilce mi sie zwalil i nie zadnego bicia ani nic :)

krisu
24-10-2013, 22:52
koszt nowego diwajsu < koszt napraw po urwaniu

Szprocik
24-10-2013, 23:01
inni spawaja 4 otwory i wierca na nowo i nic sie nie dzieje
Do czasu. Po za tym zależy jakie masz te dystanse a konkretnie z jakiego materiału. Naruszasz stałą strukturę danego materiału. Po za tym dany materiał trzeba umieć odpowiednio pospawać, potem chcesz wiercić, więc po raz kolejny ten materiał naruszasz. Dystanse to nie jest pierwsza lepsza stal a odpowiednie stopy metali. Robiąc taką fuche narażasz generalnie i siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. W dobrym warsztacie, powtórzę jeszcze raz dobrym wszyscy powinni Ci odradzić robienie czegoś takiego. No ale wszyscy wiemy, że jeden jakiś pan Miecio się znajdzie co to zrobi "bez problemów".

--- Aktualizacja. Poprzedni post: o 22:00 ---

I tak jak krisu napisał policz ile będziesz musiał kasy włożyć do auta po urwaniu.

boxxing
24-10-2013, 23:08
w pl nawet jest firma ktora spawa otwory w feldze aluminioweji nawierca nowe , tylko ze tysiaka biora

Zewus
24-10-2013, 23:29
Przecież dystans nie kosztuje nie wiadomo ile żeby z nim tyle kombinować sprzedając niepasujące i dokładając kupujesz gotowe i masz bezpiecznie i na gotowo. Sam lubię kombinować ale są rzeczy które się do tego nie nadają. Naprawdę!

boxxing
24-10-2013, 23:35
Przecież dystans nie kosztuje nie wiadomo ile żeby z nim tyle kombinować sprzedając niepasujące i dokładając kupujesz gotowe i masz bezpiecznie i na gotowo. Sam lubię kombinować ale są rzeczy które się do tego nie nadają. Naprawdę!


nawet gdybym zamowil nowe dystanse to maksymalnie przykrece na 4 szpilki poniewaz otwory an siebie nachodza, wiec wyjdzie mi to samo :)

sebawo
25-10-2013, 00:47
to może napisz z jakiego na jakie potrzebujesz, to się coś wykmini. Wiercić w feldze? Aż się boję pomyśleć, że ktoś, kogo co dzień mijam w drodze do pracy może wpaść na taki pomysł....

boxxing
25-10-2013, 01:29
to może napisz z jakiego na jakie potrzebujesz, to się coś wykmini. Wiercić w feldze? Aż się boję pomyśleć, że ktoś, kogo co dzień mijam w drodze do pracy może wpaść na taki pomysł....

z 4x114,3 na 5x112 tutaj nawet firma sie zajmuje wierceniem w feldze i spawaniem otworow

www.polerowanie-felg.pl/nawiercanie.html